Golfik nie odpala

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bajt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 15, 2013 20:13

Golfik nie odpala

Post autor: Bajt » pt lis 15, 2013 20:28

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, gdyż nigdy wcześniej nie potrzebowałem zakładać konta, lecz dzisiaj spotkałem się z nieprzyjemnym problemem, w którym potrzebuję pomocy kogoś kto trochę już zna te samochody. Mój Golf stał przez cały tydzień do dzisiaj nie ruszony i nie odpalany, gdy przyszedłem, akumulatora już praktycznie nie było, więc zadzwoniłem po znajomego, żeby odpalić go na kable, po godzinie męki, akumulator podładował się trochę i udało się go odpalić, lecz po chwili działania, samochód zaczął wydawać dziwne dźwięki, jakby nie chodził na wszystkich tłokach, mimo, że gaz miałem w podłodze i nagle auto zgasło, to odpaliliśmy go jeszcze raz i znowu ten sam problem, dolaliśmy trochę benzyny, nadal nic, sprawdziłem poziom oleju, olej jest, więc to nie w tym problem, mimo że później założyliśmy nowiutki akumulator, nadal działo się to samo, więc to nie wina akumulatora, jutro idę robić przy aucie dalej, doleję trochę wody do zbiorniczka płynu chłodniczego, bo jest go bardzo malutko i może to coś pomoże, aczkolwiek nie jestem pewien i dlatego pytam też, co może powodować takie zachowanie auta ? Jutro postaram się nagrać krótki filmik jak auto się zachowuje po odpaleniu, może to coś jeszcze pomoże. Bardzo proszę o pomoc, bo samochód jest mi bardzo potrzebny.

Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
bombowy
SYNCRO Maniak
SYNCRO Maniak
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 21:27
Lokalizacja: Michałów/opolskie
Kontakt:

Golfik nie odpala

Post autor: bombowy » pt lis 15, 2013 21:29

Na początek kolego sprawdź świece, kable wysokiego napięcia, kopułkę i palec rozdzielacza, czy aby gdzieś poprzez wilgoć przebicia nie ma :grin:


cztery sprawne łapki + WEBER -100%..... - było

Obrazek

było SYNCRO i będzie

Bajt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 15, 2013 20:13

Re: Golfik nie odpala

Post autor: Bajt » pt lis 15, 2013 22:15

bombowy pisze:Na początek kolego sprawdź świece, kable wysokiego napięcia, kopułkę i palec rozdzielacza, czy aby gdzieś poprzez wilgoć przebicia nie ma :grin:
Gadałem jeszcze z kolegą i mówił mi, że może to być zapowietrzony układ paliwa, pompa paliwa, albo gaźnik, czy może to być jedno z tych trzech jeszcze ?



Awatar użytkownika
bombowy
SYNCRO Maniak
SYNCRO Maniak
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 21:27
Lokalizacja: Michałów/opolskie
Kontakt:

Golfik nie odpala

Post autor: bombowy » pt lis 15, 2013 22:27

zapowietrzenie układu paliwa występuje głównie w starszych "klekotach", w benzyniaku nie zdarzyło mi spotkać takiego przypadku.
wykręć świece, no i wyczyść je porządnie do sucha, odpal auto. , silnik pewno masz "zalany w 3 du**y" i prawdopodobnie to przyczyna tej nierównej pracy po próbach odpalenia na kable,


cztery sprawne łapki + WEBER -100%..... - było

Obrazek

było SYNCRO i będzie

Bajt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 15, 2013 20:13

Re: Golfik nie odpala

Post autor: Bajt » pt lis 15, 2013 22:31

bombowy pisze:zapowietrzenie układu paliwa występuje głównie w starszych "klekotach", w benzyniaku nie zdarzyło mi spotkać takiego przypadku.
wykręć świece, no i wyczyść je porządnie do sucha, odpal auto. , silnik pewno masz "zalany w 3 du**y" i prawdopodobnie to przyczyna tej nierównej pracy po próbach odpalenia na kable,
Ano spróbuję zrobić jak radzisz i zobaczymy, a jak nadal będzie to samo, to nagram ten filmik, wrzucę na YouTube i podrzucę tutaj linka, bo ten dźwięk mnie dzisiaj trochę przeraził jak to usłyszałem, ale być może pomoże to co mówisz, dzięki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
bombowy
SYNCRO Maniak
SYNCRO Maniak
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 21:27
Lokalizacja: Michałów/opolskie
Kontakt:

Golfik nie odpala

Post autor: bombowy » pt lis 15, 2013 22:36

:-) zaczynaj od rzeczy najłatwiejszych i najprostszych, od takich które możesz zrobić sam, a powoli nauczysz się auta na pamięć :grin:


cztery sprawne łapki + WEBER -100%..... - było

Obrazek

było SYNCRO i będzie

Bajt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 15, 2013 20:13

Re: Golfik nie odpala

Post autor: Bajt » sob lis 16, 2013 20:37

bombowy pisze::-) zaczynaj od rzeczy najłatwiejszych i najprostszych, od takich które możesz zrobić sam, a powoli nauczysz się auta na pamięć :grin:
Witam, posłuchałem porady i zrobiłem porządek ze świecami i przewodami, auto odpaliło, lecz niestety podczas jazdy, miałem sytuację awaryjną i musiałem ostro zahamować, po czym nagle coś stało się z hamulcem i auto hamowało dopiero po naciśnięciu pedału hamulca do podłogi aż, co bardzo mnie przeraziło, a po tym już hamulce zepsuły się w taki sposób, że nie dało się już kompletnie hamować, więc do domu jechałem hamując ręcznym. Gdy byłem już pod domem spojrzałem pod auto, a tam oba koła przednie zalane, a przy prawym kole taka malutka kałuża na którą kapie, zostawiłem samochód i jutro z rana będę patrzył czy to zaciski, wężyk czy może pompa hamulcowa. Czy jest jeszcze coś czemu warto się przyjrzeć ?



Awatar użytkownika
bombowy
SYNCRO Maniak
SYNCRO Maniak
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 21:27
Lokalizacja: Michałów/opolskie
Kontakt:

Golfik nie odpala

Post autor: bombowy » sob lis 16, 2013 22:52

poszło PW :grin:


cztery sprawne łapki + WEBER -100%..... - było

Obrazek

było SYNCRO i będzie

Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

Golfik nie odpala

Post autor: Wiesuaf » pn lis 18, 2013 10:52

Panowie,

Nie piszcie na PW bo powtarzanie tematów będzie się... powtarzać :) Warto zostawiać taką wiedzę dla potomnych!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości