Przerywa albo w ogóle nie odpala

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sart Aart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 16, 2010 21:43
Lokalizacja: Żory

Przerywa albo w ogóle nie odpala

Post autor: Sart Aart » pn gru 17, 2012 18:17

Witam.
Otóż mam problem ze swoim goferkiem. MIanowicie wczoraj wrócił od mechanika, który robił mu progi. Progi wszystko elegancko tylko zaczęły się od razu problemy z silnikiem. Autko stało u niego ok miesiąc nieodpalane i padł aku. Przyniósł więc swój i z pomocą drugiego silnik załapał ale pracował cholernie nierówno i trzeba go było trzymać na gazie żeby w ogóle chodził. Podczas jazdy też masakra bo nie umiał się rozpędzić powyżej 60km/h. Po przyjeździe do domu już w ogóle przestał palić. Wcześniej zanim go oddałem do tego mechanika to już rozgrzany zaczął przerywać i okazało się, że palec w kopułce już cały spalony był. Zauważył to właśnie ten mechanik i zawiozłem mu nową kopułke z palcem i od razu to założył tylko że dał mi starą kopułke i nie patrzał na ułożenie kabli. Teraz właśnie próbowałem dużo rzeczy robić tj. zmieniałem świece i kable na stare - nic nie dało, zakładałem starą kopułke i stary palec (chodził troche lepiej ale po czasie znowu przerywał i nie łapał) później zakładałem starą kopułke nowy palec i też z mizernym skutkiem. Iskry na świecach są dobre. Może on coś popieprzył jak podpinał kable do kopułki ? Może kopułka nie ta choć wygląda identyko jak stara. I jeszcze jedno. Jak podłączam wentylator z chłodnicy to słychać w nim iskrzenie i próbuje się delikatnie poruszać. Odpiąłem go żeby go nie spalić. Jakieś zwarcie ? Kurde no wcześniej tego nie było. Proszę o pomoc i z góry dziękuje ;)



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Przerywa albo w ogóle nie odpala

Post autor: mka 3 » wt gru 18, 2012 10:52

Sart Aart, sprawdz czy sa dobrze kable pozakładane na kopułce? i załuz nowe swiece moze kturas ma przebicie? w sumie wszystko powinienes zmienic na nowe kable kopulke z palcem i swiece to podstawa. albo sprwadzic czy te elementy sa sprawne. tu masz linka jak podpiac pod kopulke http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2345122.html" onclick="window.open(this.href);return false; . jaki masz wentelator jedno stopniowy czy dwu? sprwadz go na krutko bez termowłacznika. przy silniczku wentylatora sa trzy kable 1masa a 2 pozostałe to plusy kture sa sterowane termowłacznikiem. w zaleznosci od temperatury włacza sie poszczegolny bieg wentylatora .odczep kostke od termowlacznika i zrob obieg na krutko jak bedzie sie zachowywał wentylator?



Sart Aart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 16, 2010 21:43
Lokalizacja: Żory

Re: Przerywa albo w ogóle nie odpala

Post autor: Sart Aart » wt gru 18, 2012 19:22

Kurde kolego dzięki wielkie za te ustawienie tych kabli. W tym tkwił problem. A do wentylatora to tak jest on dwubiegowy. Podłącze go tak jak mówisz na krótko i dam znać co i jak. Ten wentylator właściwie jest nowy. Zrobiłem może z nim jakieś 2-2,5 tyś km bo stary padł w wakacje.
EDIT:
Wentylator już ryra. Jakoś po prostu przestał skwierczeć. Może gdzieś woda była i wyparowała. Dużo szumu ale na szczęście wszystko obyło się bez zbędnych kosztów ;)
Swoją drogą mogę się pochwalić z robocizną progów w moim mk3. 350zł za całość (wspawanie progów+konserwacja+malowanie pod kolor nadwozia) wydaje się być śmieszną ceną biorąc pod uwage że gość dodatkowo załatał kilka dziur w podłodze ;) Jak ktoś z okolic Żor to mogę podać namiary na mechanika. Wygląda na solidnie zrobione.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości