luzny wlew oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturrro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 11:20

luzny wlew oleju

Post autor: arturrro123 » wt lut 28, 2012 18:29

Witam wiem ze to glupio brzmi ale nie umiem tego inaczej nazwac jestem tez laikiem w tej dziedzinie ale prosze o pomoc bora 2003 1,6 16v AZD a problem mam nastepujacy po zdjeciu pokrywy plastikowej silnika mam przed soba wlew oleju i taki waz gumowy cale to ustrojstwo jest bardzo luzne czyli ten wlew oleju i ten wezyk ten wlew nie trzyma sie tej pokrywy zaworow mam przy tym falowanie obrotow czy moze miec to cos wspolnego jedno z drugim?



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

luzny wlew oleju

Post autor: mirek87 » wt lut 28, 2012 19:11

kolego chodzi Ci o korek do wlewu oleju ? i o który węzyk ? ten mały przed korkiem czy za ten duży ?



arturrro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 11:20

luzny wlew oleju

Post autor: arturrro123 » wt lut 28, 2012 20:01

tak korek wlewu oleju i do tego calego ustrojstwa co zakreca sie korek dochodzi wezyk gumowy ktory idzie do filtra powietrza



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

luzny wlew oleju

Post autor: mirek87 » śr lut 29, 2012 02:04

może wymień bądz podmien korek od wlewu a każdy wężyk ma jakąś opaske zaciskową która powinna trzymać. Jeżeli masz nieszczelność w dolocie to mogą obroty falować,



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8870
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: luzny wlew oleju

Post autor: marcin7x5 » śr lut 29, 2012 13:28

arturrro123 pisze:Witam wiem ze to glupio brzmi ale nie umiem tego inaczej nazwac jestem tez laikiem w tej dziedzinie ale prosze o pomoc bora 2003 1,6 16v AZD a problem mam nastepujacy po zdjeciu pokrywy plastikowej silnika mam przed soba wlew oleju i taki waz gumowy cale to ustrojstwo jest bardzo luzne czyli ten wlew oleju i ten wezyk ten wlew nie trzyma sie tej pokrywy zaworow mam przy tym falowanie obrotow czy moze miec to cos wspolnego jedno z drugim?
czytałem gdzies tu na forum, że w silniku bcb a więc troszkę nowszym nieszczelnośc własnie tej rurki przejściowej (pomiędzy korkiem a pokrywa zaworów) powodowała falowanie obrotów. Z tego co mi wiadomo to ta rurka wkręca się w pokrywę zaworów tak samo jak korek. Wyjmij ją i obejrzyj czy nie ułamał się zaczep w tej rurce. Wszystkie gumy odchodzące i idące do filtra powietrza powinny być w miarę scisło zamontowane.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości