1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 17, 2012 19:08
Lokalizacja: Szczecin

1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Post autor: Rafson » śr lut 05, 2014 11:59

Witam, Otóż mam problem ze swoim autem , podczas spokojnej jazdy kiedy dodaje delikatnie gazu lub utrzymuję prędkość auto strasznie szarpie , raz mocniej raz lżej - wrażenie takie jak by przyhamowywał na chwilę. Na jałowym biegu pracuję normalnie , jak jadę nim żwawo to też problemu nie ma. Nie ma falowania obrotów lub innych nieprawidłowości. Problem pojawia się przede wszystkim jak silnik robi się ciepły . Dodam , że był podczepiany pod komputer który absolutnie nic nie wykazał :grrr: , zapobiegawczo wymieniłem filtr paliwa i też nic to nie dało.
Czy ktoś się już z takim czymś spotkał ? bo kompletnie nie wiem za co się zabrać :/



Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Post autor: adrianogl20pe » śr lut 05, 2014 12:32

Masa tego jest czytaj na forum : Czyszczenie przepustnicy, uszczelki na kolektorze ssącym,kable z Tajwanu, cewka,zaślepianie EGR.Pyzatym temat do kosz bo setki tego na forum .



Rafson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 17, 2012 19:08
Lokalizacja: Szczecin

1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Post autor: Rafson » śr lut 05, 2014 12:56

ok zapomniałem sory za mało napisałem co w ostatnim czasie było robione : czyszczona przepustnica i dolot, wymieniony egr, kompletny rozrząd , czujnik położenia wału wymieniony , czyszczone świece , wymienione hydrosztosy , powymieniane uszczelki (glowicy itd) , uszczelniacze itd. więc nie mów mi że takich jest tematów pełno bo żaden z tych które są już wyjaśnione nie był takim przypadkiem ....

głowica była mapowana i sprawdzana na szczelność



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Post autor: marcin7x5 » śr lut 05, 2014 13:39

To pozostaje sprawdzić skrzynie biegów i słynne nity na mechanizmie róznicowym.



Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

Re: 1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Post autor: adrianogl20pe » śr lut 05, 2014 16:36

Rafson pisze:ok zapomniałem sory za mało napisałem co w ostatnim czasie było robione : czyszczona przepustnica i dolot, wymieniony egr, kompletny rozrząd , czujnik położenia wału wymieniony , czyszczone świece , wymienione hydrosztosy , powymieniane uszczelki (glowicy itd) , uszczelniacze itd. więc nie mów mi że takich jest tematów pełno bo żaden z tych które są już wyjaśnione nie był takim przypadkiem ....

głowica była mapowana i sprawdzana na szczelność
No bo teraz go rozwineles ale na początku było blabla bal standardowo ,ja miałem takie objawy jak ty to był filtr paliwa a rok wcześniej tez identyczne kopiłem dupiaste kable i było identyko jak u ciebie, z tego co piszesz to już komp i skrzynia została, kiedyś w jakimś aucie tez robiłem coś takiego błędów na kompie zero a po wymianie sterownika ECU szarpnięcia znikły ale to wróżenie z fusów.



Rafson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 17, 2012 19:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: 1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Post autor: Rafson » śr lut 05, 2014 19:39

z tego co mi wiadomo jeden z przewodów zapłonowych nie wiem jak to nazwać , przebija? jak się rękę zbliży w jego okolice to razi prądem czy uważacie , że to może mieć związek z tym szarpaniem? spróbuje zrobić podmiankę tego sterownika może to coś da



Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Post autor: adrianogl20pe » śr lut 05, 2014 20:25

Moze mieć związek u mnie przebijały kopiłem nowe jakąś taniochę dalej było to samo,tylko bez przebicia, wymieniłem tak jak ty pul auta i dalej była lipa w końcu podmieniłem kable z angola i wszystko ustało, wydaje mi się ze te silniki są bardzo czule na tego typu sprawy, co do podmianki komp to razem z immo musisz wsadzić albo vagiem adaptować do immo.



lolo081
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 17, 2013 22:41

1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Post autor: lolo081 » śr lut 05, 2014 21:05

witam,
miałem podobne objawy w moim samochodzie, okazało się że jedna z cewek ma przebicie. Z tego co mi wiadomo uszkodzenia cewki nie da się zdiagnozować komputerowo, dopiero jej całkowite padnięcie będzie widoczne w postaci błędu. Proponowałbym przyglądnąć się stanowi cewek. Szarpanie może być następstwem 'wypadania zapłonu'. Koszt pojedyńczej cewki to około 100zł.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Post autor: marcin7x5 » czw lut 06, 2014 12:39

Ostatnio doczytałem w serwisówce, że powodem pooszarpywanie może byc niewłaściwe kodowanie sterownika silnika.



abckl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr sie 05, 2009 07:33
Lokalizacja: Tychy

1.4 16v Szarpie podczas spokojnej jazdy

Post autor: abckl » pt lut 07, 2014 14:11

Najpierw wymień przewody skoro mają przebicie a nie kombinuj.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości