ustawienie rozrzadu 1.6 rf

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mateusz889
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 21, 2010 18:13
Lokalizacja: raclawice

ustawienie rozrzadu 1.6 rf

Post autor: mateusz889 » wt paź 11, 2011 20:47

witam! mam nietypowa sprawe ustawiłem rozrząd na znaki ( zero na kole zamachowym). auto pali ale wywala benzyne gaźnikiem przez przepustnice. silnik 1.6 rf gaznik 2e2. dołaczam foty jak ustawiłem. Fotki przed założeniem paska
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

ustawienie rozrzadu 1.6 rf

Post autor: J.B.S. » wt paź 11, 2011 23:12

Coś tu pogmatwałeś ustaw pierwszy tłok na samej górze,potem sprawdź jak w otworze w skrzyni pokrywa się znak.Następnie ustaw krzywki wałka rozrzadu pierwszego cylindra do góry,a aparat zapłonowy na znaku.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=350028" onclick="window.open(this.href);return false;
Mniej więcej jak tu.Jeszcze ewentualnie możesz mieć ustawiany wałek rozrządu do brzegu głowicy ,ale to było w starszych silnikach z tego co pamiętam.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

ustawienie rozrzadu 1.6 rf

Post autor: Lipek81 » wt paź 11, 2011 23:37

Masz plastikową pokrywę rozrządu, wiec nie ustawiaj do płaszczyzny głowicy, tylko do znaku na plastiku na pokrywie zaworów. Ma się zrównać z OT na kole. Wał ustaw na znak na pokrywie rozrządu (trochę zabawy w odkręcanie i przykręcanie koła pasowego), a kolo wałka pośredniego - hmm - tutaj jest duża zagadka, bo niby powinno być tak, jak u Ciebie na zdjęciu, ale bardzo często aparat jest tak przestawiony, że nie pasuje to do tego ustawienia, wiec najlepiej ustawić po staremu.

Ogólnie mechanicy idą na łatwiznę przy ustawianiu rozrządu i zaznaczają sobie jakimś pisakiem położenie kół, ściągają pasek i zakładają nowy. Dzięki temu nie mają problemów z późniejszą regulacją zapłonu itp - jeżeli silnik chodził, to będzie nadal chodził. Problem jest właśnie potem, jak ktoś chce to ustawić na znaki - jeżeli np. kolo pośrednie nie było ustawione na znaki (a co za tym idzie zapłon) to potem może się okazać, że trzeba ustawić zapłon, albo jeszcze wyciągać i przekładać aparat zapłonowy.



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

ustawienie rozrzadu 1.6 rf

Post autor: lon3201 » wt paź 11, 2011 23:37

kolego ustaw koło zamachowe na znak następnie wałek który steruje aparatem zapłonowym znak jego ma byc w strone znaku na wale ale on bedzie po zewnętrznej stronie wałek rozrządu masz zle na pierwszym cylindrze mają byc zamknięte zawory(ma wystąpic mijanie) zawory ustawiłes na znak na równo z powierzchnią głowicy a pokrywą zaworów po drugiej stronie koła jest prawidłowy znak który masz tak ustawic od strony silnika a nie ten od zewnątrz wtety powinno byc ok jak co to przeslij nr gg to ci wysle zdj. jak to ma byc i dokładniejszy opis



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

ustawienie rozrzadu 1.6 rf

Post autor: lon3201 » wt paź 11, 2011 23:47

jesli masz głowice kolizyjną a re=aczej taką masz to jak ustawisz zle rozrząd to tłok spotka sie z zaworami więc po ustawieniu rozrządu przekręc kluczem (19) wał o pare obrotów by miec pewnosc ze nie uszkodzisz silnika po zakręceniu rozrusznikiem zapłon bedziesz musiał ustawic powinienes dac rade bez lampu by zapalic ale na lampe bedziesz musiał jechac kolega wyżej dobrze wspomniał by ten znak na wałku rozrządu co u ciebie na zdj. widac ustawic na znak na plastikowej osłonce lecz nie zawsze ona jest zazwyczaj jej juz nie ma



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

ustawienie rozrzadu 1.6 rf

Post autor: Lipek81 » śr paź 12, 2011 00:27

lon3201, kurcze, przecież ją na zdjęciu widać.... Sam jej sobie nie wymyśliłem.... Poza tym, jakby jej nie było, to o co zaczepiłby pokrywę rozrządu?

Do rocznika 89 silniki miały metalową obudowę rozrządu, po 89 plastikową. Do rocznika 89 ustawiało się wałek rozrządu na płaszczyznę głowicy, po 89 rok ustawiało się albo na płaszczyznę głowicy, albo do znaku na plastikowej nakładce.

lon3201, słusznie zauważył że:
lon3201 pisze:wałek rozrządu masz zle na pierwszym cylindrze mają byc zamknięte zawory(ma wystąpic mijanie) zawory ustawiłes na znak na równo z powierzchnią głowicy a pokrywą zaworów po drugiej stronie koła jest prawidłowy znak który masz tak ustawic od strony silnika a nie ten od zewnątrz
Nie chciało mi się tego wcześniej pisać, o czym pisał lon3201, dlatego napisałem o tej plastikowej osłonce i o znaku OT na kole - po prostu jak na to ustawi to będzie 100% OK, nie pomyli znaków itp.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ustawienie rozrzadu 1.6 rf

Post autor: Paweł Marek » śr paź 12, 2011 08:47

mateusz889, już ci napisałem na priv, znak na kole rozrządu po stronie wałka masz ustawić na płaszczyznę głowicy, nie ta kropkę co widac na zdjęciu tylko PO DRUGIEJ STRONI KOŁA (sorki za wrzask)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mateusz889
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 21, 2010 18:13
Lokalizacja: raclawice

ustawienie rozrzadu 1.6 rf

Post autor: mateusz889 » czw paź 13, 2011 20:00

wszystko gra, Paweł Marek dzięki za pomoc. zle ustawiłem wałek :crazy:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 30 gości