Golf pobiera olej

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andre91x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 12, 2013 16:47

Golf pobiera olej

Post autor: andre91x » czw wrz 12, 2013 09:51

Witam, jak w temacie, mój golf pobiera trochę olej i strasznie dymi ale tylko czasami.
Problem zaczął się od tego, że gdy jechałem kiedyś po mieście zaczęła mi ni stąd ni zowąt migać kontrolka oleju mimo, że nigdy wcześniej tak nie robił. Gdy sprawdziłem olej tego samego dnia wieczorem, to poziom był ok. po jakimś tygodniu sytuacja się powtórzyła, jechałem jakieś 90km/h i gdy puściłem nogę z gazy to kontrolka migała ale gdy prędkość spadła do 70km/h to przestawała. Po jakimś czasie olej zaczął ubywać i goferek zaczął dymi na niebiesko. Teraz co jakiś czas średnio co 2-3 dni golf dymi i dziwne jest to, że własnie nie dymi cały czas ale tylko wtedy kiedy "ma na to ochotę"...

pomóżcie co może być problemem??



Sokołowianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 13, 2013 10:13

Golf pobiera olej

Post autor: Sokołowianin » pn wrz 16, 2013 21:28

uszczelniacze sprawdź
niebieski dym to olej



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf pobiera olej

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 17, 2013 19:29

Miganie kontrolki plus niebieski dym to już trzeba myśleć o agonii silnika. Gdyby to był sam niebieski dym to można by z góry kierunkować się na wymiane uszczelniaczy zaworoworych i lub pierścieni ew remont głowicy. A le skoro jeszcze miga kontrolka, do jedź do mechanika zmierz ciśnienie sprężania i oleju odpowiednimi manometrami. Na tej podstawie ocenicie z mechanikiem czy warto się brac za to czy lepie szukac sprawnego silnika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

andre91x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 12, 2013 16:47

Golf pobiera olej

Post autor: andre91x » śr wrz 18, 2013 12:17

kontrolka teraz już przestała migać. zmieniłem olej i filtr oleju, i przestał dymić na pewien czas ale teraz znów zaczął.
Był u mnie znajomy i mierzył mi ciśnienie wyciagając świecę i wkładając odpowiedni przyrząd. Powiedział mi że ciśnienie jest ok. Więc ja już nie wiem a mechanik mi powiedział że trzebaby zrobić remont silnika a w to nie warto się bawić więc jeżeli nie przeszkadza mi dymienie to lepiej dolewać oleju i jeździć...



Sokołowianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 13, 2013 10:13

Golf pobiera olej

Post autor: Sokołowianin » śr wrz 18, 2013 15:05

to skoro tak to jeździj , najwyżej kupisz drugi silnik na pewnie będzie się bardziej opłacało niż remont



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość