Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: Hara_1 » czw mar 22, 2012 19:15

Witam. Od niedawna zauważyłem, że jak nagrzeję auto to węże z cieczą chłodzącą są bardzo nadymane. Zbiera się ciśnienie. Byłem u mechanika, który sprawdził i stwierdził że ciśnienie się robi z powodu spalin które się dostają do układu. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą i jest to samo. Jak odkręcę korek i ujdzie ciśnienie to jest ok. Przed wymianą uszczelki jak odkręciłem korek i zakręciłem to zaraz znowu się ciśnienie zbierało. Na starej uszczelce było widać w którym miejscu puszczało. Mechanik powiedział że w układzie będzie większe ciśnienie podczas pracy silnika, rozumiem. Ale mam wrażenie że tego ciśnienia jest za dużo, węże są bardzo "nadymane". Może korek nie puszcze nadmiaru ciśnienia? Proszę o pomoc co to może jeszcze być, no chyba że jestem przewrażliwiony. Teraz niby mniej się te węże pompują. Ogrzewanie jest cały czas. Przed wymianą uszczelki pod głowicą ogrzewania zanikało.


VW Connecting People

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: genLODOWAmk2 » czw mar 22, 2012 21:35

układ dobrze odpowietrzony ? Korek mozesz zmienic bo dużo nie kosztuje....
silnik Ci sie nie grzeje ? zalacza wentylator w odpowiednim momencie ?


był golf 2 1.3.....

carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: carljohnson » czw mar 22, 2012 22:16

pompa wody kiedy ostatnio zmieniana?, układ jest drożny? może gdzieś jest przytkany? nagrzewnica , chłodnica?
masz lpg?



Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: Hara_1 » pt mar 23, 2012 09:10

Układ dobrze odpowietrzony pompa wody wymieniana z rozrządem 20 tyś km temu, nagrzewnica chłodnica całe, wentylator załącza tak jak trzeba układ drożny. Wydaje mi się że to jednak może być korek, dzisiaj przejechałem 80km i węże są nadymane ale już nie tak mocno jak przed wymianą uszczelki. Jest znaczna poprawa. Może tak musi być, bo wszystko działa poprawnie. LPG owszem mam. Nie wiem... może niepotrzebnie się martwię. A co do korka to można kupić nowy bez zbiorniczka? Bo biorąc ze szrotu nie nie wiadomo na co się trafi.


VW Connecting People

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: genLODOWAmk2 » pt mar 23, 2012 10:02

korek sie kupuje nowy a nie na szrocie..... ja za FEBI dałem 15zł wiec to nie majątek.... a węze musza byc twarde, ale bez przesady. Mi jak padła uszczelka pod głowicą to węzy sie ścisnąć nie dało ani o 1mm....


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: Hara_1 » pt mar 23, 2012 11:39

Eno to u mnie tak było przed wymianą uszczelki, teraz owszem są twarde ale bez przesady. A co do korka to jak auto jest rozgrzane, to raz słychać jak powolutku uchodzi ciśnienie a raz nie słychać więc może się ten korek zamulać. Więc zainwestuję w korek. Na allegro szukałem ale nie było nowych, prześlij mi kolego link do strony na której znajdę korek. Bo u mnie w mieście w sklepach są tylko kompletne zbiorniczki.


VW Connecting People

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: genLODOWAmk2 » pt mar 23, 2012 13:20

a jaki masz zbiorniczek ?

http://moto.allegro.pl/zbiorniczek-wyro ... 74818.html" onclick="window.open(this.href);return false;
czy ?
http://moto.allegro.pl/zbiorniczek-wyro ... 75076.html" onclick="window.open(this.href);return false;


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: Hara_1 » pt mar 23, 2012 13:22

Ta pierwsza wersja (okrągły) końcówka linka 74818


VW Connecting People

Awatar użytkownika
motoboy10
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: czw mar 10, 2011 00:24
Lokalizacja: Lubliniec SLU

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: motoboy10 » ndz mar 25, 2012 18:12

popytaj się dobrze w sklepach o sam korek bo jak ja wymieniałem zbiorniczek wyrównawczy to korek musiałem osobno kupić i u mnie w sklepach korek i zbiornik osobno się kupuje


Kto SmarujeTen Jedzie :)

AUS LIEBE ZU DEN AUTOS DER GRUPPE "VAG"


Volkswagenwerk AktienGesellschaft

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: Hara_1 » ndz mar 25, 2012 22:27

A miałeś podobny problem? Bo nie wiem czy wymiana korka załatwi sprawę. A na szrocie też mogę szajs dostać. Nowy korek oryginalny VW 60zł kosztuje, tak dla waszej informacji.


VW Connecting People

carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: carljohnson » ndz mar 25, 2012 22:58

na szrocie dasz 5 zł za korek więc nie wiem czy to majątek,
kup zamiennik za 10 zł, po co oryginał za 60 zł?



Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: Hara_1 » wt mar 27, 2012 10:48

Kupiłem zamiennik za 15zł Rozebrałem oba korki i w środku jest sprężynka która trzyma taki talerzyk uszczelniający. Jak jest za duże ciśnienie to wypycha ten talerzyk i nadmiar ciśnienia uchodzi. Jeżeli ujdzie wystarczająco dużo to sprężynka z powrotem zamyka i uszczelnia. Oba korki (stary i nowy) otwierają się przy takim samym nacisku (ręką sprawdziłem), więc nie wiem czy to korek. Ale może coś w tym starym zaśniedziało. Ale jeżeli będzie to samo z nowym korkiem to myślałem żeby skrócić tą sprężynkę w korku i wtedy będzie się otwierał przy mniejszym ciśnieniu, ale to już ostateczność. Póki co to zobaczę jak będzie układ działał przy tym nowym korku :)


VW Connecting People

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: Piasek » wt mar 27, 2012 13:36

Ja bym się pokusił o sprawdzenie czy nie ma spalin w zbiorniczku wyrównawczym - są takie specjalne wykrywacze spalin do tego ale nie każdy warsztat je posiada. W tak wiekowym silniku mogło się pojawić jakieś pęknięcie głowicy gdzie nie ma dostępu olej a uwidacznia się ona dopiero po rozgrzaniu silnika.
Bo ciśnienie w układzie powinno jakieś tam panować ale nie aż tak duże jak opisujesz - poza tym po ostygnięciu silnika nie powinno być go w ogóle.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Węże od chłodzenia są twarde "nadymane"

Post autor: Hara_1 » wt mar 27, 2012 16:27

Po ostygnięciu silnika ciśnienie znika. Teraz po wymianie uszczelki pod głowicą jest dużo mniejsze te ciśnienie. Nie pamiętam jak to było w moim poprzednim mk2. Teraz nawet po przejechaniu 100km to nie jest tragicznie. Zobaczę jak teraz przy nowym korku będzie to wyglądało, bo przecież jakieś ciśnienie musi tam być. Bo co by się stało jak by było zerowe? Powiedzmy że układ byłby otwarty, jakbym zrobił mikroskopijny otwór w korku? Pytam hipotetycznie, nie zamierzam tego robić.


VW Connecting People

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości