Silnik przerywa, szarpie, gaśnie i nie chce odpalać

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Łukasz1992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 23:28
Lokalizacja: Gniazdów, SMY
Auto: Mk 3 TDI
Silnik: 1Z

Silnik przerywa, szarpie, gaśnie i nie chce odpalać

Post autor: Łukasz1992 » czw kwie 04, 2013 22:48

Witam!
Mam problem z moim golfikiem otóż od kilku dni auto zaczęło słabo palić( gdy jest zimny trzeba kręcić i kręcić). Również podczas normalnej jazdy drogą silnik momentami zaczyna przerywać i szarpać. Nieraz gaśnie przy ruszaniu i nie da się go zapalić dopiero po odczekaniu paru minut i wykręceniu prawie całego akumulatora zapala ale chodzi nie równo dopiero po chwili wszystko wraca do normy. Gdy jest ciepły i zgaszę go to zapala od strzała. Ostatnio myłem samochód i umyłem maskę od zewnętrznej strony i trochę zalał się silnik i nie chciał zapalić ale po jakim czasie i osuszeniu zapalił nie wiem czy może coś się zalało czy co. Gdy umyje się dokładnie silnik to auto nie zapali dopóki pod maską wszystko nie wyschnie. Czasem podczas dużych ulew czy też deszczów auto potrafi stanąć tak samo od siebie i nie zapali gdyż nie ma iskry na żadnym cylindrze. Nie wiem co się zalewa woda że tak się dzieje. Teraz jest ciapa i wszędzie jest mokro i może coś gdzieś chlapie w jakieś kostki czy też złącza i to od tego. Jeżeli wiecie co może boleć mojego VW proszę o pomoc;)


Moje czerwone mk3 w tdi-ku :bajer:
viewtopic.php?f=88&t=621246

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Silnik przerywa, szarpie, gaśnie i nie chce odpalać

Post autor: BolekLodz » pt kwie 05, 2013 13:21

Kable wysokiego napięcia. W wilgotnych warunkach jest pewnie przebicie i od tego nie ma iskry. Z tego samego powodu może to być cewka. Jeśli silnik źle pracuje tylko przy wilgoci, to tylko któaś z tych 2 rzeczy.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Silnik przerywa, szarpie, gaśnie i nie chce odpalać

Post autor: Jaras » pt kwie 05, 2013 17:11

Dokładnie, tak jak mówi BolekLodz najpierw wymień przewody (na tym nie oszczędzaj bo nie warto), a jak nie pomoże to też cewka może mieć przebicie jeśli dostanie wilgoci.



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Silnik przerywa, szarpie, gaśnie i nie chce odpalać

Post autor: mka 3 » pt kwie 05, 2013 19:22

Łukasz1992, tak jak ci koledzy pisza i przy okazji palec zkopułka tez bo to podstawa. a masz oslone pod silnik? koszt nie duzy okololo 70zł i silnik bedzie czysciutki w ponure dni :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości