swap nz na 3f

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zawa44
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn paź 10, 2011 15:51

swap nz na 3f

Post autor: zawa44 » sob lis 30, 2013 13:44

witam. jak w temacie- co będzie pasowało a co oprócz wiązki będzie trzeba dołożyć oprócz silnika z osprzętem. czy pompy paliwa wystarczą? jak będzie z wydechem , łapami silnika , półosiami chłodzeniem ?
z góry dzięki za pomoc


kupię do MK2:
zderzak wąski z chromami w stanie dowolnym (może być z rozbitka ) na dawcę chromów
grill ori chrom na pojedyncze światłą

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

swap nz na 3f

Post autor: Mac_Abra » czw gru 05, 2013 20:39

Postaram się pomóc jak mogę, choć u mnie prace bardzo spowolniły.

Z moich informacji wynika, że wydech, łapy silnika i półosie pasują. A konkretniej:
- dwururkę, czyli „portki” z NZ przykręcasz do kolektora wydechowego z silnika 3F (kolektor taki sam w 3F i NZ) więc de facto wszystko „za silnikiem” pozostaje seriyjne
- łapy silinkia na 99% takie same
- półosie itd: jeśli się nie mylę, to skrzynie montowane do obydwu silników były ze sobą wymienne (3F ma podobno jakąś fajną, bodaj „krótszą” skrzynię ale ja kupiłem sam silnik), jedynie trzeba zwrócić uwagę na „kielichy” - ja montowałem kiedyś u siebie w Golfie II skrzynię z Polo 6N2 i okazało się, że musiałem przełożyć kielichy ze starej skrzyni, bo dawały inny rozstaw i oryginalnych półosi bym nie przykręcił
- chłodzenie... na pewno da się to jakoś spasować, bo króciec wychodzący z silnika (ten na czujniki i termostat) jest nieco inny w Polo i Golfie, ale nie powinno być większych problemów - np. zmiana węża, zaślepienie jakiegoś otworu i powinno hulać :)

Generalnie silnik mam w piwnicy, głowicę na balkonie a część gratów w pokoju :grin: więc gdybyś potrzebował info o jakiś częściach, jak np. numer fabryczny, czy wymiary to pisz, postaram się coś dowiedzieć.

W tym wątku znajdziesz również garść informacji na temat tego swapa: podnoszenie mocy w vw 1.3 (strona 5)

Pozdrawiam i powodzenia!


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości