VR6 - olej w układzie chłodzenia, prośba o analizę uszczelki

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Krokulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: sob cze 25, 2005 13:20
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

VR6 - olej w układzie chłodzenia, prośba o analizę uszczelki

Post autor: Krokulec » pt kwie 12, 2013 17:06

Witam, borykam się z dość poważnym problemem, pojawił się olej w układzie chłodzenia dość duzo jest tego, silnik wymontowany, zdjęta czapka i wygląda to tak jak na fotkach, czy to uszczelka pod głowicą jest tego powodem czy szukać gdzieś głębiej.

Głowica i blok wyglądają tak?

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Druga sprawa to głowica, na jednej fotce widać pękniecie (tak mi się wydaje) między zaworami, czy naprawiać taką głowicę, bedzie to miało jakiś wpływ na poprawną pracę silnika czy szukać drugiej bez pękniecia?


Żyj chwilą, nigdy niczego nie żałuj!

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/01076717124385177074.jpg[/IMG][/URL]

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

VR6 - olej w układzie chłodzenia, prośba o analizę uszczelki

Post autor: BolekLodz » pt kwie 12, 2013 19:36

Olej w układzie chłodzenia zapewne spowodowany był właśnie uszczelką. Obejrzyj ją dokładnie i znajdź miejsce jej uszkodzenia, to będziesz miał wystarczający dowód. Pęknięcia międzyzaworowe lepiej zaklepać, ew. wymienić czapkę. A tak poza tym, to skłądać i jeździć. Oczywście wszystko najpierw wyczyścić.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

kwadrat224
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: śr lip 25, 2012 21:59
Lokalizacja: Mazowsze

VR6 - olej w układzie chłodzenia, prośba o analizę uszczelki

Post autor: kwadrat224 » pn kwie 15, 2013 20:11

No raczej to ta uszczelka chyba że jest gdzieś pęknięty blok miedzy płaszczem wodnym a olejem i tam się przedostaje :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości