pali na jeden cylinder

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Malcu_1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 31, 2011 22:12
Lokalizacja: Jawor

pali na jeden cylinder

Post autor: Malcu_1990 » pn wrz 12, 2011 09:56

Witam . Kupiłem golfa 1.8 GX benzyna bez gazu raptem dwa tygodnie temu . W piątek gdy go odpaliłem zaczął się mój problem . W raz z ojcem (ma większe doświadczenie niż ja ) doszliśmy do tego ze auto pali tylko na 4 cylindrze sprawdziłem kable są w porządku wymieniłem świece oraz kopułkę aparatu zapłonowego niestety nic nie pomogło . Teraz jak próbuje go odpalić to są tylko strzały z wydechu odpali na chwilkę ale zaraz gaśnie . Miał ktoś może taki problem ?? Proszę o pomoc .
Ostatnio zmieniony pn wrz 12, 2011 11:09 przez Malcu_1990, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

pali na jeden cylinder

Post autor: -=ren=- » pn wrz 12, 2011 11:33

na jeden cylinder to przecież prawie niemożliwe żeby zapalił... nigdy się nie zdarzyło w mojej praktyce :) GX to jest motor na mechanicznym wtrysku?? trzeba zbadać czy dochodzi paliwo, czy swobodnie rusza się klapa przepływomierza, czy jest centrycznie zamontowana. Powyjmować wtryski włożyć w butelki i patrzeć czy rozpylają paliwo, jak ruszasz klapą. Wykręć świece i sprawdź ciśnienie...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Malcu_1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 31, 2011 22:12
Lokalizacja: Jawor

pali na jeden cylinder

Post autor: Malcu_1990 » pn wrz 12, 2011 11:46

zapala na ulamki sekund i sam gasnie ... jak go kupowałem poprzedni wlasciciel wspominal cos ze przydalo by sie wymienic pompe paliwa wiec to tez moze byc przyczyna ... dziekuje za rade jak sprawdze to napisze jaie byly efety ...
Ostatnio zmieniony pn wrz 12, 2011 11:54 przez Malcu_1990, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

pali na jeden cylinder

Post autor: -=ren=- » pn wrz 12, 2011 11:51

sprawdź też szczelność rury dolotowej między przepływomierzem, a przepustnicą, czy nie jest popękana. Czy pod przepustnica nie ma króćca do zbiornika z węglem i czy ona nie spadła i czy nie skrachciała.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Malcu_1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 31, 2011 22:12
Lokalizacja: Jawor

pali na jeden cylinder

Post autor: Malcu_1990 » pn wrz 12, 2011 13:38

trosze pogrzebałem dzisiaj w golfie jak go zapale to silnik już sam nie gaśnie zauważyłem jednak ze jak chwile pochodził ok 15 min to bardzo po nagrzewały się węże od zbiorniczka płynu chłodniczego, chłodnicy aż parowały .... czy możne mieć to jakieś powiązanie .... i jeszcze jedna sprawa pompa paliwa bardzo głośno chodzi ... mimo tłumika basowego słychać ja siedząc w aucie... wcześniej tak nie było ...



Malcu_1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 31, 2011 22:12
Lokalizacja: Jawor

pali na jeden cylinder

Post autor: Malcu_1990 » śr wrz 14, 2011 12:21

Oddałem auto do mechanika . Znalazł przyczynę mojego problemu z autem . A mianowicie jest to ta cześć zaznaczona w kółeczku na zdjęciu . Obrazek


Bylem na paru szrotach ale nigdzie nie maja jej . A nowa przekracza wartość auta . Może ktoś z forumowiczów ma coś takiego na sprzedaż ??



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

pali na jeden cylinder

Post autor: -=ren=- » śr wrz 14, 2011 16:04

nie podważam wiedzy twojego mechanika, ale to ma swoją nazwę :) a coś dokładniej wiadomo, bo to co napisałeś to powiedzenie w formie: "wiesz, masz popsuty silnik, trzeba by było wymienić". Wygląda na to że twój mechanik może nie mieć tyle wiedzy żeby cokolwiek z tym zrobić.

Jak bardzo chcesz kupić to przejrzyj dział sprzedam...

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=422060" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=421984" onclick="window.open(this.href);return false;
Choć i po wymianie tego czegoś, albo tej części wcale nie musi zacząć pracować normalnie... :)


vwlifestyle.pl
Obrazek

Malcu_1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 31, 2011 22:12
Lokalizacja: Jawor

pali na jeden cylinder

Post autor: Malcu_1990 » śr wrz 14, 2011 23:44

To jest rozdzielacz wtrysku (tak mi się wydaje bo zapomniałem jak on na to mówił :banghead: ) . Mechanik stwierdził ze to jest przyczyna . Po odłączeniu tej części silnik zaczął normalnie pracować trzyma obroty normalnie jeździ nie traci mocy tylko jeżdżąc tak będzie więcej palił .... Czytałem gdzieś na forum i jak dobrze zrozumiałem to może tez być wina sterownika tego rozdzielacza muszę doczytać jeszcze o tym a mechanik ma to jeszcze dokładnie sprawdzić bo nie chce pchać się w dodatkowe koszty bo z kasą krucho .



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

pali na jeden cylinder

Post autor: -=ren=- » czw wrz 15, 2011 17:33

Malcu_1990 pisze:To jest rozdzielacz wtrysku (tak mi się wydaje bo zapomniałem jak on na to mówił :banghead: ) . Mechanik stwierdził ze to jest przyczyna .Po odłączeniu tej części silnik zaczął normalnie pracować trzyma obroty normalnie jeździ nie traci mocy tylko jeżdżąc tak będzie więcej palił
zmień mechanika... a sam poczytaj co to jest i co to robi i wtedy zweryfikuj czy po odłączeniu (może w jakiś specjalny sposób, którego to forum nie zna...) tej części będzie silnik chodził normalnie... hehe

http://mercedes.pcz.pl/coupe/c123/silnik/kjet.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://stud.wsi.edu.pl/~sihernap/menu411.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bosch_K-Jetronic" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.google.pl/search?q=k-jetroni ... 40&bih=729" onclick="window.open(this.href);return false;

popatrz choćby na rysunki, zastanów się i zweryfikuj to co mechanik mówi.


vwlifestyle.pl
Obrazek

kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

pali na jeden cylinder

Post autor: kopytko » czw wrz 15, 2011 18:20

JAkim cudem po odłączeniu rozdzielacza który podaje paliwo do silnika silnik zaczą pracowac??
Powinieneś sie cieszyć bo mechanik wymyślił silnik który działa bez paliwa:)
Wracajac do twojego problemu , to mozliwe zepompa paliwa nie domaga i dlatego nie chodzi równo na wszystkie cylindry.
A ze wtryski stare zapewne otwieraja sie przy roznych cisnieniach, jedne przy mniejszym drugie przy wiekszym.
Tak glosne dzialanie pompy to zlo i trzeba niestety sie przygotowac na wymiane.
PS .chyba ze pompa w baku padla i ta pod autem halasuje bo na sucho smiga.


edit:
Przyjrzałem sie zdjęciu i widac ze to KE-Jet.
Wiec mechanik wypiął zapewne wtyczkę od czujnika położenia klapy w rozdzielaczu .
Skontaktuj sie z użytkownikiem "Lucki" z Wrocławia ma kilka takich i coś możliwe ,że dla Ciebie znajdzie.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości