Dużo pali

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Scarab
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: czw lut 17, 2005 14:01
Lokalizacja: J-no

Dużo pali

Post autor: Scarab » sob lis 19, 2011 13:18

To, że mój golf nie jest zbyt oszczędny wiem od dawna, ale ostatnio policzyłem i spalanie wyszło mi prawie 12L :crazy: . Robię nim wprawdzie bardzo krótkie odcinki, około 5km, ale 12L to chyba przesada jak na 1.6? Silnik nie kopci, pracuje raczej równo, poza tym, że rano przy pierwszym odpaleniu po staniu na mrozie obroty wskakują najpierw na jakieś 2.5tys i po sekundzie dopiero opadają, to normalne? Termostat jest sprawny, silnik nagrzewa się szybko. Czy jest mułowaty nie wiem, bo po 75KM wiadomo że nie można spodziewać się rewelacji, aczkolwiek niekiedy jakby zastanawiał się czy zareagować na gaz, szczególnie przy ruszaniu lubi się czasem przydusić. Od czego zacząć diagnozę?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dużo pali

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2011 13:31

12 l przy tak krótkich odcinkach to raczej nie przesada a norma, jeździsz przecież praktycznie cały czas na zimnym silniku i ssanie działa. A co do reszty to temat rzeka, sprawdź ew wymiń co potrzeba w układzie zapłonowym czyli świece i kable, potem może podłącz autko do VAGA, sprawdź szczelność układu dolotowego, i użyj wyszukiwarki dowiesz się więcej, akurat ten silniczek daje na tyle dużo problemów ludziom że co rusz jakiś temat się pojawia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Scarab
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: czw lut 17, 2005 14:01
Lokalizacja: J-no

Dużo pali

Post autor: Scarab » sob lis 19, 2011 13:35

a uszkodzona lambda może dawać takie objawy?



Awatar użytkownika
kozik1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 20:01
Lokalizacja: SiEm-Ce

Dużo pali

Post autor: kozik1988 » sob lis 19, 2011 13:45

sprawdz kolego czy pod gaznikem nie mosz rozwalonej gumy bo moze brac lewe powietrze i dlugo schodzi z obrotów i wiecej palic



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości