Pęknięta uszczelka pod głowicą?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

XerosSZN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 07, 2011 16:14

Pęknięta uszczelka pod głowicą?

Post autor: XerosSZN » ndz lut 26, 2012 17:47

Witam forumowiczów!

Jakiś czas temu mój golf odmówił posłuszeństwa, w sumie odpala od "kopa" ale nie ma wgl mocy, tym bardziej, że w momencie momentu gdy pierwszy raz poczułem, że jest coś nie tak wskazówka temperatury podskoczyła maksymalnie do prawej na zimnym silniku i z rury wydechowej poszły kłęby dymu. Do tego zniknął cały płyn z chłodnicy i tak jakby zmieszał się z olejem i zrobił się taki "kisiel" brat powiedział mi, że to pęknięta uszczelka pod głowicą. Tu pojawia się moje pytanie opłaca się to naprawiać czy potrzebny nowy silnik? Jaki byłby koszt ogarnięcia tego? Czy jest opcja, że to jednak nie jest uszczelka i dolanie płynu i oleju załatwi sprawę? No i czy jest opcja naprawy tego samodzielnie czy konieczna jest pomoc mechanika?



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pęknięta uszczelka pod głowicą?

Post autor: krzycho85 » ndz lut 26, 2012 19:19

Zdejmij głowicę, daj do zakładu gdzie sprawdzą jej szczelność. Jeśli szczelna, to planowanie jej powierzchni, nowa uszczelka, składasz, zalewasz płyn i jazda :grin:



piterelyseo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob maja 16, 2009 22:32
Lokalizacja: PGO
Kontakt:

Pęknięta uszczelka pod głowicą?

Post autor: piterelyseo » ndz lut 26, 2012 21:40

50zł planowanie ,50 zł sprawdzenie szczelnosci ,płyn i olej, uszczelki: ssacy wydech i glow max do 100zł, a za robote biorą 150-200zł


<<<<<Golf ll Forever>>>>>

Klycior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 08, 2011 20:25

Pęknięta uszczelka pod głowicą?

Post autor: Klycior » ndz lut 26, 2012 23:42

A kiedy to się stało ?

Często podczas dużych mrozów, zdarza się że zamarznie płyn chłodzący, przez co znacznie rośnie temperatura silnika a w rezultacie dochodzi do sporych uszkodzeń, głównie jest to głowica a czasem pozostałe elementu układu chłodzącego.

Silnika nowego nie warto kupować bo nie wiesz co wsadzisz :)
A sprawdzałeś tmp zamarzania płynu chłodzącego przed zimą ?



XerosSZN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 07, 2011 16:14

Pęknięta uszczelka pod głowicą?

Post autor: XerosSZN » wt lut 28, 2012 20:19

Stało się to jakoś na początku stycznia. Auto po prostu zaczęło mi strasznie kopcić i czułem spadek mocy, zostawiłem na luzie by myślałem, że może silnik nie dogrzany, ale mimo wszystko czułem jak jest mu "ciężko" myślałem, że może zatkany tłumik czy coś, ale wszystko było okej dojechałem w parę miejsc, dojechałem do domu i po jakimś czasie pod wieczór schodząc i wsiadając do samochodu w momencie jego odpalania pasek temperatury tak jak mówiłem skoczył do samego końca w prawo i zapaliły się kontrolki temperatury. No i tak jak wcześniej opisałem na drugi dzień zobaczyliśmy z bratem, że w oleju zrobił się kisiel a w pojemniku do płynu chłodzącego pusto. Szczerze mówiąc nie sprawdzałem tej temperatury, ale w tym roku zima w Szczecinie nie była jakaś na mega minusowych temperaturach no i stało się to w momencie gdzie praktycznie ta temperatura spadała nie wiele poniżej zera.



Awatar użytkownika
Alonsof1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob gru 18, 2010 18:16
Lokalizacja: Końskie

Pęknięta uszczelka pod głowicą?

Post autor: Alonsof1 » pt mar 02, 2012 23:13

Nic innego zwalaj głowicę daj ja do planowania i sprawdź szczelność :pub: . Nowa uszczelka i jazda :kac:



Delfinnn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:36

Pęknięta uszczelka pod głowicą?

Post autor: Delfinnn » ndz mar 04, 2012 01:47

Mi też padła uszczelka pod głowicą w 1.6

Za planowanie głowicy, wymianę uszczelki i całego rozrządu skasowali mnie 380zł z ich częściami.

Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości