Kilka pytań co do golfika

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Kilka pytań co do golfika

Post autor: Petor14 » pt lis 04, 2011 20:04

Witam z racji tego że mam parę pytań to nie będę zakładał osobnych tematów.Dużo czytałem na moje wątpliwości ale chce też posłuchać waszych opinii :bigok:

1.Posiadam silnik 1.6 Sr 8v benzyna . Komputer pokazuje mi przeważnie spalanie 11-12 l czyli coś mi sie wydaje że za dużo jak na taki silnik. Co może być przyczyną tak dużego spalania , i jak je ewentualnie zmniejszyć ?

2. Silnik jest troszkę mułowaty, dusi sie trochę,czasami sobie strzeli ,ogólnie to nie ma tego ducha takiego jak powinien mieć (np. jadac dobie 100 km/h i pedał do dechy a on powoli sie zbiera) filtr powietrza wymieniłem już , nad czym można jeszcze porozmyślać co o tym sądzicie ?

3.Tylna szyba od pasażera coś nie styka , bo gdy podnoszę słychać takie chrupanie ale gdy pomogę szybie ręką to idzie do góry, na dół schodzi bez problemu , do góry juz tak łatwo nie ma ,trzeba jej pomóc.

4.Problem z zamykaniem bagażnika , centralny zamek łapie wszystkie drzwi ale już bagażnika nie zamyka .

Auto to golf IV , 1999/2000 rok silnik 1,6 sr (ten 8v)
Czekam na porady jakieś :hmm:



Tomekxk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:11

Kilka pytań co do golfika

Post autor: Tomekxk » pt lis 04, 2011 20:23

Cześć tez mam mk4 1.6 sr <suck>
1. Mi pali na trasie ostatnio 6.2l/100km(ecodriving :bajer: ). W miescie kolo 8-9-10(Lublin krotkie odcinki, masa korków). Przyczyn jest wiele ale najczęstszą jest zle wskazujaca sonda lambda.

2.Też miałem taki sam problem. Zobacz mój post. Rozwiązałem go wymieniając uszczelki przy kolektorze dolotowym. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=424463" onclick="window.open(this.href);return false;

3. Jeśli silniczek staje bądź idzie bardzo ciężko wtedy należało by przeczyścić prowadnice szyby: czyli te gunowe uszczelki. Jeśli słychać pojedyncze cyknięcie wówczas trzeba wymienić ślizgu szyby tak to wygląda http://allegro.pl/vw-golf-4-iv-bora-pod ... 08879.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Wydaje mi się ze na forum jest post jak to zrobić.

4. Sprawdź kable do zamka w bagażniku. Więcej na ten temat nie wiem bo nie zagłebiałem sie w to nigdy. :)



Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Kilka pytań co do golfika

Post autor: Petor14 » pt lis 04, 2011 20:45

1.Oo to najwyraźniej coś jest nie tak ,pali mi jeszcze raz tyle :blush:
2. Ale sonda lambda czyli że źle dawkuje tak ? Czy ze tylko źle pokazuje na wyświetlaczu ?
3.Tak chrupie mocno i stoi w miejscu w dopiero gdy pomogę ręka to szyba idzie do góry
4. A gdzie tych kabli to tak szukać ? hmm



Tomekxk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:11

Kilka pytań co do golfika

Post autor: Tomekxk » pt lis 04, 2011 21:55

Tak sonda lambda wpływa na spalanie i dawkowanie. A jeśli dawka jest za duża to i na wyświetlaczu jest więcej liczb :P Aaa jeszcze jedno jaka masz temperaturę w czasie jazdy? Jeśli 90stopni to ok a jeśli mniej to jeszcze powodem zbyt dużego spalania może być uszkodzony termostat który nie utrzymuje zadanej temperatury. Wiadomo jazda na zimnym silniku - duże spalanie.

Kiedys jak wybiłem szybę to resztki tej szyby zostały w gumowych uszczelkach i tez tak chrupalo i blokowało. Sprawdź porostu śrubokrętem czy idzie gładko przejechać przez cała długość uszczelki. Jesli jest ok to problem tkwi wewnątrz i tam musisz szukać powodu chrupania.

A co do zamka to poczytaj w tych tematach:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=366056" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=427581" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 24&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Kilka pytań co do golfika

Post autor: Petor14 » sob lis 05, 2011 20:27

Tomekxk Dzięki za zainteresowanie sie moim tematem :pub:
Co do zamka to musze zobaczyć co i jak , ale dodam że nie pali mi sie też lampka w bagażniku , żarówke wymieniłem ale nic z tego jak nie paliła tak nie pali może coś mieć to wspólnego z zamkiem ?

Co do spalania zatankowałem 12 litrów PB i zrobiłem 130 km czyli po obliczeniu wg mnie wyszło 9,6 a na kompie pokazuje 11,9 . Ogólnie to dlaczego taka duża różnica ? I chyba 9,6 litra to jeszcze i tak dużo co ? A z gazem obchodzę sie dosyć ostrożnie.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Kilka pytań co do golfika

Post autor: Waqa » ndz lis 06, 2011 13:59

Tomekxk pisze:
3. Jeśli silniczek staje bądź idzie bardzo ciężko wtedy należało by przeczyścić prowadnice szyby: czyli te gunowe uszczelki. Jeśli słychać pojedyncze cyknięcie wówczas trzeba wymienić ślizgu szyby tak to wygląda http://allegro.pl/vw-golf-4-iv-bora-pod ... 08879.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Wydaje mi się ze na forum jest post jak to zrobić.
to są ślizgi przedniej szyby. Tylna szyba jest mocowana do jednego slizgu na kolek rozporowy i wygląda to zupełnie inaczej.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Kilka pytań co do golfika

Post autor: marcin7x5 » pn lis 07, 2011 10:47

Petor14 pisze:Co do zamka to musze zobaczyć co i jak , ale dodam że nie pali mi sie też lampka w bagażniku , żarówke wymieniłem ale nic z tego jak nie paliła tak nie pali może coś mieć to wspólnego z zamkiem ?
Ma bo żarówkę "zapala" zamek a dokładnie mikrostyk jaki jest w nim. Poczytaj bo jest to opisane na tym forum.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Kilka pytań co do golfika

Post autor: Waqa » pn lis 07, 2011 18:03

marcin7x5 pisze:
Petor14 pisze:Co do zamka to musze zobaczyć co i jak , ale dodam że nie pali mi sie też lampka w bagażniku , żarówke wymieniłem ale nic z tego jak nie paliła tak nie pali może coś mieć to wspólnego z zamkiem ?
Ma bo żarówkę "zapala" zamek a dokładnie mikrostyk jaki jest w nim. Poczytaj bo jest to opisane na tym forum.
zdemontuj tapicerkę klapy bagażnika i sprawdź kostkę od mikro. Zdarza się ze właśnie ona nie łączy z powodu zaśniedziałych styków.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości