przebiera

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szczepan69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: śr gru 23, 2009 18:44
Lokalizacja: Sanok
Auto: mk2
Silnik: vr6
Kontakt:

przebiera

Post autor: szczepan69 » ndz mar 11, 2012 16:54

Witam jechałem dzisiaj autem i staneło odpalic odpali ale strasznie przebiera tak jak by nie palił na wszystkie cylindry i strzela niewiem co sie stało,niewiem czy cos z gażnikiem wiem ze paliwo ucieka przez chyba to jest zaworek od wzbogacanie mieszanki mam zaslepione przez kawałek gumy, silnik 1.6 benzyna na LPG gaznik pierburg 2e,moze zapłon sie przestawił sam ale chyba to nie mozliwe.



Awatar użytkownika
bosssmannn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 20, 2010 19:33
Lokalizacja: Sieradz

przebiera

Post autor: bosssmannn » ndz mar 11, 2012 17:42

Sprawdź pasek rozrządu i napinacz, moze napinacz sie poluzował i przeskoczył Ci rozrząd


Obrazek

carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

przebiera

Post autor: carljohnson » ndz mar 11, 2012 17:48

przerywa na lpg czy na benzynie?



imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

przebiera

Post autor: imperfectCell » pn mar 12, 2012 00:49

jezeli na gazie chodzi w miare normalnie to napewno wina lezy po stronie gaznika



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

przebiera

Post autor: carljohnson » pn mar 12, 2012 15:46

nie zawsze, pierburg 2e nic mi nie mówi, były ich z 3 rodzaje, 2E2, 2E3, 2EE, podaj rok auta,
napraw porządnie ten zawór wzbogacania mieszanki, tam gdzie paliwo ci ucieka, kup najlepiej zestaw naprawczy z allegro za ok. 25 zł, jeśli nie to zrób prowizorkę z dętki, u mnie to przelatało całą zimę i narazie trzyma,
jakieś szczegóły podaj, czy auto zapala normalnie bez nadmiernego kręcenia rozrusznikiem, tylko na jałowych przerywa czy podczas przyspieszania też? sprawdź przy gaźniku wężyki podciśnieniowe, mogły już się rozpaść ze starości,również zrób test szczelności, psikaj wokół gaźnika jakimś zwykłym dezodorantem i słuchaj czy obroty przez to się zmieniają.
co znaczy "jezeli na gazie chodzi w miare normalnie..." ? też czuć szarpanie lekkie? kiedy były wymieniane świece i kable?



szczepan69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: śr gru 23, 2009 18:44
Lokalizacja: Sanok
Auto: mk2
Silnik: vr6
Kontakt:

przebiera

Post autor: szczepan69 » pn mar 12, 2012 18:45

rocznik 89,teraz byłem przepalic ale nie zapali na gazie a jak zapali to nawet niechce sie zebrac i słychać strzały,juz mam detke zamiast tej membrany,tez jezdziłem na niej długo i teraz wymieniłem i ciekinie niewiem czemu przeciez przedtem tez była detka i było wszystko w porzadku ,swiece wymieniałem w tamtym roku i aparat i palec,kopułka,mozliwe ze poszły cos z silnikiem cylindry????i n ie zapali tak jak ma palic,niemam kiedy musze poczekac do soboty ze cos bardziej pozagladac.pozdrawiam



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

przebiera

Post autor: carljohnson » pn mar 12, 2012 19:01

niektórzy przez rok mogą przejechać 50000 km , więc powiedz ile przejechałeś, że cieknie to pewnie za słabo dokręciłeś, a jeśli nie to jest tam też druga membrama, uszczelniająca, może ona puściła,?
hmm... a co przy rozrządzie miałoby sie przestawić? brałeś go na pych?
sprawdź ustawienie zapłonu pod stroboskopem, i sprawdź szczelność dolotu , może dostawać lewe powietrze, sprawdź połączenie mas i klem w akumulatorze



szczepan69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: śr gru 23, 2009 18:44
Lokalizacja: Sanok
Auto: mk2
Silnik: vr6
Kontakt:

Re: przebiera

Post autor: szczepan69 » pn mar 12, 2012 19:38

Oki tyko najwczesniej w sobote przychodze z pracy to juz ciemno i nic nie widac pozdrawiam



szczepan69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: śr gru 23, 2009 18:44
Lokalizacja: Sanok
Auto: mk2
Silnik: vr6
Kontakt:

przebiera

Post autor: szczepan69 » pt mar 16, 2012 19:15

Witam znalazłem przyczyne wczesniej sciongałem kopułkę od aparatu i palec i zakładając spowrotem palec nie docisnołem go dobrze nie naskoczył ,i nie obracał sie tak jak powinien,drobiazg ale mnie zmartwił troszkę dzienki za pomoc pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przebiera

Post autor: Paweł Marek » sob mar 17, 2012 09:11

szczepan69, na przyszłość od razu pisz typ gaźnika, jeśli piszesz że cieknie to napisz gdzie widac ten wyciek, czy wogóle widać czy po prostu konfabulujesz. Po co tyle niepotrzebnej pisaniny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

szczepan69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: śr gru 23, 2009 18:44
Lokalizacja: Sanok
Auto: mk2
Silnik: vr6
Kontakt:

Re: przebiera

Post autor: szczepan69 » ndz mar 18, 2012 11:01

Witam oki niema problemu ale pisałem motor i rodzaj gaznika pierburg 2e,i ze cieknie prze zaworku od wzbogacania mieszanki,pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości