1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » czw lis 10, 2011 11:02

Tylko żebyś pamiętał o wsadzeniu tego węża spowrotem jak będziesz jechał na przegląd. A jak będziesz miał wąż wypuszczony tak że opary będą leciały na zewnątrz to jak samochód będzie nieużywany np. noc to wilgoć będzie Ci tam wchodzić.


VW Connecting People

Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » pt lis 11, 2011 07:58

Hara_1 pisze:A jak będziesz miał wąż wypuszczony tak że opary będą leciały na zewnątrz to jak samochód będzie nieużywany np. noc to wilgoć będzie Ci tam wchodzić.
a gdzie bedzie wchodzić :kac: bo nie czaje bazy,spoko jakoś przeżyje tą wigoć ,wole to niż zasrywać filtr i wymieniać co 3 miechy :chytry:



Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » pt lis 11, 2011 11:04

Do węża wejdzie wilgoć a co za tym idzie - do całego układu odmy, potem ta wilgoć Ci zamarznie i w końcu zatka któryś przewód i Ci olej wywali z silnika. I będzie to znacznie większy koszt niż filtr. A myślisz że co 3 miechy będzie trzeba wymianę robić? Jeszcze nie "tuningowałem" odmy więc nie wiem jeszcze jakie rozwiązanie wybrać.


VW Connecting People

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Re: 1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: genLODOWAmk2 » pt lis 11, 2011 12:23

Ł-u-k-a-s-z pisze:
Hara_1 pisze:A jak będziesz miał wąż wypuszczony tak że opary będą leciały na zewnątrz to jak samochód będzie nieużywany np. noc to wilgoć będzie Ci tam wchodzić.
a gdzie bedzie wchodzić :kac: bo nie czaje bazy,spoko jakoś przeżyje tą wigoć ,wole to niż zasrywać filtr i wymieniać co 3 miechy :chytry:
jak zmieniasz filtr co 3miechy bo pluje olejem to znaczy ze silnik nie jest w najlepszej kondycji....


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » pt lis 11, 2011 16:31

Do dolotu powinny dolatywać zaledwie opary oleju a nie sam olej... Dlatego nie sądzę że co 3 miesiące trzeba by wymieniać filtr, no chyba że coś jest nie tak z silnikiem.


VW Connecting People

damiano1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 21:55
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: damiano1987 » pt lis 11, 2011 20:51

Koledzy nie ogarniam :kac: przedstawilem sprawdzony pomysl przeróbki i głupie pytania sie rodza. Jak moze filtr byc zasrany od oparów z odmy? przeciez od tego jest separator i ta gruszka zeby to wszystko filtrować :bajer: Wolisz co miesiać czyscic przepustnice usrana w osadzie czy wymienic filtr co 20 tys. km? i tak filtr zmieniac trzeba i tak po to jego rola jest w koncu a na przegladzie dzieki temu rozwiazaniu jest spokoj i nikt sie nie przyczepi. A wcale mocniej nie jest "usrany" po tej przeróbce :helm:


VW-i jedziesz dalej :)

Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » sob lis 12, 2011 20:31

no może ty masz silnik elegancki ,ale 1/2 golfów z przebiegiem 300 tys juz nie ,a poco opary w dolocie ,lepiej czyste powietrze,a co do filtra to napewno filtr szybciej zasyfi się, wilgoc i tak sie zbiera,ja od separatora mam pod silnik węża wyprowadzonego,i nie ma problemów



Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » sob lis 12, 2011 20:33

damiano1987 pisze:Wolisz co miesiać czyscic przepustnice usrana w osadzie czy wymienic filtr co 20 tys. km?
ja nie mam problemu z tym i z tamtym :grin:



Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » sob lis 12, 2011 22:30

Kolego damiano. Czekam aż mi przyjdzie nowa obudowa do filtra i podpinam pod nią wąż od separatora. Niestety moja stara obudowa jest pęknięta i wymaga wymiany. Pytanie głupie się rodzą bo jak wiesz mk2 są już stare i ludzie się martwią czy to zadziała :D Ja w to wchodzę :)


VW Connecting People

damiano1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 21:55
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: damiano1987 » ndz lis 13, 2011 02:15

Wcale nie jest filtr mocno uwalony a powietrza sam sobie zassie tyle ile mu potrzeba i zadne opary nie przeszkadzaja w tym procesie. Zreszta fabrycznie jest jeszcze blizej przepustnicy umieszczony wylot odmy wiec także lecą opary do silnika :jezor: Nie mówie ze moj silnik to szwajcarski zegarek ale materialy eksploatacyjne zmieniam na czas i problemow nie mam z nim najmniejszych, a przebieg ma 290 tys. :grin: Hara_1 stare to dobre wino i mk2 jak mawiaja :helm:


VW-i jedziesz dalej :)

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » ndz lis 13, 2011 16:39

Problem rozwiązany, można zamknąć temat.


VW Connecting People

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości