1.8 PF GTI zonk chodzi jak traktor

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DzigiGTI
Special Edition
Special Edition
Posty: 3325
Rejestracja: wt gru 07, 2010 09:54
Lokalizacja: KRA Ków
Kontakt:

1.8 PF GTI zonk chodzi jak traktor

Post autor: DzigiGTI » czw wrz 26, 2013 08:39

No i po skończyła się sielanka,Odstawiłem Golfa na mody w zimie,wszystko było ok.
poskładałem auto po zimie,odpaliło,dotoczyłem się do lakiernika itd wszystko cykało.

Potem odstawiłem auto do blacharza i na spaw wydechu i zaczeły się hece.
Silnik odpala ale chodzi jak traktor,nawet po dodaniu gazu po prostu pytka tyr tyr i tyle.

Początkowo problem sam przeszedł,Potem wpadł do mnie kumpel,posprawdzaliśmy świece,przepływke wyczyściliśmy,poodpinaliśmy kable,pospinaliśmy...pochodził chwile,troche przegazówek,wkręcania na obroty zaczął pluć ogniem z wydechu i strzelac,jakby nie przepalał paliwa ale potem i zaczął chodzić......przez kilka dni odpalał,chodził...jeździł...
potem stał 3 dni i znów mu odwaliło,znów chodzi jak traktor...

Ktoś wie co obstawiać? to może być wszystko,przepływka,wtryski,ECU?
dziwne jest toi że wszystko było ok i nagle mu odpaliło....

Czy to może być przyczyna wydechu?zrobiony jest przelot,sonda była wyrzucona,ale wróciła w sumie na to samo miejsce,kable były cięte,ale sa pospinane z powrotem...są 2 białe i czarne,więc to chyba bez różnicy co do białych czy sa skręcone tak jak wczesniej?

Poddajcie jakiś pomysł...Bo auto skończone niemal gotowe do jazdy i tu takie fochy...


Powered by GTI
Mój Golfik
Obrazek

Awatar użytkownika
Brzozka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:03

1.8 PF GTI zonk chodzi jak traktor

Post autor: Brzozka » czw wrz 26, 2013 21:47

Mam taki sam albo podobny problem u mnie tez kiedy podejdę pod wydech to słyszę ze chodzi jak traktor i telepie silnikiem nie bardzo ale telepie :) i szukam przyczyny wiem ze jest to wina zapłonu bo kiedyś kiedy własnie chodził jak traktor wypiąłem cewkę pierwsza od rozrządu i bez zmian kiedy wyciągnąłem wtyczkę z drugiej już przygasł wymieniłem cewkę ale widzę ze nadal niekiedy jest problem muszę jeszcze świece wymienić i jeśli nie pomorze to grzebać dalej myślę tez o module zapłonowym ale nie wiem jak go sprawdzić :/



Awatar użytkownika
homer21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1011
Rejestracja: wt lis 15, 2011 13:25
Lokalizacja: Pniówek

1.8 PF GTI zonk chodzi jak traktor

Post autor: homer21 » sob wrz 28, 2013 19:38

wydaje mi się że zalewa Ci go sprawdz mase wtrysków możliwe też że nie zalewa tylko wtryski nie podają musisz sprawdzić kable wtryski komputer albo zobacz może filtr paliwa pod samochodem , smok w baku , obstawial bym bardziej że przez syf w kabu sie co nieco pozapychało


Mój Mk2 1.8 T :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=514787" onclick="window.open(this.href);return false;

spiderekkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: śr lip 16, 2008 23:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

1.8 PF GTI zonk chodzi jak traktor

Post autor: spiderekkk » pn wrz 30, 2013 16:59

DzigiGTI, i jak tam? ogarnięte?


--==:spider:==--
viewtopic.php?f=87&t=498102" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości