nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Post autor: ...radek... » czw lip 28, 2011 21:30

przeciez nie moge chyba podpiac tak masy na stale??? chodzi mi o to co daje mase na wtrysk podczas krecenia. nie przypadkiem z czujnika predkosci obrotowej???



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Post autor: alamakota » czw lip 28, 2011 23:08

wg. schematu masa jest podpięta na stałe sprawdź sobie sam jak chcesz,
przecież to jest dla sprawdzenia czy w tym problem .
A z 7 końcówki ECU wychodzą bezpośrednio impulsy dodatnie na wtryskiwacz a masa idzie na stałe
tylko że na gazie wtryski nie powinny chodzić i centralka gazu rozłącza albo masę albo plus na wtryski - tego nie wiem
ale pewnie masę



kostektbg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 13:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Post autor: kostektbg » ndz lip 31, 2011 04:39

Kup sobie nowy moduł zapłonu. U mnie działo się to samo, identycznie jak opisywałeś. kupiłem nowy moduł i pali elegancko na benzynie, na gazie paliłem tylko podczas awarii modułu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 31, 2011 10:25

Coś mi się zdaje że brak słońca wpływa na poziom porad skupcie się koledzy. alamakota zawsze impulsy sterujące wtryskiwaczem pochodzące od ECU są masowe nie plusowe, plus jest po przekaźniku tym samym co zasila pompę. kostektbg w mk3 mamy modułocewkę, na gazie chodzi to jest ok nie narażaj autora tematu na wydatki.

radek w tej sytuacji najpierw sprawdź jak już wyżej napisano czy działa układ odcinający zasilanie wtryskiwacza podczas pracy na LPG. W tym celu poszukaj przy wtyczce z 4 kablami u góry wtrysku - jeden z kabli wtryskiwacza będzie przecięty - a jego oba końce wpięte w instalację LPG (albo w przekaźnik, albo bezpośrednio w przełącznik w kabinie albo w komputerek LPG tu rozwiązania są rożne). Dla testu połącz ten przecięty kabel i próbuj czy zadziała na benzynie jeśli tak to już będzie wiadomo że instalacja LPG jest winna jeśli nie pomyśli się dalej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Post autor: alamakota » ndz lip 31, 2011 11:55

rady są dobre tylko on nie ma pojęcia



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Post autor: ...radek... » czw sie 04, 2011 22:45

połączylem przeciety kabel i pali na benzynie!!!! (wczesniej tez laczylem i musialem cos poknocic). gdzie teraz dalej szukac przyczyny. przeciety przewod idzie do przekaznika. jak go sprawdzic??? :bajer: chociaz przekaznik podmienialem i nic.



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Post autor: daworz » pt sie 05, 2011 07:19

...radek... pisze:przeciety przewod idzie do przekaznika. jak go sprawdzic
Albo probówką lub po prostu przy włączaniu zapłonu słuchasz czy puka w nim coś, Ale ten sposób pierwszy lepszy i nim go sprawdź.

Sprawdź dokładnie wszystkie kable przy tym przekaźniku. Jeden będzie stały plus drugi będzie szedł do centralki a trzeci do wtrysku.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
Wojtek01991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 08:09
Lokalizacja: radom

nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Post autor: Wojtek01991 » sob sie 06, 2011 12:11

U mnie było to samo wczoraj, na gazie chodził elegancko a na benzynie nie chciał palić. Na krotko spięty wtrysk odpalał. powodem było źle podpięty przekaźnik, dochodzą do niego 2 żółte jeden brązowy i jeden czarny. Czarny pin 85 Brązowy ten od wtryskiwacza benzyny 87 żółty co idzie do centralki 86 i żółty od wtrysku 30. Weź od kogoś na podmiankę i zobacz to to najprawdopodobniej będzie to.



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Post autor: ...radek... » czw sie 18, 2011 22:06

problem rozwiazany. okazalo sie ze walniety jest przekaznik. dobrze byl podpiety. z tym, ze sprawdzalem dwa przekazniki(nowe) i oba byly zle. udalo sie za trzecim razem. dlatego wprowadzalo mnie to w blad. jak to mozliwe, ze nowe przekazniki byly uwalone??? dzieki za sugestie. temat do zamkniecia. :pub: :pub: :pub:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie pali na benzynie, a na gazie tak.

Post autor: Paweł Marek » pt sie 19, 2011 08:13

A przyjrzałeś się im od spodu - na numerację nóżek? Nie każdy jhest taki sam. Ok. Działa to zamykam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości