2.0 ABA US - krztusi się.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacek987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 10, 2009 11:59
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

2.0 ABA US - krztusi się.

Post autor: Jacek987 » śr paź 12, 2011 12:53

Witam. Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem mk3 US z silnikiem 2.0 ABA , Założony jest gaz , ale to mniejsza o to.

Odpięta jest przepływka i za cholere nie moge znaleźć do niej kostki. Ktoś się orientuje skąd powinna ona iść? Silnik pracuje równo na wolnych obrotach lecz krztusi się do 3,5tyś powyżej jest w miare ok. Zapewne będzie to wina odpiętej przepływki ( zapewne uszkodzonej od lpg )


Mam jeszcze jedno pytanko czym ten silnik różni się od AQY prócz kolektora ssącego ? Od jakiego silnika pasują do niego części? Ciężko cokolwiek do ABA znaleźć...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

2.0 ABA US - krztusi się.

Post autor: Paweł Marek » śr paź 12, 2011 22:02

Jacek987, silnik ABA jest dość rzadki ale są ludzie piszący o nim na tym forum, na Vento.org i na golf3.pl wystarczy użyć wyszukiwarek . AQY jest z mk4 ,ABA porównuj z silnikami 2.0 z mk3, wszystkie sa podobne w bebechach tylko że ABA ma tą głowicę z wydechem w przód a nie w tył jak pozostałe, i inny układ wtryskowy. Przepływomierz tego typu rzadko się uszkadza od LPG, po prostu postaraj się o nowy zamienniki do niektórych silników z euro będa pasować.Z tym że nie bardzo pamiętam czy on ma przepływomierz czy czujnik MAP w ECU jak ABF. Dokładne schematy do ABA po angielsku masz na ruskiej stronie volkwagen.msk.ru


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jacek987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob sty 10, 2009 11:59
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

2.0 ABA US - krztusi się.

Post autor: Jacek987 » czw paź 13, 2011 09:49

Znalazłem kostke od przepływki, po podpięciu żadnej róznicy/reakcji. Silnik na benzynie dymi na czarno i czuć , że nie przepala. Winą mogą być przewody zapłonowe? Tak mi poprzedni właściciel mówił , że "kopią" :D Wolę tego na sobie nie sprawdzać. W nocy po otworzeniu maski nic się nie błyska.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

2.0 ABA US - krztusi się.

Post autor: Paweł Marek » czw paź 13, 2011 10:38

Jacek987, wymiany świec kabli kopułki oleju i najlepiej jeszcze rozrządu nie obejdziesz, tyle wkładu musi byc na dzień dobry. Napewno to nie starczy bo jakaś przyczyna musi być że przepływke usunięto. Szukaj czy sonda jest czy ujest podpięta ew co jeszcze namodzono.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości