Jazda na benzynie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Arni Warka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 19:34
Lokalizacja: Warka

Jazda na benzynie

Post autor: Arni Warka » ndz paź 16, 2011 14:33

Witam mam taki problem. Jest teraz zimno i na LPG samochoc mi ciezko odpala musze go dlugo krecic. Wiec zaczynam go ostatnio odpalac z benzyny. Z benzyny prawie o strzal i gada, ale... Pierwsze pare sekund chodzi ladnie, po jakichs 5 sec. na wolnych obrotach zaczyna jak traktor az caly podskakuje, z wydechu leci czarny dym (poziom oleju trzyma wiec nie bierze oleju). Jak go przygazuje powyzej 2000 obrotow to jest ok tylko na niskich obrotach tak sie zachowuje. Czy to moga byc swieczki do wymiany i nie pracuje na wszystkich ? Czy moze przewody wysokiego napiecia ? Czy moze cos z kopułka lub paluchem ? Jakis rok temu o tej porze roku i na LPG odpalal od strzalu teraz musze go meczyc.Z benzyna od kad go kupilem tak sie dzieje.

Samochod jest z 85r jest na gazniku silnik 1.6 ma instalacje LPG :)

Jak cos zamalo uzupelnilem prosze o instrukcje nie znam sie az tak na samochodach :(
Ostatnio zmieniony wt paź 18, 2011 12:34 przez Arni Warka, łącznie zmieniany 1 raz.


- pozdrawiam

jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Jazda na benzynie

Post autor: jarek43_16 » ndz paź 16, 2011 21:06

zobacz to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=383909" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Jazda na benzynie

Post autor: Dziku VR6 » pn paź 17, 2011 07:55

Obstawiam że na jezdzie na LPG sonda ci lapie blędy i na benie tak sie wlasnie zachowuje. Przed odpaleniem odlacz minus z aku na okolo 30 min i po tym czasie zapal silnik na benzynie.. i napisz czy dalej tak się zachowuje.


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Jazda na benzynie

Post autor: jarek43_16 » pn paź 17, 2011 17:02

właściwie to nie napisał podstawowej informacji co ma, czy pierburga 2E2 czy 2EE



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jazda na benzynie

Post autor: Paweł Marek » pn paź 17, 2011 17:59

Arni Warka, reegulamin: uzupełnij typ silnika lub gaźnika albo będzie kosz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Arni Warka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 19:34
Lokalizacja: Warka

Jazda na benzynie

Post autor: Arni Warka » pn lis 14, 2011 19:46

Wracajac do mojego problemu z wolnymi obrotami na benzynie, pomoglo - rozkrecenie i ponowne skrecenie gaznika, co bylo ? Nie wiem ani ja ani mechanik z 20-to letnim doswiadczeniem w mechanice. Natomiast potrzebuje tylko wymienic membranke zrywu czy cos takiego :) Powiedzial mi ze jest delikatnie naderwana i jest do wymiany ma ktos cos takiego na zbyciu ?


- pozdrawiam

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jazda na benzynie

Post autor: Paweł Marek » pn lis 14, 2011 23:10

membrana pompki przyśpieszającej, albo membrana zaworu wzbogacania mieszanki. Musisz się dowiedzieć od mechanika o którą cześć chodzi pierwsza jest łatwa do kupienia osobno, druga raczej w zestawach naprawczych. Tak przypuszczam bo zlałeś moją prośbę i nie napisałeś jaki to gaźnik


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Arni Warka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 19:34
Lokalizacja: Warka

Re: Jazda na benzynie

Post autor: Arni Warka » wt lis 15, 2011 20:08

Nic nie zlewalem tylko poprostu nie wiem dokladnie oco wam chodzi jak wam to wytlumaczyc jaki mam gaznik ? jak ja sam nie wiem jaki mam :/


Calkiem przez przypadek zobaczylem ze moj gaznik to model - 2E


- pozdrawiam

Arni Warka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 19:34
Lokalizacja: Warka

Jazda na benzynie

Post autor: Arni Warka » wt sty 17, 2012 16:31

Poszukuje membrany przyspieszenia do Gaznika 2E2 do Golfa 1.6
Jak by ktos mial to z checia dobije targu, w sklepie nie ma, tylko jakis zestaw naprawczy w ktorym nie wiadomo co jest :/ , na szrotach kolo mnie - za bardzo chodliwy towar - a caly gaznik na allegro to nawet kolo 100-200 zl, a mi potrzebna membrana w sumie dwie ale druga nie wiem od czego to jest. Piszczy mi na wolnych obrotach jak juz sie silnik rozgrzeje slychac tak jak by ktos na malutkiej trabce gral :/ jak by ktos chcial pomoc to wole wyslac fotke na email.


- pozdrawiam

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jazda na benzynie

Post autor: Paweł Marek » wt sty 17, 2012 17:03

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... category=0" onclick="window.open(this.href);return false;
membrany są dostepne, to raczej wina osób które pytałeś że nie wiedza o co chodzi. Kwestia jest taka że długość trzpienia metalowego jest różna do różnych typów silników, sa 2 albo trzy rodzaje. Ale jeśli nie uda ci się zdobyć takiej jak trzeba to załóż jakąkolwiek, lub trochę przerobisz trzpień. Wymiar trzpienia bierz ze swojego gaźnika inaczej nie dobiora chyba że w aso po typie silnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości