pompa powietrza wtórnego AQN

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

selko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 11, 2010 15:16
Lokalizacja: Lublin

pompa powietrza wtórnego AQN

Post autor: selko » pn lut 25, 2013 18:28

Witam,

Posiadam silnik AQN 2.3 mam jakas nieszczelnosc w ukladzie powietrza wtornego i blad ktory wraca na 1 lambdzie ( jest nowa ). Znalazlem ta pompe w etce natomiast nie wiem gdzie ona jest :)


Obrazek



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

pompa powietrza wtórnego AQN

Post autor: wojtas46 » pn lut 25, 2013 21:33

selko,
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 43b8a.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

pompa powietrza wtórnego AQN

Post autor: MaciekV5 » pn lut 25, 2013 22:03

selko, nie wiązałbym tej nieszczelności z błędem pierwszej sondy, u mnie (2.3 AGZ - jedna sonda) nawet jak spadła rurka od tej pompy to nie wyrzucał błędów, pompa pracuje tylko na zimnym silniku, a na zimnym sonda nie działa. Możliwe, że w AQN jest inaczej ale może ktoś jeszcze się wypowie.
Co do lokalizacji tej pompy to u mnie na przykład jest za prawą kratką za zderzakiem, to co kolega wojtas46 wrzucił chyba jest od innego silnika.



selko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 11, 2010 15:16
Lokalizacja: Lublin

pompa powietrza wtórnego AQN

Post autor: selko » wt lut 26, 2013 01:06

Jakaś nieszczelność napewno jest miałem też kiedyś błąd nie pamietam numeru ale było leak detected. W tym kierunku coś próbuje działać nie mam pojecia co to jest właściwie nie przeszkadza to niby check się nie świeci ale chciał bym mieć wszystko ok tym bardziej że sondy wymieniłem obie co nie było tanie.



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

pompa powietrza wtórnego AQN

Post autor: MaciekV5 » wt lut 26, 2013 08:55

selko, a sprawdzałeś w blokach pomiarowych czy sondy działają? Sprawdź jeszcze raz błędy i upewnij się że to błąd dotyczący tej pompy, masz nowszą borę, może u Ciebie sygnalizuje taką nieszczelność ale u mnie jedyny objaw jak spadł wąż z odkurzacza (tej pompy) to rano budziłem wszystkich sąsiadów hałasem :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości