problem z silnikiem

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Aarek25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 07, 2013 10:42

problem z silnikiem

Post autor: Aarek25 » pn paź 07, 2013 15:37

Witam ,mam problemy z silnikiem w golfie 3 1.6 75 km
Mechanik twierdzi ze ma przedmuchy i nie ma sensu w nim grzebać bo koszt naprawy przekroczy koszt samochodu i tu mam pytanie
1.Czy mechanik może sprawdzić ten silnik i powiedzieć w jakim on jest stanie
2.Czy wymiana silnika musi być na taki sam (chodzi mi o instalacje skrzynie biegów itp)

dzięki za porady

aha i co myślicie o moto doktorze (akurat go wlałem do silnika)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z silnikiem

Post autor: Paweł Marek » wt paź 08, 2013 09:04

Aarek25, mechanik może i powienien jeśli umie - to pytanie raczej nie miało sensu, warto spytać innego o zdanie i niech sprawdzi kompresję silnika i ciśnienie oleju wówczas można dcoś więcej przewidywać czy naprawa się opłaca

Najprościej jest zmienić na taki sam silnik bo odpada cała kwestia zmiany osprzętu silnika.
Natomiast zależnie od chęci i środków finansowych można wsadzić inny silnik z Golfa i nie tylko. Odradzam bo sam jak widac nie siedzisz w temacie, a u mechnika raz że będzie drogo a po drugie możliwość że coś nie wyjdzie jest duża i dużo potencjalnych kłopotów z tym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zett93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz lip 22, 2012 23:48

problem z silnikiem

Post autor: zett93 » pt paź 11, 2013 10:50

co do przekładki , to sam niedawno przekładałem wysłużone 18.AAM na 2.0 2E i powiem, że jeśli masz kompletny swap i choć trochę pojęcia, narzędzi, zapału i wolnego czasu to spokojnie jest do zrobienia bez większych trudności, bo wszystko pasuje p&p, ale Tobie chyba bym odradzał jak kolega wyżej, bo możesz sobie uziemić samochód i niepotrzebnie wydać kupę kasy u 'majstrów'. Jako, że ja wszystko przy swoim robię sam, to wyszło w miarę tanio i wiem, co mam, a co jeszcze do zrobienia, ale jak pojedziesz do Mirasa na przekładkę, to potem możesz sobie tylko więcej szkód narobić, niż przyjemności.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości