Problem po zmianie oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rc-men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw mar 22, 2012 22:07
Lokalizacja: Łomża/WWA

Problem po zmianie oleju

Post autor: rc-men » pn kwie 16, 2012 17:22

Witam
Z góry przepraszam jeśli w nie odp. dziale. Przy zmianie oleju z tydzien temu wyszło, że poprzednia osoba zmieniająca zerwała gwint w misce i założyła korek na jakies tam uszczelnienie. W związku z tym mój mechanior ponownie nagwintował otwór na śrubę 16 i dał podkładkę miedzianą i zalał olej. Niestety po kilku dniach zauważyłem, że olej lekko cieknie z korka.. Co teraz zrobić? Nie chcę znów wydawać pieniędzy na nowy olej i filtr bo lałem motula i trochę on kosztuje.



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Problem po zmianie oleju

Post autor: szpieg » pn kwie 16, 2012 17:31

nie masz gwarancji na jego robote ? jego wina, źle zrobił, ma naprawić na swój koszt :)


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
rc-men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw mar 22, 2012 22:07
Lokalizacja: Łomża/WWA

Problem po zmianie oleju

Post autor: rc-men » pn kwie 16, 2012 17:33

Znajomy mechanik i tak to jest ze znajomymi. Pewnie jak spuszczę olej to i tak będzie trzeba wlać nowy?



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Problem po zmianie oleju

Post autor: mirek87 » pn kwie 16, 2012 17:33

jak Ci nic nie zostało to dokup 1 l oleju. Reszte można zlać do jakiegos pojemnika i wlać spowrotem nic mu sie nie stanie. Wróć do mechanika i każ mu poprawić śrube



Awatar użytkownika
rc-men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw mar 22, 2012 22:07
Lokalizacja: Łomża/WWA

Problem po zmianie oleju

Post autor: rc-men » pn kwie 16, 2012 17:41

Tak zrobię, dzięki bardzo za odpowiedź



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Problem po zmianie oleju

Post autor: lukasz.gtd » pn kwie 16, 2012 18:43

rc-men pisze:Znajomy mechanik i tak to jest ze znajomymi.
Znajomy chciał Ci zrobić dobrze, tylko że nie zawsze się udaje, a Ty psy na nim wieszasz? Trzeba było jechać do ASO, założyli by Ci nowa miskę i odpowiednio podsumowali. Podjedz do znajomego i niech poprawi.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Awatar użytkownika
rc-men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw mar 22, 2012 22:07
Lokalizacja: Łomża/WWA

Problem po zmianie oleju

Post autor: rc-men » pn kwie 16, 2012 21:03

A co ja psy na nim wieszam? Chyba czasem mogą nerwy puscic.. Jak pojadę to powinien to poprawic.



hubson77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lis 25, 2009 22:53
Lokalizacja: POLSKA

Problem po zmianie oleju

Post autor: hubson77 » wt kwie 17, 2012 19:45

Nie ma znaczenia, znajomy czy nie. Kiedys w "'porzadnym'' warsztacie wymieniali mi olej i cale szczescie ze na drugi dzien chyba wymienialem klocki i sie pod niego z ciekawosci polozylem.. korek palcami mozna bylo dokrecic. oczywiscie troche cieklo. widocznie pan zapomnial, dokrecil palcami ale klucz juz mu wylecial z glowy. ciekaw jestem gdybym tego dnia pojechal gdzies w trase.. moze bym tylko gdzies stanal na poboczu a moze zatarl silnik. nieszczescia sie zdarzaja.


...

crewx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 20:55

Problem po zmianie oleju

Post autor: crewx » wt kwie 17, 2012 20:32

Jak u siebie wymienialem olej to juz byly 2 podkladki miedziane zalozne i dokladnie pozniej sie pocilo nie chcialem tego dociagac na sile wiec pomyslalem ze skoro dwie podkladki nie trzymaja to moze gwint juz jest slaby obwinolem wiec gwint na srubie tasma teflonowa i suchutko warto sprobowac koszt zerowy a dziala przynajmnie w moim przypadku



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości