Ciezko zapala gdy zimny, falowanie obrotów.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radrinx01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:15
Lokalizacja: okolice częstochowy

Ciezko zapala gdy zimny, falowanie obrotów.

Post autor: radrinx01 » pt gru 09, 2011 14:21

małe sprostowanie do wcześniejszego postu chodzi o wymiane uszczelek miedzy głowica a kolektorem



piotrek_ryki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 19, 2011 11:55

Re: Ciezko zapala gdy zimny, falowanie obrotów.

Post autor: piotrek_ryki » pt gru 09, 2011 18:56

marcin7x5 pisze: Podkładka pod przepustnicą, podkładki pod kolektorem ssącym a głowicą, czujnik cisnienia w kolektorze ssącym, obok niego idzie taka cieniutka rurka do zaworu na listwie wtryskowej, oringi na wtryskiwaczach oraz same wtryskiwacze - chociaz te raczej wykluczam, rurka idąca od EGR do przepustnicy czyli wdzystko to co postronie dolotu do cylindra.
Ale kolego sadzisz, ze to moze byc przyczyna ciezkiego zapalania w moim przypadku? Wczesniej tez sadzilem, ze moze to byc wina ukladu wydechowego bo nie ma gumy mocujacej, i na wiekszych nierownosciach "dobija" do podwzia.
Pozostaje tez problem "falowania" obrtów.



Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ciezko zapala gdy zimny, falowanie obrotów.

Post autor: Steryd » ndz gru 11, 2011 22:57

Raz na kilka dni rano mam problem z praca silnika po odpaleniu. Zakreci normalnie, ale po odpaleniu przerywa i nieco przygasa. Delikatnie dodam gazu i powoli dolegliwosc ustaje, ale za to zaczyna sam wskakiwac na ok 2 tys obrotow i ciezko spada do 1 tys obrotow. Po ruszeniu i przejechaniu malego dystansu problem znika.
Dodam, ze silnik mam po czesciowym remoncie (2.0 benzyna, 180 tys km). Remont glowicy musialem zrobic, bo wtrysk 4 cylindra lal jak szalony. Przy okazji wymienilem rozrzad, swiece, kable zaplonowe, filtry i oleje. Przed remontem tez sie to czasem zdarzalo, takze raczej nie wiazal bym tych 2 kwestii. Podczas feralnego przerywania auto kopci na jasno. Czy bedzie to skutek awarii wtrysku, po ktorej paliwo z olejem poszlo w katalizator i jeszcze do konca sie nie wypalilo wszystko? Jak odpali ladnie, to nic nie kopci i nie szarpie, tak samo podczas jazdy, bez zarzutow pracuje silnik.
Czyszczenie przepustnicy to pewnie wiekszosc mechanikow spokojnie zrobi, ale powiedzcie mi jak wyglada proces jej adaptacji i dlaczego jest to az tak wazne? Jakies nowe ustawienia sie wgrywa do komputera? Czy VAG z dobrym programem tu wystarczy? Jesli bym podlaczyl VAGa rano i akurat trafil na zle odpalenie, to zczyta mi bledy?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Ciezko zapala gdy zimny, falowanie obrotów.

Post autor: marcin7x5 » pn gru 12, 2011 11:34

Steryd pisze:Czyszczenie przepustnicy to pewnie wiekszosc mechanikow spokojnie zrobi, ale powiedzcie mi jak wyglada proces jej adaptacji i dlaczego jest to az tak wazne? Jakies nowe ustawienia sie wgrywa do komputera? Czy VAG z dobrym programem tu wystarczy? Jesli bym podlaczyl VAGa rano i akurat trafil na zle odpalenie, to zczyta mi bledy?
Podczas adaptacji przepustnicy wgrywa sie jej podstawowe parametry a więc położenie spoczynkowe i maks. otwarcie tak aby kom umiał ja własciwie ustawić w danym momencie np. podczas rozruchu.Co do błedów to jeżeli się jakies zapisza w pamięci to je odczytasz. Na ogól sygnalizuje o tym lamka check.
piotrek_ryki pisze:Ale kolego sadzisz, ze to moze byc przyczyna ciezkiego zapalania w moim przypadku
Nie sądzę. Może być ale nie musi. Ale jest to pierwsza rzecz jaką zrobiłbym mając problem z rozruchem a nie mając żadnych błędów w sterowniku silnika zapisanych.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Ciezko zapala gdy zimny, falowanie obrotów.

Post autor: herbu » pt gru 30, 2011 11:38

Wydaje mi się, że doszedłem do tego co jest powodem gorszego odpalania. Otóż jak auto jeździ na LPG, to teraz, jak zrobiło się zimno ciężej zapala - tak jak pisałem, trzeba pokręcić rozrusznikiem 3-5 sek. Po zapaleniu lekko go dławi jak chciałem od razu ruszyć. Po chwili było ok. W czasie jazdy, czy to na benzynie czy na LPG auto jeździ idealnie.
Ale od 4 dni używam auta tylko do dojazdów do pracy (2 km), więc pomyślałem, że pojeżdżę tylko na benzynie, bez przełączania na LPG. I wszelkie problemy zniknęły jak ręką odjął. Auto zapala od dotknięcia, nie dławi go, gdy ruszam od razu. Czyli ewidentnie problem sprawia jazda na LPG.
Poszperałem po necie i wygląda mi, że problemy mogą być 4:
1. Instalacja wymaga regulacji (u mnie ostatnio był na regulacji jakieś 20 tys. km temu), więc zaraz po nowym roku się wybieram na sprawdzenie i regulację LPG i wymianę filtrów gazu - i to by była najtańsza opcja
2. Opcja również niedroga - ponoć dość często się zdarzająca - puszczający elektrozawór w instalacji, co powoduje, że silnik zapala co prawda na benzynie, ale jakieś ilości gazu również dostają się i jest mu ciężej zaskoczyć
3. Parownik - ale to akurat mało prawdopodobne
4. Opcja najdroższa - kończące się wtryski od LPG (mam nadzieje, że nie, choć moje mają już 90 tys. km, więc to dość spory przebieg jak dla nich).
Po nowym roku jak odwiedzę gazownika, to będę mądrzejszy i się podzielę wynikami.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

kicio79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 14, 2011 09:31

Re: Ciezko zapala gdy zimny, falowanie obrotów.

Post autor: kicio79 » pn sty 16, 2012 13:00

Mam taki sam problem z zapalaniem. Gdy jest zimny to niekiedy 15 sek kręcenia. Niestety u mnie to nie wina instalacji gazowej, gdyż zanim założyłem gaz to podobne objawy dostrzegałem w lecie. Też było odczuwalne że nie od razu załapuje tylko tak po 2 sek. Świece wymieniłem nie pomogło, w między czasie jedna cewka padła, miałem nadzieję że to ona dawała popalić, ale też nie pomogło po jej wymianie. Filtr powietrza nowy. Z rana pierwsze przekręcenie i 1 sek jakby mało prądu z akumulatora, po czym zaczyna kręcić. Niekiedy nawet słabo zakręci i odpali po 2-3 sek. A niekiedy ładnie kręci i muszę tak z 15 sek. Jak sprawdzić w Vagu czujnik temp. Który odczyt w polkim Vagu, która grupa. Czy to będzie czwarta? Która temp. od czego.
Obrazek

Zapalała się czasami sonda, ale ostatnio nawet nie pali. Poszedł katalizator, odkleił się i brzęczał, już wymieniony.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Ciezko zapala gdy zimny, falowanie obrotów.

Post autor: marcin7x5 » pn sty 16, 2012 15:14

Mi jak cięzko miał zapalać na zimnym silniku to zajęło to 2 lata. Silniczek jakby odpalał na raty. Sprawdź dokładnie do ilu V spada ci napięcie na rozruchu zimnego silnika. Jeżeli będzie poniżej 10 V to masz do sprawdzenia elektryke auta bądź do wymiany aku. Może byc też w kiepskim stanie rozrusznik no szczotkotrzymacz lub elektromagnes.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości