Piszczenie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Karol1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 06, 2010 22:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Piszczenie

Post autor: Karol1988 » śr sty 23, 2013 14:36

Witam wszystkich forumowiczów,mam problem ze swoim golfem silnik 1.6 gaźnik oznaczenie PN,mianowicie:
Gdy kupiłem go jakieś 2 miesiące temu popiskiwał mi trochę pasek od alternatora,sprawdziłem naciąg itd wszystko było ok,przy okazji zrobiłem kompletną regenerację altka bo łożyska się już odzywały,założyłem nowy pasek i jakiś czas śmigał bez problemu,od niedawna znów zaczęło się to samo tylko że piszczenie przechodzi do tego stopnia że aż kółko od alternatora jest całe gorące,prawdo podobnie łożysko gruchocze. Najdziwniejsze jest to że jak założę stary pasek to wszystko sprowadza się do lekkiego piszczenia nic poza tym.
Dodam że na nowym pasku słychać łożyska tylko na zimnym silniku,jak się już zagrzeje jest wszystko ok.
Co to może być? Czy kółko od pompy wody i koło na wale mogą mieć coś wspólnego z tym?



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Piszczenie

Post autor: mariusz_k90 » śr sty 23, 2013 20:01

u mnie było podobnie.. piszczał bo koło pasowe na silniku miało bicie, wymieniłem na inne i jest ok. nie wiem w jaki sposób mogło się skrzywić, takiego go już kupiłem.



Karol1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw maja 06, 2010 22:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Piszczenie

Post autor: Karol1988 » śr sty 23, 2013 23:20

A jest możliwe,że to piszczy kółko od pompy wody?
W sumie jakoś obstawiam oba koła,pasek jest jakiś krzywy jakby ale wyłożony dobrze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości