Silnik Aba pytajnie o czujnik temperatury

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Silnik Aba pytajnie o czujnik temperatury

Post autor: Bakamura » wt paź 18, 2011 09:50

Witam. Po rozgrzaniu silnika wskazówka często jest ponizej 1/4 wskaznika temperatury. W lecie gdy np stałem to chłodnica włączała sie jeszcze przed pionem wskazówki. Dlatego obstawiam czujnik temperatury a potem zobacze czy potrzebna jest walka z termostatem.

mógłby mi ktoś powiedzieć który czujnik w tym silniku odpowiada za temperaturę na liczniku? :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik Aba pytajnie o czujnik temperatury

Post autor: Paweł Marek » wt paź 18, 2011 14:00

jesli znajdziesz czujnik z 4 pinami na króćcu wody to ten, wszystkie euro wersje tak mają z wyjątkiem VR i cyyba ABF nie jestem pewien. Jesli nie masz takiego to znajdziesz mając voltomierz: ma we wtyczce po zapłonie zasilanie 12V (nie 5 jak czujnik dla ECU) i opór na w pełni rozgrzanym silniku około 130 omów


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Silnik Aba pytajnie o czujnik temperatury

Post autor: Bakamura » wt paź 18, 2011 22:56

Paweł Marek, tylko właśnie ABA to motor na rynek amerykański. Odpiąłem dziś jeden czujnik a potem drugi. Wskazówka spada w dół po odpięciu tego bliżej pasa przedniego :)

pomijając nieodpowiednią pozycję wskazówki temperatury cieczy chłodzącej, samochód dławi się gdy lekko dodam mu gazu gdy stoi na luzie. Musze przygazować mocniej.

Przeglądając tematy na forum również pojawiły się sugestie, że to czujnik może być przyczyną i wtryski wariują. Objawy takie występują gdy silnik pracuje na benzynie. Na LPG zjawisko to nie występuje wcale.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik Aba pytajnie o czujnik temperatury

Post autor: Paweł Marek » śr paź 19, 2011 09:05

Wiem że amerykański, rzadko pojawiaja się tematy o nim na forum ale znajdziesz cos wyszukiwarką, na tym forum, na golf3.pl i vento.org. A dokładne schematy znajdziesz na volkswagen.msk.ru.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Silnik Aba pytajnie o czujnik temperatury

Post autor: Bakamura » śr paź 26, 2011 21:53

Paweł Marek, tak jak pisałeś czujnik z 4 pinami :)

Wymieniłem go, ale to nie on jest przyczyną tylko zbyt szybko puszczający termostat.

Tak przy okazji do czego służy ten drugi czujnik dwupinowy na króćcu?

Czy tego typu termostat będzie pasował do tego silnika? Mam oryginalny nieużywany kupiony do golfa mk2 1.3 :)

http://allegro.pl/termostat-vw-golf-pol ... 89389.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik Aba pytajnie o czujnik temperatury

Post autor: Paweł Marek » czw paź 27, 2011 08:57

termostat to będzie chyba taki jak do 1.8 - 2.0 czyli montowany do pompy płynu. Ten dodatkowy czujnik to nie wiem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Silnik Aba pytajnie o czujnik temperatury

Post autor: Bakamura » sob lis 05, 2011 18:53

Termostat wymieniony, pion wskazówki cieszy oko ;)

Termostat z mk2 1,3 pasuje. Termostat znajduje się przy pompie wody tak jak napisał Paweł Marek.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik Aba pytajnie o czujnik temperatury

Post autor: Paweł Marek » sob lis 05, 2011 21:55

z 1.3 to nie ale mniejsza z tym, dobrze że trafiłeś dobry termostat to wielka sztuka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 26 gości