Problem z odpalaniem

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateu135
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 14, 2013 20:56

Problem z odpalaniem

Post autor: mateu135 » pn sty 14, 2013 21:35

Witam serdecznie
Nie wiem czy w dobrym dziale to piszę, jeśli w złym to przepraszam.

Chciałem kupić VW Golfa 1990 rok, silnik 1.8, zasilany LPG od 2011 roku (tak dokumentacja wskazuje).
Pojechałem obejrzeć autko, no i chciałem posłuchać silnika, sprawdzić auto w jeździe. Na początku odpalenie było problemem - autko stało długo na dworzu i aku padło. Odpaliłem więc na kablach od innego auta. Samochód chwilę popracował, ale zgasł zaraz po tym. Myślałem, że może brak paliwa - pojechałem kupić benzynę. Wlaliśmy beznynę, autko nie chciało pracować - odpalało, trzeba było dusić dźwignię gazu aby odpalić, nawet nie 30 sekund po pracował i gasł. Później znowu problem z odpaleniem. Na samym gazie udało się odpalić, ale samochód strzelał i gasł sam z hukiem (jakby tłumik miał odpaść). Po "odpaleniu" silnika (nawet nie na 30 s) zaczyna migać kontrolka od oleju, momentami gaśnie. Pod koniec "pracy" silnika zaczyna migać kontrolka od akumulatora. Tam jest ten włącznik od gazu z przełącznikiem trójpozycyjnym ( II O I ) tak jest narysowane na tym przycisku.

Dodam, że jak odpaliło na samym początku to silnik tak dziwnie piszczał ( ponoć jakieś paski do wymiany, bo długo stał)

Proszę o informację co to może być i jaki tego koszt naprawy mniej więcej.

Piękny samochód, ale nie idzie nawet nim jechać :(



ozzy1979

Problem z odpalaniem

Post autor: ozzy1979 » pn sty 14, 2013 21:40

mateu135 pisze:Piękny samochód, ale nie idzie nawet nim jechać
Odpuść sobie ten piękny samochód, bo jak czytam to musi być ruina totalna. Znajdź lepiej naprawdę dobry egzemplarz bez gazu, bo doświadczenie pokazuje, że z gazem to przeważnie RUINY.



mateu135
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 14, 2013 20:56

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: mateu135 » wt sty 15, 2013 18:37

W wolnej chwili dodam filmik z próby odpalenia tego auta



mateu135
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 14, 2013 20:56

Problem z odpalaniem

Post autor: mateu135 » wt sty 15, 2013 19:25

" onclick="window.open(this.href);return false;

Oto link do filmiku z próby "odpalania"

Pomóżcie ludzie



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Problem z odpalaniem

Post autor: sgrodnicki » wt sty 15, 2013 20:22

Już na filmiku, zauważyłem, że brak jednego kabelka podciśnienia, choć się nie wpatrywałem. Wyśle ze więcej może być nie podłączonych rzeczy, poprzedni właściciel jeździł tylko na gazie, aż za jeździł wtrysk benzyny(moje spekulacja) dlatego odpali na sekundę i gaśnie, co do gazu tez trzeba go dobrze wyregulować by to chodziło i nie strzelało, i uważam że na gazie powinien chodzić, a do benzyny przyda się zresetować kompa, i wymienić jedno punkt. Ale silnik powinien chodzić, najważniejsze że odpala:)



mateu135
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 14, 2013 20:56

Problem z odpalaniem

Post autor: mateu135 » wt sty 15, 2013 21:09

Jaki to jest koszt mniej więcej?
Warto ten samochód kupować ?



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Problem z odpalaniem

Post autor: sgrodnicki » wt sty 15, 2013 23:36

Mniej więcej? To zależy od tego ile masz zaparcia by zrobić to samemu, części to grosze, wtrysk można dostać za 30 zł albo i taniej, po szukaj na szrocie, gaz możesz ustawić sam o ile masz trochę chęci poszukać w necie jak to zrobić. Podciśnienia nawet jak niema tych rureczek, można zrobić za 5zł o ile sam założysz. Czy warto? Po pierwsze, ile kosztuje? po drugie w jakim stanie jest karoseria? Jak jest w idealnym, i cena nie jest duża, ja bym brał, bo lubię babrać się w mechanice, a ostateczna decyzja zależy od Ciebie.




Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Problem z odpalaniem

Post autor: sgrodnicki » wt sty 15, 2013 23:55

A jaka cena tego samochodu?, i jak karoseria?



mateu135
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 14, 2013 20:56

Problem z odpalaniem

Post autor: mateu135 » wt sty 15, 2013 23:55

Karoseria w stanie prawie idealnym - jedna dziura w progu jest. A co do ceny to niewielka



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Problem z odpalaniem

Post autor: sgrodnicki » wt sty 15, 2013 23:56

A długo stoi nieużywany? A podłoga jak?



mateu135
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 14, 2013 20:56

Problem z odpalaniem

Post autor: mateu135 » wt sty 15, 2013 23:58

Nie wiem tego ponoć troszkę czasu (tyle się dowiedziałem) a zima teraz niestety :( Podłoga wygląda na całą



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

Problem z odpalaniem

Post autor: sgrodnicki » śr sty 16, 2013 00:03

To jest bardzo ważne, aby podłoga była zdrowa. Ze zdjęć, które podałeś tylko 2 są wyraźne, na których widać tylko upływ czasu w nieużywaniu :/ Ale nadal jestem przekonany, że trzeba go dobrze wyczyścić, wyregulować, i powinien chodzić. Co do dziwnych dźwięków nie dziw się, masz tam pompę wspomagania która nieużywana długi czas może wydawać różne dźwięki, tak samo jak pompa wody. I jeśli cena jest niewielka, a karoseria w porządku, to najdroższą częścią jest silnik, który można w dobrym stanie kupić za 400zł. Choć osobiście uważam, że nie trzeba uciekać się do tak drastycznych działań. Po prostu trzeba mu trochę ciepła rąk właściciela:)



johnny_b4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob lip 24, 2010 21:16
Lokalizacja: kg

Problem z odpalaniem

Post autor: johnny_b4 » śr sty 16, 2013 00:07

Zatkaj te otwory podciśnienia (35s zielone) sprawdź świece czy mokre/suche, trzeba by było jeszcze filtrom się przyjrzeć



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości