Obroty falują na rozgrzanym silniku.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Obroty falują na rozgrzanym silniku.

Post autor: golofs » pn wrz 24, 2012 12:01

1.8 ABS benzyna+gas.
Na benzynie po rozgrzaniu silnika falują obroty.
Aby wogóle jezdzić muszę pompować pedałem przyspieszenia.
Objawy wskazują na pompe paliwa lub filter paliwa.
Więc wymieniłem te dwa elemnety i problem dalej występuje.
Dodam że na gazie smiga.
Dodam jeszcze że po resecie kompa po rozgrzaniu silnika ponownie obroty falują.


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

bonq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 13, 2011 18:06

Obroty falują na rozgrzanym silniku.

Post autor: bonq » pn wrz 24, 2012 12:37

Miałem to samo w swoim, na gazie elegancko obroty się trzymały, na benzynie falowały 1000-2000. Do wymiany masz silnik krokowy, od razu Ci mówię, żebyś nie kupował jakiejś chińszczyzny, kupiłem taki silniczek za 70 zł (pochodził 3 miesiące i poszedł w piach). Proponuję kupić używany boschowski na allegro z gwarancją rozruchową, jeżeli po podłączeniu będzie działał ten używany to będzie działał. Nowy boschowski kosztuję jakieś 400 zł.



Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: Obroty falują na rozgrzanym silniku.

Post autor: golofs » pn wrz 24, 2012 13:39

bonq pisze:Miałem to samo w swoim, na gazie elegancko obroty się trzymały, na benzynie falowały 1000-2000. Do wymiany masz silnik krokowy, od razu Ci mówię, żebyś nie kupował jakiejś chińszczyzny, kupiłem taki silniczek za 70 zł (pochodził 3 miesiące i poszedł w piach). Proponuję kupić używany boschowski na allegro z gwarancją rozruchową, jeżeli po podłączeniu będzie działał ten używany to będzie działał. Nowy boschowski kosztuję jakieś 400 zł.

Gdzie jest ten silniczek krokowy ?
Czy wymiana jest prosta ?


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

bonq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 13, 2011 18:06

Obroty falują na rozgrzanym silniku.

Post autor: bonq » pn wrz 24, 2012 17:30

Silnik masz tutaj:
http://images47.fotosik.pl/7/7286f6ec37878b86.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja sam się szczerze w to nie bawiłem, bo bym coś posrał i więcej by było roboty, pojechałem do mechanika za 50 zł wymienił mi, aha zapomniałem o najważniejszym, wymieniając silniczek, trzeba również wymienić podstawę wtrysku:
http://allegro.pl/podstawa-uszczelka-ga ... 03727.html" onclick="window.open(this.href);return false; (znajdź tylko do 1.8)
Samemu raczej nie masz co próbować, cały wtrysk trzeba rozkręcić a potem ustawić obroty :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości