Gaśnie podczas jazdy, ale po kilkunastu sekundach odpala.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie podczas jazdy, ale po kilkunastu sekundach odpala.

Post autor: Paweł Marek » pn sie 20, 2012 09:43

semis, ja ci pisałem o cenie używanego aparatu zapłonowego ze szrotu - dla jasności. Ryzyk fizyk, ale jeśli w momencie zakupu bedzie sprawny to szansa jest że długo pochodzi, ja na używce mam zrobione 150 tysięcy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

semis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 24, 2010 18:37
Lokalizacja: Brzeg

Gaśnie podczas jazdy, ale po kilkunastu sekundach odpala.

Post autor: semis » śr sie 22, 2012 20:01

rozmawiałem wczoraj ze znajomym mechanikiem który zna się na rzeczy, i mówi że jakaś przyczyna musi być że pali te czujniki - otóż prawdopodobnie moduł zapłonowy przy cewce może już wysiadać, paląc czujnik halla... Dlatego też wymienię całą cewkę i aparat (cewka nowa, aparat używka) jak dojdzie trochę $$



semis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 24, 2010 18:37
Lokalizacja: Brzeg

Gaśnie podczas jazdy, ale po kilkunastu sekundach odpala.

Post autor: semis » wt wrz 11, 2012 20:49

Nareszcie :grin: po 1,5 miesiąca stania golf ożył :D kupiłem nową cewkę zapłonową , używkę aparat i chodzi jak ta lala :) jeszcze tylko podjechać do kogoś z lampą str. by dokładnie zapłon wyregulować bo się dławi przy mocniejszym depnięciu...

zrobiłem to ok 17 i banan na twarzy jeszcze mam :helm:




semis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 24, 2010 18:37
Lokalizacja: Brzeg

Gaśnie podczas jazdy, ale po kilkunastu sekundach odpala.

Post autor: semis » czw wrz 13, 2012 22:01

Radość trwała krótko.
Golf znowu zaczyna odstawiać humorki.

trzeba delikatnie gazu dodawać bo sie zaczyna dusić.

ALE - znowu to samo co przed awarią - na obojetnie jakim biegu nagle buuuu słabnie i zwalnia na 1-3 sek i znowu ma moc..
wracałem do domu z pracy, tak 80 kmh, z 5 na 4, i potem przy 60 na 3, przejechałem zakręt, ja na gaz a on buuuuu na 2 sekundy i to dosc mocno i potem juz dalej...
Rano troszke dluzej trzeba nim pokręcić i zdaje mi sie ze tak nie do konca równo chodzi..

Może to kwestia dokładniejszego ustawienia zapłonu? Teraz ustawiłem " tak o " by jechał..



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gaśnie podczas jazdy, ale po kilkunastu sekundach odpala.

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 14, 2012 10:54

Skoro chodził w miarę dobrze po wymianie to raczej przyczyny szukałbym w tym, że:
semis pisze:kupiłem nową cewkę zapłonową , używkę aparat
Sprawdź dobrze ten aparat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości