1,6 RF przybyło oleju.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomek3416
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 22:49
Lokalizacja: Cieszyn

1,6 RF przybyło oleju.

Post autor: Tomek3416 » czw gru 26, 2013 15:53

Witam.
Ostatnio zauważyłem, że przybyło mi oleju. Olej w momencie kupna świeży, jeszcze jasny kolor miał, poziom na równo z max. Teraz po ok. 800km olej jest trochę ciemniejszy, poziom jest 2mm ponad max. Wody nie ubywa, auto nie kopci na niebiesko ani na biało. Jeździ ok. 150-200km w ciągu tygodnia w stosunkowo krótkich odcinkach po mieście (ale z drugiej strony z reguły każdego dnia minimum raz zdąży się rozgrzać do 90 stopni).

Czy jest możliwe, że przez uszkodzoną pompę paliwa, benzyna dostaje się do oleju (tak jak miało to miejsce w Maluchu)? Jeżdżę na lpg, ale pompa cały czas pompuje paliwo, zawór PB jest pomiędzy gaźnikiem a tym "dynksem" do wyrównywania ciśnienia. W sumie nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Druga sprawa, jak już usunę przyczynę, to czy trzeba zmienić olej czy benzyna z niego odparuje?



mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

1,6 RF przybyło oleju.

Post autor: mariusz33 » czw gru 26, 2013 16:56

Witam ,raczej przez pompke paliwa,przerabialem to u siebie.Olej wymien obowiazkowo jest zarzadki mozesz przytrzec panewki.


Mariusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości