problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dawidek_4785
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 15:26
Lokalizacja: kalisz

problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: dawidek_4785 » ndz kwie 29, 2012 10:58

Witam ostatnio kupiłem na allegro gumową uszczelkę pod pokrywę zaworów do swojego golfa 1.8 gt z 91r. [url]http://allegro.pl/uszczelka-pokrywy-zaw ... 07099.html, i wszystko było by dobrze gdyby nie szpilki. Otwory w nowej uszczelce miały wciśnięte metalowe tulejki pod śruby 6 a ja u siebie w golfie mam szpilki 8, zgodnie z opisem sprzedawcy uszczelka powinna pasować do mojego golfa, więc pytam się Was panowie jakie szpilki są u was, bo teraz nie wiem czy u mnie są oryginalne ?



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: piotrek gti_abf » ndz kwie 29, 2012 11:53

Wygląda na to że masz przerobione śruby, bo jak do tej pory to wszędzie spotykałem się z 6. Więc ktoś tam wkładał swoje paluchy :D



dawidek_4785
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 15:26
Lokalizacja: kalisz

Re: problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: dawidek_4785 » ndz kwie 29, 2012 12:32

no właśnie o to mi chodziło bo nie wiedziałem czy reklamować czy nie, a przedtem była korkowa założona to nie było pewnie problemu z powiększeniem otworów w niej, ale tylko się domyślam bo ja osobiście pierwszy raz ją wymieniałem dzięki za odp :pub:



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: 21Golfista21 » ndz kwie 29, 2012 13:00

były 2 wersje na 6mm i na 8mm nic nie miałeś przerabiane, są dwa rodzaje uszczelek, sprzedał Ci nie odpowiednią.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

dawidek_4785
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 15:26
Lokalizacja: kalisz

Re: problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: dawidek_4785 » ndz kwie 29, 2012 13:53

czyli jednak wina sprzedawcy, z tego co pisało na stronie powinna pasować do mojego golfa. Okazuje się ze uszczelka gumowa nie może być do mojego golfa bo mam szpilki 6 ale one maja kołnierze na końcu przez które nie przejdą tulejki w tej uszczelce, wiec kupując uszczelkę należy zwrócić uwagę czy szpilki nie mają tych kołnierzy, bo inaczej gdy nie będzie wyjścia trzeba będzie rozwiercić te tulejki na 8.5 żeby wszedł w nie kołnierz szpilki.



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: 21Golfista21 » pn kwie 30, 2012 13:55

zgadza się, ale też widziałem wraz z uszczelką nowe szpilki, można się bawić w wkręcać :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: Lipek81 » pt maja 11, 2012 22:48

Nie sprzedał złej uszczelki - po prostu są dwie wersje, nawet do tych samych silników. Wersja którą ty kupiłeś przystosowana jest pod śruby a nie szpilki. Czyli teraz powinieneś wykręcić szpilki i wkręcić zamiast nich śruby i wszystko będzie grało. Ogólnie wersja pod śruby jest uważana za lepszą, bardziej trwałą, mniej problemową. VW nawet w etce podaje, że można kupić oryginalną uszczelkę - na szpilki, albo wersje po modyfikacji - na śruby. Ja na twoim miejscu wykręciłbym szpilki i dał tam śruby z łbem imbusowym najlepiej.
Przy okazji napisze o jeszcze jednej sprawie, nie wiem w czym tkwi sekret, ale jak się kupuje ori zestaw uszczelki pokrywy zaworów, to dostajesz także nowy zestaw szpilek (mowa oczywiście o starej wersji na szpilki). Pomyślałem sobie, że jak dają te szpilki to je tez wymienię i okazało się, że one mają jakieś inne gwinty - tzn. nakrętki nakręcają i wykręcają się na te szpilki z oporem - dużo większym niż na starych szpilkach. Oczywiście to dobrze, bo na starych szpilkach miałem taką sytuację, że jedna ze śrub sama mi się luzowała - moment dokręcania tych śrub to 10Nm - także niewiele, tyle co śrubokrętem - więc luzowanie się śruby przy takim momencie jest łatwe. Natomiast na nowych szpilkach nie ma szans, żeby przy takim monecie się luzowało. Ja dodatkowo dałem jeszcze loctide, także od roku mam spokój - zapomniałem o wyciekach spod pokrywy zaworów.
Tak więc albo zastosuj ta uszczelkę co masz + nowe śruby, albo wymień (co moim zdaniem jest bez sensu) na starszy model - na szpilki, ale wtedy wymień szpilki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: Paweł Marek » sob maja 12, 2012 10:12

To jest uszczelka do 2.0 z aluminiowa pokrywą zaworów a nie 1.8 z blaszaną. Wejdźcie w opisie aukcji pod Vento - tam jest podane dobrze, a pod Golfem nie. Nie wiem jak z zamiennością jej do 1,8 nie sprawdzałem sam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: Lipek81 » sob maja 12, 2012 13:52

Zajrzałem do aukcji, okazało się, że jednak są 3 możliwości. Można zamontować uszczelkę taką, jak była oryginalnie. Numer katalogowy 026198025C (jest to cały zestaw, ze szpilkami). Można zakupić uszczelkę tą o które pisałem - czyli zmodyfikowaną, przygotowaną pod śruby - numer VW 026103483F. I jest trzecia opcja o której teraz się dowiedziałem ta z tej aukcji - uszczelka do której trzeba wymienić szpilki na M6x20 nr. VW N 10186301. Ta uszczelka febi jest zamiennikiem numeru 051 103 483 A VW - a ta uszczelka występowała w silnikach (jeżeli chodzi o golfy 2) - EZ, GU, PN, RF, RH, RP, przy czym podane są do niej śruby - 051 103 483 A. Tak więc, jeżeli przyjąć, że dawidek_4785 kupił uszczelkę do swojego typu silnika, to nie była to pomyłka w aukcji, tylko po prostu kupił inną wersję tej uszczelki.



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: jjaworskyy » sob maja 12, 2012 18:19

Ja sie kiedyś tez przejechałem z uszczelką i zakupiłem taka jak ty, i z forum sie dowiedziałem że trzeba wymienić szpilki i jak powiedziałem to kolesiowi w motoryzacyjnym to sie śmiał... Postanowiłem kupić zwykłą korkową uszczelke. Dobrze wyczyściłem posmarowałem delikatnie olejem dokręcałem zgodnie z kolejnością z wyczuciem. Żadnego silikonu nie dawaj



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: norek111 » ndz maja 13, 2012 15:39

jjaworskyy pisze: Dobrze wyczyściłem posmarowałem delikatnie olejem
I to był błąd z tym olejem .


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: jjaworskyy » ndz maja 13, 2012 16:06

błąd bo? od bardzo dawna nie leci więc co zle zrobiłem kolego?



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: problem z uszczelka pod pokrywą zaworów

Post autor: norek111 » pn maja 14, 2012 11:02

jjaworskyy pisze:błąd bo? od bardzo dawna nie leci więc co zle zrobiłem kolego?
nie smaruje się tych uszczelek ponieważ potrafi się wysunąć podczas dociskania pokrywy


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości