Znowu termostat ?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Znowu termostat ?

Post autor: bugatti415 » ndz wrz 29, 2013 08:53

Witam.Nie tak dawno mialem problem z trzymaniem temperatury silnika w swoim golfie.Dlugo sie nagrzewal do 90 stopni,a za miastem spadala do 70 stopni.Kupilem wiec nowy termostat firmy Wahler.No i roznica odrazu byla widoczna.Szybko lapal 90 i tak trzymal caly czas.Ale cieszylem sie tylko 1,5 miesiaca.Bo dwa dni temu sytuacja znowu sie powtorzyla.Tzn. znowu dlugo sie nagrzewa a podczas jazdy niemozliwe jest uzyskanie temperatury roboczej.Pytanie - czy mozliwe zeby nowy termostat tak dobrej firmy jak Wahler tak szybko sie uszkodzil ? Dodam ze przejechalem ledwo niecaly 1000 km.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Znowu termostat ?

Post autor: Qto » ndz wrz 29, 2013 09:00

bugatti415 pisze:czy mozliwe zeby nowy termostat tak dobrej firmy jak Wahler tak szybko sie uszkodzil ?
możliwe...
...wyciągnij termostat, przyjrzyj się jego obudowie i upewnij się co do poprawności montażu.



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Znowu termostat ?

Post autor: bugatti415 » ndz wrz 29, 2013 09:13

Jezeli chodzi o poprawnosc montazu to raczej jestem pewien ze dobrze zostal on wykonany.Robilem to sam i staralem sie niczego nie przeoczyc.Zalozylem go w taki sam sposob jak byl zalozony poprzedni termostat.No i przez ten czas dzialal poprawnie.W jaki sposob moglbym go zle zalozyc ?
I takie jeszcze pytanie,bo przeczytalem na jednej ze stron ze wazne jest aby termostat zamontowac w pozycji prawie pionowej.Ponizej link
http://forum.vw-passat.pl/threads/5572- ... ja-wymiany" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie pamietam teraz w jakiej pozycji byl u mnie.W kazdym badz razie zalozylem tak samo jak byl zalozony ten poprzedni.Jest mozliwosc zeby zamontowac go w innej pozycji ?
A jakie przede wszystkim ma to znaczenie dla dzialania samego termostatu,co dzieje sie wtedy nie tak ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Znowu termostat ?

Post autor: Qto » ndz wrz 29, 2013 09:30

Jeżeli źle wsadzimy termostat to może skutkować to przepuszczaniem płynu - efekt taki jakby termostat się nie domykał. Wyciągnij termostat...obejrzyj dokładnie jego obudowę (może jest jakieś pęknięcie), poskładaj...jeżeli problem nadal będzie występował to wymień termostat. Może też sprawdzić poprawność jego działania w garnku z wodą



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Znowu termostat ?

Post autor: bugatti415 » ndz wrz 29, 2013 09:51

W linku ktory podalem powyzej jest napisane ze wazne jest aby zamontowac go w pozycji prawie pionowej,natomiast w ksiazce SAM NAPRAWIAM VW GOLF 4 pisze aby umiescic go w pozycji poziomej.??? :shock: Wiec jak powinien w koncu byc on zamontowany ? Ponizej link z opisem z mojej ksiazki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/32e ... bad32.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A na zdjeciu z mojej ksiazki jest znowu inaczej niz w opisie.Nizej link do obrazka z mojej ksiazki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae2 ... b69a0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak prawidlowo powinien byc zamontowany ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Znowu termostat ?

Post autor: Qto » ndz wrz 29, 2013 10:16

nie w każdym silniku termostat montuje się identycznie... niżej masz obrazek z serwisówki Twojego silnika - w książce chyba jest ten sam obrazek

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości