1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Andrez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 23, 2012 22:51

1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Post autor: Andrez » pn lut 06, 2012 17:59

Witam, mam problem z moją srebrną strzałą.
Pali na dotyk jak jest zimny. Ale jak pochodzi kilka sekund i zgaśnie to już nie daje się w ogóle odpalić. Jak jest gorący to tez pięknie odpala.
Dziś musiałem odpalić go z zaciągu i to po przełączeniu na LPG. Na benzynie wcale nie chciał gadać. Gorący chodzi na benzynie i LPG, tyle że na benzynie falują obroty. "Magik" zza płota twierdzi że to monowtrysk, ale nie wierzę dziadowi bo już mnie raz naciął na czujnik poziomu oleju w skodzie.
Ktoś ma pomysł na tę bolączkę?
Pozdrawiam
Andrez



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Post autor: carljohnson » pn lut 06, 2012 19:23

ile pali ci tej benzyny? może go po prostu zalewa?
zresztą wiekowa maszyna, monowtrysk? po prostu cały czas sączyła by się benzyna, mogłoby go zalewać nawet na zimnym, wtedy w ogóle by nie odpalał



Andrez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 23, 2012 22:51

Re: 1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie p

Post autor: Andrez » pn lut 06, 2012 20:44

Pali przy jeżdzie po mieście ( bardziej przy katowaniu - bo jak tu jeżdzić ze skrzynią 4 biegową ) jakies 10 litrów. Może trochę wiecej. Gazu wciąga spokojnie 11 litrów. Masz jakiś pomysł na "zalewanie"?



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Post autor: carljohnson » pn lut 06, 2012 23:17

ja też mam 4 biegi i nie muszę go katować:P
jak wiadomo można wymienić końcówkę wtryskiwacza, nie znam kosztów
mówiłeś że gaśnie, mam rozumieć że w pewnej fazie nagrzewania nie trzyma obrotów?
jaki to rocznik? ma komputer?



Andrez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 23, 2012 22:51

1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Post autor: Andrez » wt lut 07, 2012 00:16

Rocznik 1991. Komputer ma. Jak jest zimny to odpala bardzo ładnie. Potem wchodzi na ssanie automatyczne i jest ok, potem jak się lekko nagrzeje to zaczyna falować na obrotach. Potem jak jest gorący to juz jest ok. Na gazie chodzi lepiej niż na benzynie. Od kilku dni w te największe mrozy to już jest w ogóle cyrk. Zaczyna się dusić na benzynie gdy dodam wiecej gazu. Jak sie go uda odpalić to zaraz gaśnie. Dziś zgasł po kilku sekundach po odpaleniu i odpalić udało sie go na gazie po dłuuuugim kręceniu.



Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Post autor: jacumba » wt lut 07, 2012 00:49

10 litrów i więcej to tochę za wielę, nagrzewa Ci silnik? może termostat, układ...jeśl chozi o odpalanie. .. problemem może być u Ciebie inst. gazowa; piszesz że odpala ok, na ciepło też ok, natomiast na letnio nie pali... w takie mrozy gaz musi mieć odp. temp. cieczy aby odpalił na letni motor. jakiej generacji masz instalację? jeśli 2 gen. pzy jakiej temp przełancza ci na PB? może temp przełączenia za niska?


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Andrez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 23, 2012 22:51

1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Post autor: Andrez » wt lut 07, 2012 11:12

Pali dychę jak nic. Silnik się nagrzewa, i to dość szybko.Wczoraj udało mi sie go odpalić właśnie na gazie po dość długim kręceniu rozrusznikiem. Na benzynie w ogóle nie chciał zapalić. A jak odpalił z zaciągu to od razu zgasł. Jak jest gorący to pali na dotyk, na gazie i benzynie. Dziś przy minus 10 zapalił na benzynie, wszedł jak Bóg przykazał na obroty, potem spokojnie przeszedłem ba LPG i pojechałem do magika żeby spróbował zdiagnozować o co kaman. Nawet nie zgasł po drodze. Normalnie nie ogarniam tej fury... Spróbuję wymienić na początek końcówkę wtrysku, to chyba najmniejszy koszt i zobaczymy co będzie dalej.



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Post autor: carljohnson » wt lut 07, 2012 13:02

posprawdzaj również wszystkie kable i przewody, może gdzieś nie coś nie styka, mogłaby się również gdzieś dostać woda



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Post autor: marko125-90 » wt lut 07, 2012 16:55

Masz 4punktowy wtrysk, kod silnika NZ. Na początek to sprawdź nieb. czujnik temperatury, multimetr w dłoń i mierzysz temp. czujnika i rezystancje. Tabele porównawczą łatwo znajdziesz w necie(mi nie chce się szukać). Wygląda że Ci go po prostu zalewa. 10litrów pb to całkowicie normalne spalanie w zimie w cyklu miejskim



Andrez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 23, 2012 22:51

1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Post autor: Andrez » pt lut 10, 2012 17:22

Dzięki wszystkim za zaangażowanie. Zacznę od wymiany przewodów wysokiego napięcia. Kopułka, palec, świece, olej w silniku, filtr powietrza i oleju już są. Założyłem też nowe wycieraczki na przedzie i na tyle. Odkurzyłem wnętrze. Teraz musi chodzić lepiej!!! :okej:



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

1.3 - 55 KM - pali na zimno i gorąco, ledwo ciepły nie pali

Post autor: carljohnson » pt lut 10, 2012 18:03

no musi, a jak nie to kopnij go w zad;D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości