Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Post autor: herbu » pn cze 27, 2011 13:04

Witam.
W weekend wracałem sobie do domu jadąc dość długo autostradą. Akurat było pusto, droga szeroka i równa, więc jechałem ciut szybciej niż dopuszczają przepisy (ale bez przesady oczywiście). Przez większość trasy utrzymywałem obroty około 5 tys. a były momenty, że dochodziły do 6000. Czy taka jazda, która trwała jakąś godzinę, jest bezpieczna dla silnika? Dodam, że oczywiście silnik jest sprawny, w super stanie, a i w czasie jazdy wszystko było jak najbardziej ok.
Pytam o to, gdyż zastanawiam się na przyszłość, czy jazda ze stałą prędkością około 170 -180 km/h nie jest zabójcza dla silnika, skrzyni i innych podzespołów?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8872
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Post autor: marcin7x5 » pn cze 27, 2011 13:39

Dla każdego silnika jazda z prędkością przy której ma prawie max obroty jest szkodliwa. Oczywiście żywotnośc silnika jest zależna od wielu czynników a decydującą rolą jest temp. silnika. Jeżeli silnik bedzie sie przegrzewał to tylko przyspieszy jego zużycie.



sheva
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 23, 2009 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Post autor: sheva » sob lip 30, 2011 23:40

Ja mam do przejechania dystans z Rzeszowa na Sycylię (około 2,5 tys km).
Chcę pierwszy dłuższy postój zrobić po przejechaniu 1200km.
Z jaką prędkościach naginać na autostradzie przy tak długim dystansie aby silnik się nie rozpadł ??
Jadę Golfem 1.9TDI 101KM 2003r.
Dodam że koledze w FOCUSIE 1,8 TDDI na autostradzie w Niemczech uszkodzeniu uległ wał korbowy :grrr:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 31, 2011 11:01

Na dłuższej szybkiej trasie jeździjcie z obrotami ok 3/4 maksymalnych tak jest jeszcze ekonomicznie i bezpiecznie dla silnika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości