Silnik 1.6 SR AKL 100KM gasnie w trybie econ

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Silnik 1.6 SR AKL 100KM gasnie w trybie econ

Post autor: bugatti415 » śr sie 21, 2013 18:50

Witam.W moim golfie pojawil sie dzisiaj dosc dziwny problem.A mianowicie po przyjezdzie do pracy auto zgaslo mi podczas parkowania.Pierwszy raz cos takiego od 4 miesiecy jak go posiadam.Ale po przekreceniu zaplonu zapalil normalnie.W drodze powrotnej wszystko w porzadku.Ale pod domem ( jakies 5 km - odcinek ) temp. silnika rowno 90 stopni podczas parkowania - zmiana na wsteczny auto znowu zgaslo.Klima w tym czasie wylaczona - tryb econ.Zapalil normalnie,ale po dodaniu gazu odcina jakby doplyw paliwa przy 2000 obr/min i auto gasnie.Nie da sie nawet ruszyc,poprostu nie wchodzi na wiecej niz 2 tys obrotow.Nie wiem co by moglo byc przyvzyna.Jak silnik ostygl poszedlem sprawdzic jeszcze raz czy cos sie nie zmienilo.Niestety dalej to samo.Ale najdziwniejsze jest to ze po wlaczeniu climatronica na tryb auto silnik chodzi normalnie.Czyli nie gasnie i jest pelny zakres obrotow.Po powrocie w tryb econ sytuacja dalej bez zmian.Jedynie co ostatnio robilem przy silniku to wymienialem termostat bo na starym dlugo sie nagrzewal a za miastem ledwo 70 stopni trzymal.Teraz mam Wahlera i temperatura jest w porzadku.Mieliscie moze taki przypadek,co to moze byc.Nie znam jeszcze tego samochodu i nie wiem co mozna by bylo sprawdzic na poczatek.A VAG-a nie mam.Prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Silnik 1.6 SR AKL 100KM gasnie w trybie econ

Post autor: PinkFloyd » śr sie 21, 2013 19:27

zobacz błędy vagiem, wyczyść przepustnice i dokonaj jej adaptacji



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Silnik 1.6 SR AKL 100KM gasnie w trybie econ

Post autor: bugatti415 » śr sie 21, 2013 19:58

Przepustnica od maja tego roku byla czyszczona i adoptowana 3 razy.Wiec jest czysta i zaadaptowana na bank.A pozatym co moze miec wspolnego przepustnica z climatronikiem ?



krzychu155
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 15:09

Silnik 1.6 SR AKL 100KM gasnie w trybie econ

Post autor: krzychu155 » śr sie 21, 2013 21:41

sprawdź błędy i zobacz co wypluje, coś się widać z kompem dzieje kiedy jak climatronic działa to wszystko gra a w innym wypadku nie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości