Szum/przelewanie/chlupotanie cieczy chłodzącej ???

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

goramo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 11:13
Lokalizacja: Wwa

Szum/przelewanie/chlupotanie cieczy chłodzącej ???

Post autor: goramo » pn wrz 12, 2011 15:11

Witam.

Od kilku dni mam Golfa IV 1.6 16v 105KM 2002rok z manualną klimatyzacją.

Zastanawia mnie taka sprawa - we wnętrzu auta słychać podczas jazdy (lub po przegazowaniu), że z okolic schowka/deski rozdzielczej (nagrzewnicy???) słychać przelewanie się, szum przepływającej cieczy - takie "siorbanie".

Silnik nie ma żadnych wycieków - suchy jak pieprz, żadnych zawilgoceń spod głowicy nie widać, płynu chłodniczego nie ubywa, nie kopci (ani na biało, ani na jakikolwiek inny kolorek... :grin: ) - co mogłoby wskazywać na uszkodzenia uszczelki pod głowicą.
Nagrzewnica działa bardzo dobrze - wnętrze nagrzewa się szybko, temperatura cieczy utrzymuje się równiutko na 90o - zarówno w mieście jak i na trasie.
Klimatyzacja działa.

Nigdy wcześniej nie jechałem Golfem IV więc nie wiem czy te efekty akustyczne są normalne dla tego modelu, czy nie.
Kiedyś miałem okazję jeździć w robocie Peugeotem 206 1.0 i tam takie odgłosy przelewania się cieczy dochodzące z okolic deski rozdzielczej były normalką....


Możecie podpowiedzieć czy te objawy wskazują na jakąś usterkę? Jeśli tak, to na jaką?

Szukałem przez opcję "szukaj" podobnego problemu, ale nie udało mi się znaleźć.


Z góry dziękuję za info. :-)


Pozdrawiam :-)



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Szum/przelewanie/chlupotanie cieczy chłodzącej ???

Post autor: zikr6 » pn wrz 12, 2011 16:11

A klimatyzacja chłodzi?Podobne objawy są przy małej ilości czynnika chłodzącego.



goramo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 11:13
Lokalizacja: Wwa

Re: Szum/przelewanie/chlupotanie cieczy chłodzącej ???

Post autor: goramo » pn wrz 12, 2011 20:58

zikr6 pisze:A klimatyzacja chłodzi?Podobne objawy są przy małej ilości czynnika chłodzącego.

Chłodzi.... ale czy wystarczająco - nie wiem. Wcześniej nie miałem auta z klimą, więc trudno mi stwierdzić jak bardzo powinna chłodzić....


Dzisiaj specjalnie pojeździłem po mieście i te dźwięki bardziej przypominają takie syczenie z okolic schowka - jak się zwiększa obroty to dźwięk się nasila, jak się zdejmie nogę z gazu, to słychać wyraźnie jak "przepływ" zwalnia...
Po otwarciu maski pomacałem wszystkie przewody idące z/do chłodnicy - żaden nie jest twardy jak kamień. Każdy da się ręką ścisnąć.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Szum/przelewanie/chlupotanie cieczy chłodzącej ???

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 13, 2011 08:38

To nie jest nic zwiazane z klimą. Mam te same objawy. Co jakis czas słychac takie przelewanie sie wody przez nagrzewnicę. Jeżdźę tak juz dobrych kilka lat i nic się złego nie dzieje.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Szum/przelewanie/chlupotanie cieczy chłodzącej ???

Post autor: Jacek75 » wt wrz 13, 2011 09:51

Możę ci syczy na pedale hamulca uszczelka do serwa, jak masz wcisniety hamulec to powinna być cisza.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości