Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: pablo-pablo » wt cze 05, 2012 21:20

Zacznę od tego, że pogrzebałem na forum zanim napisałem ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Zacznę od tego że autko jeździło jak należy zarówno na benzynie jak i na gazie. Postanowiłem wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów ponieważ widać, że delikatnie przepuszczała. Wszystko poszło bez większego problemu, wszystko poskładałem tak jak było. Na koniec roboty silnik umyłem środkiem do mycia silników a potem spłukałem niewielką ilością wody w spryskiwaczu. Po robocie auto nie chce odpalić. Kręci, kręci i nic. Dodam, że:
- benzyna jest
- iskra jest
- świece wymieniłem na drugi komplet (suchy)
- stosunkowo niedawno wymieniane były kable, kopułka, palec
- pompa podaje paliwo (po odłączeniu przewodu benzyna leci)
- filtr paliwa czysty, wymieniony jakiś czas temu
- akumulator mocny (próbowałem tez z drugiego auta)
Dlaczego w takim razie nie pali???? Powinno mieć to związek z pracą przy wymianie uszczelki bo od tego momentu nie odpala, ale co mogłem zrobić nie tak? Wężyki podciśnienia podpiąłem tak jak były. Wyczytałem, że trzeba by sprawdzić elektrozawór od benzyny, ale nie wiem gdzie on jest i jak wygląda, ale skoro paliwo sika z wężyka to chyba elektrozawór nie zamknął dopływu? Dodam ze na gazie też nie odpala, ale u mnie tak zawsze było że na zimnym silniku nie odpalał. Co to u licha może być, co jeszcze sprawdzić?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: stonefree » wt cze 05, 2012 21:43

Wysuszyłeś kable zapłonowe i kopułke?



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: pablo-pablo » wt cze 05, 2012 23:23

Wysuszyłem, ale nie wiem czy wystarczająco. Ale skoro idzie iskra to chyba ok? Czy wilgotne kable i kopułka mogą dawać iskrę? Będę próbował odpalać z rana, może do tego czasu wszystko przeschnie



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: pablo-pablo » śr cze 06, 2012 10:26

Po calej nocy dalej to samo, kręci i nic. Co to moze byc? Pomocy!



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: pablo-pablo » śr cze 06, 2012 17:20

Sprawy się komplikują i to bardzo. Po porządnym wysuszeniu na słońcu kabli i kopułki, autko odpaliło. Chodziło jak należy wiec postanowiłem wracać do domu (4-5 km). W czasie jazdy zauważyłem trochę dymu spod maski, ale uznałem ze to pozostałości po środku myjącym na silniku. Po zajechaniu do domu otworzyłem maskę i okazało się ze silnik zachlapany jest olejem a w dwóch jego skupiskach pojawił się płomień!!! Udało się go zdmuchnąć. Dużych zniszczeń nie zdążył zrobić ale czeka mnie wymiana kilku przewodów. Co mogło być przyczyną tego zdarzenia? Dlaczego olej zachlapał silnik? Czy to kwestia złego zamontowania uszczelki pod pokrywą? Za mocno dokręciłem? Jak silnik ostygnie to odkręcę pokrywę i zobaczę w jakim stanie jest uszczelka.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: stonefree » śr cze 06, 2012 22:11

Zrób i wrzuć zdjęcia.



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: pablo-pablo » śr cze 06, 2012 22:52

Rozkręciłem pokrywę zaworów i moim zdaniem:
problem tkwi w uszczelce, a mianowicie, w uszczelce są otwory na szpilki które "zarobione" są metalowymi oczkami. W szpilkach zaś jest kołnierz który blokuje wkręcenie szpilki głębiej niż w połowę. Problem polega na tym, że otwory w uszczelce są mniejsze niż średnica kołnierza. Spowodowało to że uszczelka nie była równomiernie dociśnięta bo oczka opierały się o kołnierze. Nie było zatem szczelności na pokrywie. Powinienem albo kupić inna uszczelkę z większymi otworami, albo wymienić szpilki na takie bez kołnierza, albo rozwiercić otwory w uszczelce. Olej wyciekł i "jakoś" zapalił się.

Bardzo proszę o pomoc w naprawie zniszczeń "pożarku": http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=466172" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: stonefree » śr cze 06, 2012 23:15

kupiłeś złą uszczelkę, powinna być z korka, a nie stalowo-gumowa.



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: pablo-pablo » śr cze 06, 2012 23:25

No właśnie nie chciałem z korka. Do mojego auta musi być korkowa czy są tez PASUJĄCE gumowe?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: Paweł Marek » czw cze 07, 2012 09:08

nie ważne z czego ale nie możesz mieć takiej metalowo gumowej jak założyłeś. Przecież widzisz że na szpikach są takie tulejki które blokują o metalową część uszczelki. Zwykła korkowa da radę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Kręci i nie odpala - elektrozawór?

Post autor: Warren. » czw cze 07, 2012 09:18

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=460678" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości