Skład mieszanki w 1.3NZ

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piegusek18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 11, 2012 18:25

Skład mieszanki w 1.3NZ

Post autor: piegusek18 » ndz wrz 15, 2013 23:28

Witam, mam golfika z silniczkiem 1.3 nz i potrzebowałbym się dowiedzieć od kogoś na ile mm wkręcona jest śruba w przepływomierzu do regulowania składu mieszanki, czy ktoś kto posiada takowy silniczek mógłby za pomocą suwmiarki z głębokościomierzem podać wymiar na jakim wkręcona jest ta śruba?? Wiem że brzmi to idiotycznie, ale w ten sposób "mniej więcej" będę mógł na razie to ustawić zanim wybiorę się do warsztatu z analizatorem spalin...



Awatar użytkownika
zawa44
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn paź 10, 2011 15:51

Skład mieszanki w 1.3NZ

Post autor: zawa44 » wt wrz 17, 2013 00:23

powiem tak, na stożku mam śrubkę wykręconą tak około 3 obr. od końca , czyli wkręć na maxa i 3obr do tyłu


kupię do MK2:
zderzak wąski z chromami w stanie dowolnym (może być z rozbitka ) na dawcę chromów
grill ori chrom na pojedyncze światłą

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Skład mieszanki w 1.3NZ

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 17, 2013 19:24

piegusek18, ale to niema sensu, ustaw śrubę tak żeby auto ładnie jeździło i jedź na ten analizator to 2 dychy. Pytanie tylko czy nie masz innej usterki? Chodzi ci tylko o skład spalin czy coś jest nie tak z zachowaniem silnika? Skład ustawia sie z odpiętą wtyczką sondy lambda, i mierzy się go w rurce pomiarowej z kolektora wydechowego, ustawia na jakieś 0.5 % CO i podpina sonde która powinna zacząć w tym momencie falować napięciem. Równocześnie może będzie trzeba poprawić obroty śrubą na wtrysku. Wszystko się uda jeśli wtrysk i jego osprzęt sa sprawne


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości