Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lola17171717
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 13:04

Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: lola17171717 » czw wrz 08, 2011 19:10

Witam, rodzice kupili mi auto, żebym miała na studia itd sami nie mają prawo jazdy więc chciałabym poradzić się was. Chciałabym wymienić filtry ( ponoć nic trudnego więc chciałbym spróbować sama, żeby zaoszczędzić pieniądze na wymianę tarcz i klocków chyba, że w tym też mi pomożecie. To od poczatku na zdjęciach opisałam filtry mam pytanie czy dobrze bo, jednak mam pewne wątpliwości...

1) Filtr powietrza i filtr kabinowy.

Obrazek

Czy filtr powietrza dobrze zaznaczyłam, widziałam inny temat ale to chyba w innym modelu mój jest z 95' 1.6 75 KM. Jeśli dobrze to pewnie tylko śrubki odkręcić i wymienić czy się mylę?
Natychmiast kabinowy to wiem, że dobrze delikatnie podglądnęłam i mam ten półkolisty. Więc takiego mam rozumieć ciężko znaleźć bo na allegro nie było i lepiej wymienić na prostokątny tak jak tu :> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=22121&start=0" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Teraz większy kłopot pozostaje filtr paliwa ( bo oleju wymieniony wraz z olejem ), i teraz pytanie gdzie w moim modelu powinien się znajdować, czy to to:
Obrazek fotki z dalszej odległości:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tylko jak widziałam opis wymiany był z przodu tyle, że inny silnik no i disel http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=10827" onclick="window.open(this.href);return false; i dodatkowo wychodzi z niego 4 przewody natomiast jak widać na zdjęciu u mnie są tylko 2 jeden wchodzi a 2 wychodzi stąd wątpliwości, jest tam napisane KL 2 to oznaczenie filtra który należy kupić ? . Jeśli ktoś byłby tak miły lub ostatnio wymieniał filtry prosiłabym o jakieś linki np do allegro jaki model powinien zostać zakupiony.
Poza tym przy prawym kole z przodu mam takie coś ale to chyba nie to choć to pewnie też filtr więc chciałabym się dowiedzieć jaki i czy też się wymienia:
Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc :):):)

PS. przepraszam, że klikalne miniatury ale ze wstawieniem w pełnym rozmiarze był problem.



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: DaroW » czw wrz 08, 2011 19:26

Wszystko dobrze zaznaczone, na obudowie filtra powietrza są chyba jeszcze cyfry w jakiej kolejności przykręcać. Filtr kabinowy jeśli jest półokrągły to chyba już niedostępny i trzeba założyć zwykły płaski. Filtr paliwa to ten na dole przy prawym tylnym kole, jeśli to fotki z Twojego auta to oprócz filtra musisz sobie jeszcze opaski zaciskowe dokupić, bo te co są, są w sumie jednorazowe. Na ostatniej fotce masz pochłaniacz oparów paliwa, jego się nie wymienia.



Awatar użytkownika
IroR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lip 14, 2008 20:36
Lokalizacja: Kraków

Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: IroR6 » czw wrz 08, 2011 19:55

Siemka!
1. Tak dobrze zaznaczyłaś: filtr powietrza odkręcasz śrubki i zakładasz nowy, co do kabinowego to jest tam gdzie pokazałaś ale zawsze wymienialem prostokątny.
2. To pod spodem też dobrze zaznaczyłaś filtr paliwa, co do jego kupna idziesz do sklepa i mówisz taki rok taki silnik i dostajesz nowy filterek, a jak byś nie była pewna czy to ten możesz odpisac nazwę albo wyciągnąć i iść z nim do sklepu.
To co pokazałaś pod maską to jest chyba podciśnienie ale nie jestem pewny.



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: adamwwy » czw wrz 08, 2011 23:36

Obudowa filtra powietrza jest przykręcana na śruby z łbem torx więc możesz nie mieć takiej końcówki, ale jak masz to w 3 minutki wymienisz. Uważaj na wężyki podciśnienia z tyłu bo jak się wysuną i nie podłączysz to obroty będą nierówne.

Poza filtrami to jeszcze rozrząd wypada zmienić po zakupie i olej wraz z filtrem.

Może napisz skąd jesteś to ktoś z forumowiczów zapewne pomoże Ci przy wymianach.



lola17171717
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 13:04

Re: Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: lola17171717 » pt wrz 09, 2011 00:00

DaroW pisze:Wszystko dobrze zaznaczone, na obudowie filtra powietrza są chyba jeszcze cyfry w jakiej kolejności przykręcać. Filtr kabinowy jeśli jest półokrągły to chyba już niedostępny i trzeba założyć zwykły płaski. Filtr paliwa to ten na dole przy prawym tylnym kole, jeśli to fotki z Twojego auta to oprócz filtra musisz sobie jeszcze opaski zaciskowe dokupić, bo te co są, są w sumie jednorazowe. Na ostatniej fotce masz pochłaniacz oparów paliwa, jego się nie wymienia.
Masz na myśli tą obudowę w której jest filtr jako tą opaskę ;>
adamwwy pisze:Obudowa filtra powietrza jest przykręcana na śruby z łbem torx więc możesz nie mieć takiej końcówki, ale jak masz to w 3 minutki wymienisz. Uważaj na wężyki podciśnienia z tyłu bo jak się wysuną i nie podłączysz to obroty będą nierówne.

Poza filtrami to jeszcze rozrząd wypada zmienić po zakupie i olej wraz z filtrem.

Może napisz skąd jesteś to ktoś z forumowiczów zapewne pomoże Ci przy wymianach.
Końcówki nie mam ale spróbuję zdjąć. Natomiast w kwestii uważania na wężyk podciśnienia to tyczy się filtra powietrza czy paliwa bo trochę się zagubiłam ;)
Musiałam nie wpisać skąd jestem okolice Głuchołaz ( woj opolskie)



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: adamwwy » pt wrz 09, 2011 00:19

Z tyłu obudowy filtra powietrza, trochę niżej niż ten odkręcany dekiel masz wężyki, chodzi o to, że jak byś tam wsadziła rękę niechcący to łatwo je zsunąć. Niby nie powinny, ale znam 2 przypadki jak ktoś podczas wymiany filtra je zsunął i nie wiedział co się dzieje, że po wymianie tak syczy silnik :grin:

Przy wymianie filtra paliwa poleci Ci z niego trochę benzyny więc najlepiej sobie coś pod niego podstawić, poluzować obydwie opaski i odkręcić obejmę, wyciągnąć z niej filtr, zdjąć jeden przewód i poczekać chwilę aż benzyna spłynie do naczynia, odkręcić drugi przewód i filtr wyjęty. Czasem przewody ciężko schodzą z filtra i trzeba je troszkę podważyć, tylko niczym ostrym, żeby ich nie przeciąć. Jak wymieniałem w Oplu Fronterze filtr paliwa to musiałem te kawałki przewodów co były na filtrze odciąć bo nie było szans ich zdjąć :crazy:

Wszystkie ABU miały taki filtr powietrza?? Bo jak ja miałem Golfa III 1.6 ABU z 1993r to miał prostokątny? Bo poza moim nigdy nie widziałem takiego z tym silnikem.



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: DaroW » pt wrz 09, 2011 23:23

lola17171717 pisze:Masz na myśli tą obudowę w której jest filtr jako tą opaskę ;>
Nie, miałem na myśli opaski zaciskowe na przewodach paliwowych do filtra, te co masz są z zasady jednorazowe, można co prawda je rozgiąć i później po założeniu nowego filtra paliwa zacisnąć, ale prościej będzie kupić dwie małe opaski skręcane.



Damian.M

Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: Damian.M » sob wrz 10, 2011 10:56

Witam,
to silnik AEE,
filtry zaznaczone dobrze, z wyjątkiem ostatniego zdjęcia-to fachowo-zbiornik węgla aktywnego/magnetyzer- i tego nie ruszamy!
Tak jak już ktoś tu prawidłowo napisał filtr paliwa na wyjściu i wejściu może mieć opaski zaciskowe-rozgiąć, zdjąć, wyrzucić i założyć skręcane:
Obrazek
Teraz filtry i fabryczne ich numery (będzie łatwiej z zakupem):
-filtr powietrza-032 129 620 AB
-filtr paliwa-1H0 201 511A(tutaj tylko BOSCH'a najlepiej mieści się w ramkę)
Co do filtra kabinowego-to czy jest on tam faktycznie, czy tylko kratkowana osłona-półokrągła nad dmuchawą-w takim wypadku nie stosuje się filtra. Jedyny kabinowy to prostokątny z taką też ramką:
Obrazek
Polecam też wymienić olej i filtr oleju-030 115 561 AB
A możesz kupić tu: http://www.motoneo.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Ale taniej i bez kosztów przesyłki w każdym sklepie.



lola17171717
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 13:04

Re: Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: lola17171717 » pn wrz 26, 2011 14:26

Wracając jeszcze do filtrów bo brakowało mi 1 śrubki od filtra powietrza kupował ktoś może na allegro lub jakimś sklepie internetowym bo w motoryzacyjnych ani innych sklepach gdzie mogłaby być nie znalazłam :(



Damian.M

Re: Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: Damian.M » wt wrz 27, 2011 14:55

W ASO kosztuje 3,94pln/szt.-blachowkręt z łbem soczewkowym.
Do osłony górnej są 4 o wymiarach 5x82x21,5, i 4-5x41x19
Pewnie da się dopasować jakiś zwykły blachowkręt.



lola17171717
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 13:04

Wymiana filtrów golf 1.6 75 KM

Post autor: lola17171717 » pt wrz 30, 2011 19:20

No nic poszukam :) gdzieś bo do ASO to ponad 60 km mam a póki co się do opola nie wybieram a zamówić nigdzie takiej opcji nie widzę bo pewnie nie ma ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości