silnik słaby jak zimny i licznik dzienny kasuje się

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

swietypiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 04, 2008 01:44
Lokalizacja: ???

silnik słaby jak zimny i licznik dzienny kasuje się

Post autor: swietypiotr » śr sie 24, 2011 13:06

Witam
Mam problem z golfem IV '98 silnik 1.6 benzyna
Jeśli silnik jest zimny i samochód stoi kilkanaście godzin bez jazdy to po zapaleniu silnik jest bardzo słaby jak lekko dodam gazu to nie pali na wszystkie gary.
Żeby ruszyć muszę go trzymać na bardzo wysokich obrotach aby się nie dławił. Silnik również szarpie jak mu się dodaje gazu.

Po kilku minutach jazdy już jest lepiej ale według mnie silnik nie ma takiej mocy jak mieć powinien.

Ostatnio doszedł jeszcze problem taki, że jak np ruszam i silnik się trochę zdławi to kasują mi się wszystkie liczniki oprócz tego głównego. Zdarzyło się to też w czasie jazdy jak mocniej docisnąłem pedał gazu.

Dawno nie wymieniałem filtru paliwa, czy to może być przyczyną?
Co może być przyczyną zerowania się liczników?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

silnik słaby jak zimny i licznik dzienny kasuje się

Post autor: marcin7x5 » śr sie 24, 2011 13:44

Może jak ci się zdławia to w tym momencie zatrzesie zegarami i jak nie ma dobrego styku to wtedy sie kasuje. Ogólnie wydaje mi się, że cos nie kontaktują ci dobrze wiązki od zegarów.
Co do dlawienia na zimnym silniku to sprawdź czujnik temperatury.



swietypiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 04, 2008 01:44
Lokalizacja: ???

silnik słaby jak zimny i licznik dzienny kasuje się

Post autor: swietypiotr » śr sie 24, 2011 14:06

Czujnik temperatury był wymieniany jakiś czas temu ale to nie miało wpływu na pracę silnika.
Z tym stykiem to chyba mało prawdopodobne bo to nie jest jakieś mocne szarpanie. O wiele mocnej wytrzęsie na dziurawej drodze.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

silnik słaby jak zimny i licznik dzienny kasuje się

Post autor: Qto » śr sie 24, 2011 17:22

Wypnij licznik i wepnij jeszcze raz. Sprawdź połączenia masowe, wyczyść klemy przy aku...połączenie przy alternatorze i rozruszniku.



swietypiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 04, 2008 01:44
Lokalizacja: ???

silnik słaby jak zimny i licznik dzienny kasuje się

Post autor: swietypiotr » śr sie 24, 2011 17:40

Spróbuję to przeczyścić.
A co sądzicie o wymianie filtra paliwa. Czy mogą być objawy takie, że na zimnym źle chodzi? Czy jeśli to by była wina filtra to cały czas by nie palił na wszystkich garach?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

silnik słaby jak zimny i licznik dzienny kasuje się

Post autor: Qto » śr sie 24, 2011 17:51

swietypiotr pisze:A co sądzicie o wymianie filtra paliwa. Czy mogą być objawy takie, że na zimnym źle chodzi? Czy jeśli to by była wina filtra to cały czas by nie palił na wszystkich garach?
Na objawy filtra średnio to pasuje...ja u siebie wymieniałem filtr przy przebiegu 150kkm, ale tylko dlatego że wymieniałem pompę paliwa. Filtr był fabryczny, miał prawie 10lat...w środku był czyściutki. Chciałem też czyścić bak, ale po spuszczeniu paliwa okazało się że nie ma z czego go czyścić :bajer:
Filtr oczywiście wymienić możesz - nie zaszkodzi - ale nie licz na to że coś się zmieni.
Najpierw ogarnij sprawy prądowe a później można myśleć dalej...dobrze jakbyś pod kompa auto podpiął :bajer:



swietypiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 04, 2008 01:44
Lokalizacja: ???

silnik słaby jak zimny i licznik dzienny kasuje się

Post autor: swietypiotr » śr sie 31, 2011 23:23

Problem kasowania licznika sam się rozwiązał.
Problem złej pracy silnika nadal pozostał. Co może być przyczyną, że jak jest zimny to nie pali na wszystkie gary. Trzeba przejechać ze 2 km żeby w miarę normalnie pracował.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

silnik słaby jak zimny i licznik dzienny kasuje się

Post autor: marcin7x5 » czw wrz 01, 2011 14:35

Może czujnik temp. wody juz siadł i dlatego nie pali ci na wszystkie gary.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości