Brak iskry...Golf 1.8

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

perus86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 27, 2009 18:13
Lokalizacja: Bieszczady

Brak iskry...Golf 1.8

Post autor: perus86 » czw lip 26, 2012 20:33

witam wszystkich
temat poruszany wielokrotnie ale po wielu przeczytanych tematach dalej nie moge dojsc co jest grane....moze mi ktos pomoze..sytuacja wyglada tak ze autko wszystko pieknie ladnie chodzilo palilo na strzala, ostatnio stalo nieruszane cos ok 1tyg. i gdy dzis chcialem odpalic i pomimo ze rozrusznik krecil, pompka podawala nie zapalil, zerknalem na iskre no i niestety nie ma iskry. Po przeczytaniu kilku tematow sprawdzilem czy w kostce od cewki jest zasilanie (jest) i czy z cewki poprzez kabel WN do masy bedzie iskra no i niestety nie ma, cewke sprawdzilem (przelozona do innego auta i jest ok dziala) sprawdzilem tez czy z kostki aparatu po podlaczeniu drucika w srodkowe zlacze i do masy przeskoczy iskra (jest iskra) wyciagnalem tez caly aparat i sprawdzajac tak jak opisal to jeden z forumowiczow poprzez miernik czujnik halla i jest wporzadku napiecie od 0V wzrasta mocno do jakies 13.5V. co to moze byc co jeszcze moge sprawdzic???



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Brak iskry...Golf 1.8

Post autor: stonefree » czw lip 26, 2012 22:04

Sprawdź kabel cewka - kopułka.



perus86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 27, 2009 18:13
Lokalizacja: Bieszczady

Brak iskry...Golf 1.8

Post autor: perus86 » czw lip 26, 2012 22:11

kable wporzadku cewka jak pisalem tez wporzadku a kopułka z palcem nowe :/



Awatar użytkownika
RobstonKoro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 20:19
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Brak iskry...Golf 1.8

Post autor: RobstonKoro » pt lip 27, 2012 09:11

Może sprawdź kolego świece


Czerwono-czarna strzała
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=324968czerwony 1.6 AEA by robert 19kor na gwincie

milczewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 27, 2012 10:04

Re: Brak iskry...Golf 1.8

Post autor: milczewicz » pt lip 27, 2012 10:25

robert19kor pisze:Może sprawdź kolego świece
Ja też bym obstawiał świece.
Osobiście polecam świece firmy BERU
Nie do zdarcia przez zamoczenie i mróz. Silnik dzięki nim działa mi bardzo płynnnie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak iskry...Golf 1.8

Post autor: Paweł Marek » pt lip 27, 2012 21:23

Chyba trochę źle sprawdziłeś aparat zapłonowy , bo skoro iskra się pojawiła po dotknięciu do masy to reszta układu będzie sprawna. Sprawdź jeszcze czy czujnik halla ma zasilanie na zapłonie - mierzone między bocznymi stykami wtyczki . Do odpowiadających- czy komuś padły 4 świece na raz? Czy jak autor pytania pisze że iskra nie wychodzi z cewki to padły świece?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

perus86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 27, 2009 18:13
Lokalizacja: Bieszczady

Brak iskry...Golf 1.8

Post autor: perus86 » wt wrz 18, 2012 15:55

witam ponownie i sorki za brak odp ale bylem za granica, wrocilem i dalej musze kontynuowac ten temat bo dalej nie moge zreanimowac mojego gulfa :/... Sprawdzilem czy jest zasilanie tak jak napisales na wtyczce zaplonu i zasilanie jest juz nie mam pojecia co to moze byc...



perus86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 27, 2009 18:13
Lokalizacja: Bieszczady

Brak iskry...Golf 1.8

Post autor: perus86 » czw paź 25, 2012 21:42

usterka naprawiona okazalo sie ze jednak aparat zaplonowy zawinił, a dokladniej nie wiem czy to dziwne czy nie ale po wyciagnieciu aparatu wyczyscilem dokladnie caly czujnik halla i polezal aparat pare dni w cieplym miejscu, wkrecilem z powrotem i nagle iskra wroclila :) troche to dziwne ale prawdziwe



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak iskry...Golf 1.8

Post autor: Paweł Marek » czw paź 25, 2012 22:55

perus86, ale to niestety zapowiada jego szybki koniec i przygotuj się na to, jakiś używany aparat kup albo nowego halla


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 3 gości