nie zapala

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

nie zapala

Post autor: emdeno1 » wt sty 28, 2014 10:37

na poczatku myslalem ze to przez aku ale naladowalem i chcialem odpalic a tu dalej lipa, kreci i juz jakby lapal ale nie chce zapalic, dodam ze wczesniej jak nie bylo mrozow to czasami byl problem z odpalaniem (jak zapalalem to odrazu gasl drugi raz zapalalem dziala - moze to jakas wskazowka co moze byc nie tak) no i ta odma robie krociotkie odcinki do pracy (rano 2 km i 8 godzin pozniej spowrotem wiec odma ma prawo sie robic, ostatnio ledwo co odkrecilem wlew oleju przymarzl no i w srodku kawalki lodu :/ to tez moze byc powod? z drugiej strony kiedys gdzies czytalem z w silnikach 1.8 90k nie powinno byc problemow z odma



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: nie zapala

Post autor: marekgolf3 » wt sty 28, 2014 10:47

Witam miałem podobnie w mk4 okazało się że padła pompa paliwa. czy słychać że buczy?



emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

Re: nie zapala

Post autor: emdeno1 » wt sty 28, 2014 11:39

miesiac temu mi mechanik wymienil pompe paliwa, wiec raczej to nie to, jak probowalem odpalac to wydawalo mi sie ze slyszalem ten charakterystyczny dzwiek "dzzyyyyyt cyk", dzis jak wroce z pracy to jeszcze raz spawdze, na gazie nie da rady odpalic bo nigdy nie chcial na gazie odpalic (2 generacja) zawsze musialem odpalic na benzynie i poczekac z 30 sekund i wtedy dac gaz do 20 obrotow i przelaczal (niezaleznie od temperatury)kiedys gazownik mi powiedzial ze moze to dlatego ze jakis tam silniczek krokowy sie za pozno wysuwa i musi miec czas...



emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

Re: nie zapala

Post autor: emdeno1 » czw sty 30, 2014 09:34

nie da rady ani na gazie ani na benzynie. jest jakis magiczny sposob zeby go odpalic?



Awatar użytkownika
Gesiu_15
_
_
Posty: 934
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:25
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

nie zapala

Post autor: Gesiu_15 » czw sty 30, 2014 13:49

sprawdzałeś iska jest ? paliwo dochodzi ? odmę wyczyść . Może być problem z kostką stacyjki .

Aby kostkę sprawdzić :

Przy plusie powinien znajdować się cienki kabel, co idzie od + do stacyjki do plusa rozrusznika :-) włączasz zapłon , na luzie , kawałek kabla podłączasz pod aku do + i potem drugim końcem tam gdzie jest ten cienki kabel stykasz . Jak odpali kostka do wymiany .

do rozrusznika są 2 + ;-) jeden na stałe połączony do aku , drugim idzie impuls do stacyjki podczas odpalania i rozrusznik kręci :-)


Moje GTI by Grzesiu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=523088" onclick="window.open(this.href);return false;

emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

nie zapala

Post autor: emdeno1 » wt lut 04, 2014 09:51

wczoraj wkoncu udalo sie sciagnac mechanika i mi odpalil. pokrecil pokrecil na benzynie nic, przezucil na gaz i mowi: wez skocz do domu przynies czajnik goracej wody, no to pocialem przyprowadzilem czajnik, on polal reduktor (mysle nawet w lecie na gazie odrazu nie pali przy 30 stopniach) ale zaczal krecic na gazie pyr pyr pyr i buch przezucil szybko na benzyne i dziala!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości