Zagotował się, wysoka temperatura 1.3

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

Zagotował się, wysoka temperatura 1.3

Post autor: KemotZabrze » ndz maja 27, 2012 22:06

Witam, wracałem sobie z Nysy dzisiaj i na autostradzie zagotował mi się płyn i wywaliło przez korek. W tamtą stronę wskazówka stała równiutko pionowo i nie było żadnych problemów. Dzisiaj przed wyjazdem dolałem trochę płynu bo ostatnio zabrakło mi dosłownie 100ml do poziomu minimum i zapomniałem o tym. Ruszyłem, rozgrzalem silnik i raz go przeciągnąłem na 1. biegu bo ktoś mi wyjechał i od tego momentu wskazówka przesunęła się trochę w prawo, ale nie przejmowałem się tym bo była jeszcze w granicach normy. Ale przez te 30 km do autostrady temp. nie spadała, wjechałem na autostradę i po ok 2km, kiedy wcale go nie żyłowałem, zapaliła się kontrolka i trzeba było zjechać. Dolałem wody destylowanej bo nie miałem już płynu i po chwili pojechałem dalej, ale wskazówka znów powędrowała w prawą stronę, ale na szczęście zatrzymała się na granicy przegrzania. I tak pojechałem 100km do domu, bez żadnych problemów. Ale przed chwilą przejechałem się żeby sprawdzić czy może wszystko się uspokoiło, ale niestety dalej jeżdżę tak na granicy. Co to może być? Wentylator się załącza, termostat puszcza, co mam spradzić?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zagotował się, wysoka temperatura 1.3

Post autor: miś fazi » pn maja 28, 2012 08:53

pompa wody , chłodnica czy drożna



Darek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lut 29, 2008 12:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zagotował się, wysoka temperatura 1.3

Post autor: Darek88 » wt maja 29, 2012 17:11

słuchaj w golfach mk1 były czasem montowane w chłodnicy dwa czujniki temperatury które załączały się odpowiednio przy pewnych temperaturach możliwe że załącza Ci się czujnik od tych niższych temperatur tylko i wentylator wolniej sie obraca i nie ma mocy obrotowej takiej żeby schłodzić płyn , najlepiej zdjąć wtyczki od czujników i zewrzeć styki raz w jednym potem w drugim i zobaczysz czy sie załączają dwa no chyba że masz chłodnice z jednym czujnikiem :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Zagotował się, wysoka temperatura 1.3

Post autor: marcin7x5 » śr maja 30, 2012 10:18

Może tez byc tak, że chłodnica jest już za mało wydajna. Obrosła w środku i nie nadąży chłodzić. Sam fakt, że wentylator pracuje nie znaczy, że dobrze zbija temp cieczy.



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

Zagotował się, wysoka temperatura 1.3

Post autor: KemotZabrze » śr maja 30, 2012 11:13

chłodnica ma jeden czujnik, więc odpada jedna z podpowiedzi, chłodnicę też bym wykluczał bo dzień wcześniej było wszystko ok, wskazówka ani drgnęła ze swojej optymalnej pozycji. Na dniach albo zrobię swap, ale rozrząd i pompę wody i wtedy będę mądrzejszy



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Zagotował się, wysoka temperatura 1.3

Post autor: marcin7x5 » śr maja 30, 2012 11:23

Wyjmij termostat i zobacz jak wtedy będzie sie zachowywała temp. Moze nie otwiera go w pelni?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości