Jaki czujnik temperatury cieczy?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: alabama1 » ndz lip 28, 2013 22:03

Hej. Na problemy z odpalaniem po przypadkowym zgaśnięciu oraz krótkie ssanie w lecie poradzono mi tutaj sprawdzenie czujnika temperatury cieczy. Do tej pory jeszcze tego nie robiłem, bo problem długo nie występował. Jednak ostatnio mój golf czasem potrafi nawet na niezbyt ciepłym silniku trudno odpalać. Zdarza się to rzadko, gdy dodaję gazu, to odpala. U mnie chyba w okolicy trudno znaleźć jakieś miejsce do diagnostyki komputerowej, więc myślę o kupnie tego czujnika. Co mi zalecacie przy kupnie tego czujnika? Oryginalny, czy nieoryginalny? I jak jest z ceną? I ostatnie pytanie- gdzie jest ten czujnik? Trzeba się nieźle grzebać, żeby się do niego dostać? (Bardzo małe doświadczenie kierowcy, prawie 19 lat, prawie rok po zdaniu prawka).



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: Qto » ndz lip 28, 2013 22:09

alabama1 pisze:U mnie chyba w okolicy trudno znaleźć jakieś miejsce do diagnostyki komputerowej
jakbyś napisał skąd jesteś...to może by się znalazł ktoś z forum kto by pomógł
alabama1 pisze:Oryginalny, czy nieoryginalny?
miałem w rękach cztery nowe czujniki (zamienniki) kupione w IC...żaden nie działał poprawnie, kupiłem dwa ori i problemów nie ma. NA forum znajdziesz potwierdzenie tych słów...choć wiadomo że można trafić zamiennik który będzie działał...
alabama1 pisze:I jak jest z ceną?
coś ok 100zł się kręci za ori
alabama1 pisze:I ostatnie pytanie- gdzie jest ten czujnik?
generalnie jakbyś użył wyszukiwarki to znalazłbyś odpowiedzi na wszystkie pytania...dlatego na to już nie odpowiem - poszukaj a nawet i zdjęcia znajdziesz. Dostęp nie jest trudny.



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: alabama1 » ndz lip 28, 2013 22:12

Ok, dzięki. Na grupie regionalnej dawno pisałem, nikt nie odpowiedział. (lubuskie, okol. Zielonej Góry).
IC? :-)



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: alabama1 » ndz lip 28, 2013 22:37

No tak, ale ja zbytnio nie mam dużo pieniędzy, to nie jest coś poważnego, żeby już naprawiać, na razie to jedyne problemy, jakie mam z moim golfem, tak to jest zrywny, sprawny i działa. Na razie się chciałem zorientować w cenach i popatrzeć pod maskę. (a ta wyszukiwarka mi dużo nie daje, wyświetlają się tylko fragmenty z czyichś tematów, także prosiłbym o linki, gdzie jest czujnik temperatury cieczy w golfie 4).
Prosiłbym również o rozszerzenie skrótu IC.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: Qto » ndz lip 28, 2013 22:44

czujnik temperatury cieczy oczywiście nie jest problemem z którym zaraz trzeba na serwis lecieć...spokojnie ogarniesz sam
IC = intercars
wyszukiwarka... szukaj w googlach w ten sposób https://www.google.pl/search?q=mk4+czuj ... 54&bih=735" onclick="window.open(this.href);return false;



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: alabama1 » ndz lip 28, 2013 23:00

Aha, no tak. Dzięki za pomoc.



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: alabama1 » śr sie 07, 2013 12:22

A mam takie pytanie- czy rzeczywiście może być to zepsuty czujnik temperatury cieczy, skoro teraz latem wystarczy 5 minut i temperatura na wskaźniku cały czas jest 90 i się nie zmienia? Objawy mam takie, jakby rzeczywiście czujnik do wymiany, ale gdyby tak było, to przypadkiem temperatury też by mi źle nie pokazywało?



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: Fafik258 » śr sie 07, 2013 14:43

alabama1 pisze:A mam takie pytanie- czy rzeczywiście może być to zepsuty czujnik temperatury cieczy, skoro teraz latem wystarczy 5 minut i temperatura na wskaźniku cały czas jest 90 i się nie zmienia? Objawy mam takie, jakby rzeczywiście czujnik do wymiany, ale gdyby tak było, to przypadkiem temperatury też by mi źle nie pokazywało?
Są to dwa czujniki zabudowane w jednej obudowie. Jeden podaje na blat drugi do ecu. Miałbyś vaga to byś sobie sprawdził czy bangla poprawnie
alabama1 pisze:krótkie ssanie w lecie
nie ma czegoś takiego jak ssanie w silniku z elektronicznym wtryskiem
alabama1 pisze:Zdarza się to rzadko, gdy dodaję gazu, to odpala
Też tak miałem, adaptacja przepustnicy rozwiązała problem



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: alabama1 » śr sie 07, 2013 15:23

No to co to jest, gdy odpalam silnik (teraz latem), obrotów jest 1000. Minie minuta lub coś koło tego jazdy bez gazu na tych obrotach na 1 biegu, obroty opadają na 800. Byłem pewny, że to ssanie, nawet inni forumowicze mówili, że to wina czujnika, że jadę na ssaniu, a tu by wychodziło na to, że to nie ssanie?



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: alabama1 » śr sie 07, 2013 15:25

Jednorazowe wysokie spalanie, trud z ponownym odpaleniem
Postprzez marcin7x5 » Pt maja 17, 2013 10:58

Musisz sprawdzic komputerem jakie podaje temp do sterownika silnika. Byc może jeździsz ciągle na ssaniu stąd większe spalanie ale tez i problemy po zdławieniu silnika - zalewa go paliwem. Lektura obszerna jest na forum na temat twojego silnika.

Mylił się?
Gdy odpalałem zimą, od razu obroty były 800 i nie zmieniały się. Zrobiło się cieplej i na początku przez minutę obroty trzymają się na 1000.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: Fafik258 » śr sie 07, 2013 18:27

alabama1 pisze:Mylił się?
On to potocznie nazwał ssaniem a Ty myślisz, że to ssanie. Nie ma ssania. Ecu na podstawie pomiarów z czujników dobiera czas wtrysku, ilość paliwa, i wychylenie przepustnicy. Ssanie to było w maluchu na gaźniku.

Co do czujnika może mieć rację. A czy ma rację dowiemy się jak sprawdzisz jakie temperatury Twój czujnik podaje do ecu i do liczników. Sprawdziłeś już? Inaczej nie ma sensu dywagować bo nie wykluczyłeś ani jednej przyczyny takiego stanu rzeczy. Trzeba działać :bigok:



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: alabama1 » śr sie 07, 2013 18:46

Że tak powiem, wiem już co i jak. Teraz będę czekał, aż będę miał wolny czas i naskładam pieniądze. :-)



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: alabama1 » czw sie 08, 2013 14:41

http://www.autosklep-car-man.pl/produkt-17067.html
Taki ma być czujnik? Dosyć tanio. Ciekawe, czy u mnie w okolicy będzie w takiej cenie.



shinehl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 16:50

Jaki czujnik temperatury cieczy?

Post autor: shinehl » ndz sie 11, 2013 07:05

Tak kolego to ten czujnik musisz mieć 4 pinowy, ja za swój dawałem 58 złotych wymiana zajęła mi ze 5 minut może zadbaj tylko o to żeby przy wymianie silnik jaki płyn oczywiście były zimne bo inaczej można się poparzyć i dużo więcej płynu ci uleci przy wymianie. wyciągasz delikatnie wtyczkę wchodzącą w czujnik, wyciągasz plastikowe zabezpieczenie na wężu trzymające stary czujnik, wyciągasz czujnik szybko wkładasz nowy zabezpieczasz i montujesz wtyczkę i po krzyku naprawdę prosta sprawa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości