Wyciek oleju z silnika

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Camber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 01, 2010 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Wyciek oleju z silnika

Post autor: Camber » wt paź 11, 2011 19:10

Witam!
Od jakiegoś czasu pojawiają się niewielkie ilości oleju silnikowego na misce olejowej. Nie wiem co jest tego powodem, może ktoś z Was miał już podobną sytuację? Od znajomego słyszałem, że to sprawa odmy. Sprawdzam stan oleju, jest ciągle taki sam. Bardzo proszę o jakieś informacje i z góry dziękuję.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Wyciek oleju z silnika

Post autor: damian_piaski » wt paź 11, 2011 21:44

Wjedź na kanał, zaopatrz się w porządną latarke lub lampę warsztatową. Może się przydać lusterko- nawe takie kosmetyczne z kiosku. No i szukaj wycieku... Może być z uszczelniacza na wale korbowym, spood samej uszczelki misy olejowej, źle dokręcony filtr oleju. Przyczyn może być sporo. Być może miejscami silnik się poci.


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

buri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 27, 2008 14:25
Lokalizacja: wwa

Wyciek oleju z silnika

Post autor: buri » wt paź 25, 2011 17:01

zauwazylem wlasnie taki wyciek w swoim samochodzie - cala miska jest mokra od tego - leci przy takim plastikowym elemencie powyżej łaczenia na misce olejowej. dodatkowo slychac syczenie w okolicach schowka pasazera, które nasila się wraz ze wzrostem obrotów.
jak usunąc taką usterke? w katalogu inter carsu nie znalazłem tej części a nawet w kanale jak się patrzy na samochód od dołu to niewiele widać



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wyciek oleju z silnika

Post autor: marcin7x5 » śr paź 26, 2011 10:42

Czyzby uszczelki na odmie wydmuchało?



buri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 27, 2008 14:25
Lokalizacja: wwa

Wyciek oleju z silnika

Post autor: buri » czw paź 27, 2011 08:09

na to wygląda jak sie blizej temu przyjrzalem - wczoraj zakupilem i bede wymienial. duzo z tym jest roboty? zastanawiam sie czy sam dam rade na kanale to zrobic czy raczej powierzyc komus tą robotę? tam są chyba 3 śruby do odkręcenia z tego co widze tylko dostęp nienajlepszy bo póloś przeszkadza. orientujesz sie może czy jak wyjmę tą odmę to może poleciec olej w jkiś większych ilościach? moze warto połączyć to z wymianą oleju?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wyciek oleju z silnika

Post autor: marcin7x5 » czw paź 27, 2011 09:09

Poczytaj sobie o czyszczeniu odmu w silnika 1,4 16V. Tam jest to dobrze opisane. Nie wiem czy jest chyba nawet fotoporada.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości