Gaśnie podczas jazdy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arturo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 25, 2010 20:17
Lokalizacja: Zielona Góra / Jędrzychów

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: arturo1 » wt sie 09, 2011 14:33

Witam.
Mam taki problem,podczas jazdy gaśnie auto a jak ostygnie to odpala ale przerywa.
Wymieniłem już kopułkę i palec,jakiś czas było ok i znowu gaśnie.
Miałem sposób na to,ściągałem kopułkę i drapałem styki ale nie zawsze reaguje na to.
Czasem bywa że nic się nie dzieje i jest ok,ale ostatnio wyciągałem świece i je przeczyściłem to było ok.
Byłem u mechanika,ten stwierdził że może to być cewka i moduł.Cewkę wymieniłem i nic nie dało a w ciemno nie będę wymieniał bo tak mechanik powiedział że on to podejrzewa bo to najczęściej w golfach siada.W ten sposób mogę wymienić cały osprzęt silnika aż trafię na popsutą część.
Auto podczas jazdy zdechnie i czasem odpali a czasem nie,jak odpali to przejadę może z kilometr i staje bo zalewa świece a w tedy dławi się i pierdzi. :rozpacz:
Zanim dam auto do następnego mechanika to proszę was o pomoc,może ktoś z was miał podobny przypadek i mi w tym pomoże.
Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam.
Auto jest na benzyna 1.6 bez gazu.75 km



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: ziomecor72 » wt sie 09, 2011 19:56

Miałem taki przypadek ze auto w czasie jazdy nagle mi zgasło. Nie zawsze chciało zapalic. A jak zapalilo to po przejechaniu z dwoch km znow gaslo. Padla wtedy mi kostka pod stacyjką. Jeszcze miałem tak ze w czasie jazdy nagle mi gasl. Dzialo się to dosc rzadko. Wtdy cewka mi padla. Niech mechanik Ci sprawdzi regulator ciśnienia paliwa czy daje odpowiednie cisnienie.



Awatar użytkownika
arturo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 25, 2010 20:17
Lokalizacja: Zielona Góra / Jędrzychów

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: arturo1 » śr sie 10, 2011 12:01

Mi się wydaje że podaje za dużo paliwa i dal tego go zalewa.Podczas jazdy jak już czuć paliwo to wiem że zaraz mi zdechnie.Ale dziś daję auto do mechanika prawdziwego zdarzenia, a nie do mechanika który będzie zgadywał i na koszta naciągał.
jak auto będzie już naprawione to bym się podzielił informacją co mu było,ale żeby się dowiedzieć co naprawił musiał bym mu parę setek dać wtedy mi powie.
No ale jak tylko będę wiedział to na pewno dam znać. Mimo to dzięki za rady i pozdrawiam.



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: ziomecor72 » śr sie 10, 2011 13:18

Ja obstawiam na regulator. Ale oddasz do mechanika to Ci pewnie wynajdzie usterke. Powodzenia życze :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: Paweł Marek » śr sie 10, 2011 13:42

ziomecor72, regulator czego

arturo1, mechanik się już tym zajmie ale do sprawdzenia miałeś w pierwzej kolejności czujnik halla w aparacie zapłonowym o ile masz silnik ABU.
Na przysżłość zakładając temat podawajzgodnie z regulaminem typ silnika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
arturo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 25, 2010 20:17
Lokalizacja: Zielona Góra / Jędrzychów

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: arturo1 » śr sie 10, 2011 14:54

Do moderator.
Jak bym się na tym znał to bym napisał,ale się niestety na tym nie znam więc n ie napisałem,a jak byś zaglądną u mnie w aucie pod maskę to byś się przestraszył tak tam jest na motane przez poprzedniego właściciela a był nim młody wieśniak.Przekładali już w nim silnik i wierz mi,cuda się z tym autem dzieją.Więc nie miej mi za złe że nie napisałem typu silnika czy to jest ABU czy też nie bo nie mam pojęcia.
Pozdrawiam.



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: ziomecor72 » śr sie 10, 2011 15:52

regulator ciśnienia paliwa



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: Paweł Marek » śr sie 10, 2011 16:49

arturo1, za czas który poświęciłes na ten wywód dowiedziałbyś się jaki masz silnik ze dwa razy, wszystkie informacje są na forum, są zdjęcia silników do porównania, jest napisane gdzie znaleźć oznaczenie silnika. Podanie tej informacji jest potrzebne do udzielenia konkretnej porady. Więc krótko: następnym razem podaj typ silnika albo będzie zsyp.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Re: Gaśnie podczas jazdy

Post autor: Jaras » śr sie 10, 2011 22:50

Czujnik HALLA - (czujnik położenia wału) Zabrudzony jest i tyle :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: Paweł Marek » czw sie 11, 2011 07:34

jaras18, prosze cię co wypisujesz. Nie znamy typu silnika ale pewnie to taki podobny do twojego ABU, gdzie tam masz czujnik położenia wału. Poza tym przyjete jest że czujnikiem halla nazywamy czujnik w aparacie zapłonowym, a czujnik położenia wału najlepiej nazywac własnie tak bo nie zawsze to jest czujnik działający na zasadzie efektu Halla.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
arturo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 25, 2010 20:17
Lokalizacja: Zielona Góra / Jędrzychów

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: arturo1 » pt sie 19, 2011 16:29

Witam ponownie.
Sprawa się wyjaśniła,a mianowicie chodziło o uszczelkę pod monowtryskiem była pęknięta i silnik dostawał lewe powietrze dla tego też były takie objawy.Mechanik powiedział mi też że może być czujnik HALLA uszkodzona ale najpierw wymienię tą uszczelkę i w tedy się okarze czy czeba wymienić czujnik Halla czy nie.Mimo wszystko dziękuję wam wszystkim za rady i pozdrawiam.



dzidek-85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 11:53
Lokalizacja: Turza Śląska

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: dzidek-85 » sob sie 20, 2011 22:55

Witam.

ja miałem taki przypadek że jak się silnik zagrzał, zgasł i szło go odpalić po jakimś czasie jak ostygnął, poczyściłem palec i styki pod kopułką i na jakiś czas był spokój, przyczyną takiego stanu rzeczy było zbyt niskie napięcie ładowania akumulatora (ok. 12 - 12.5 V) i przez to paliło styki palca i kopułki, zrobiłem alternator i problem zniknoł


dzidek-85

alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: Gaśnie podczas jazdy

Post autor: alamakota » ndz sie 21, 2011 01:00

dzidek-85 pisze:Witam.

ja miałem taki przypadek że jak się silnik zagrzał, zgasł i szło go odpalić po jakimś czasie jak ostygnął, poczyściłem palec i styki pod kopułką i na jakiś czas był spokój, przyczyną takiego stanu rzeczy było zbyt niskie napięcie ładowania akumulatora (ok. 12 - 12.5 V) i przez to paliło styki palca i kopułki, zrobiłem alternator i problem zniknoł
:banghead:



Awatar użytkownika
arturo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 25, 2010 20:17
Lokalizacja: Zielona Góra / Jędrzychów

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: arturo1 » pn sie 29, 2011 15:07

Po wymianie tej uszczelki pod mono wtryskiem trochę pomogło,ale nadal gaśnie jak się silnik zagrzeje.Obroty skaczą ale już mniej bo dochodzi do 1500 nie wiem co mam dalej z tym robić,ale jak mi zgaśnie to w tedy maska w górę i wymieniam świece na zimne i mogę dalej jechać.Mechanik stwierdził żeby wymienić sondę lambdę ale co ma niby z tym sonda wspólnego?
Proszę o rady bo w tej chwili przez to pali mi mniej więcej 12L na 100
Silnik był podobno w tym aucie wymieniany w co nie wierzę a na tabliczce jest napisany numer silnika ABE F104



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości