Problemy z odpalaniem

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Daro91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 18, 2011 23:37
Lokalizacja: Kraków

Problemy z odpalaniem

Post autor: Daro91 » sob lut 22, 2014 21:41

witam wszystkich ,

Mam taka dziwną sprawę. Byłem już u 3 mechaników problem nadal nie jest rozwiązany a ja poszedłem już sporo w plecy.
Posiadam Golfa MK4 97 1.6 SR
Od jakiegoś tygodnia czasu cierpi on na dziwną przypadłość tzn. czasami bywa tak że kręci kręci lecz nie odpala kluczyk zostaje przekręcony w prawo i tak zostaje trzeba go cofnąć aby zaplić znowu, innym razem kręci kręci i powoli wkręca się w obroty ciężko to opisać ale kręci i tak jak by chciał zapalić lecz nie może kreci kreci i purkanie jak by. zazwyczaj pali wtedy za 2 razem i dzieje się tak nie jak go pale z rana tylko np pojadę gdzieś kawałek 10 km wchodzę do sklepu wychodzę i tak się dzieję czyli można by powiedzieć że na ciepłym silniku.
Raz zdarzyło się że po odpaleniu wszedł w obroty 1100 a raz
Dodam iż świece zostały wymienione kable ponoć ok filtry wszystkie wymienione łącznie z paliwowym Podpięty do komputera 0 błędów.
Dodam jeszcze że gdy już zapali w czasie jazdy nic się nie dzieje nie faluje obrotami nie gaśnie.
Jeszcze jedno proszę mi powiedzieć czy takie bulgotanie w baku przy 1/2 zbiornika jest normalne podczas przekręcenia kluczyka na 1 gdy pompka zassysa paliwo?Gdzieś czytałem tu na forum że ktoś miał tak w mk5.
Głównie jeżdżę na krótkie dystanse
Proszę o pomoc pozdrawiam



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problemy z odpalaniem

Post autor: miś fazi » sob lut 22, 2014 22:08

A próbowałeś palić auto i jeździć z odkręconym korkiem zbiornika paliwa ? jeśli nie to spróbuj , to nic nie kosztuje , jeśli będzie poprawa to masz zapchane odpowietrzenie zbiornika , jeśli nie będzie poprawy to może problem jest z pompka paliwa



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Problemy z odpalaniem

Post autor: OsteR9019 » sob lut 22, 2014 22:35

Czujnik położenia wału?


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Daro91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 18, 2011 23:37
Lokalizacja: Kraków

Problemy z odpalaniem

Post autor: Daro91 » sob lut 22, 2014 23:22

nie próbowałem jaki czas należy jeżdzić bez korka ?,OsteR9019 komputer by nie wykrył ?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problemy z odpalaniem

Post autor: miś fazi » ndz lut 23, 2014 20:41

Troszkę na próbę parę razy zapalić i zgasić , przejechać, zaraz zobaczysz czy jest poprawa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości