Zaczyna ubywać oliwy 1.6 16v

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

peteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 14:34
Lokalizacja: Bytom & Wrocław

Zaczyna ubywać oliwy 1.6 16v

Post autor: peteer » pt lip 08, 2011 14:56

Witam wszystkich, problem dotyczy golfa 4 1.6 16V BCB z 2003 roku. Golf ma przebieg 115 000km, jest w naszej rodzinie od początku więc jest to oryginalny przebieg. Od ostatniej wymiany oleju nie przejechałem jeszcze 15 tyś km, a już musiałem dolać ponad 3 litry oleju. Może nie są to jeszcze straszne ubytki oleju, ale niestety wydaje mi się, że oleju bierze coraz więcej.. Jestem kierowcą dbającym o autko, zamierzam jeszcze dużo km zrobić golfikiem, dlatego zaczynają martwić mnie te ubytki stąd pytanie do Was, co z tym zrobić.. Z tego co na forum przeglądałem to uszczelniacze zaworów, albo pierścienie.. Jaka może być przybliżona cena takiej naprawy? Może jednak te ubytki nie są aż takie straszne i puki co dolewać oleju i śmigać? Tylko nie chciałbym zajechać katalizatora, no i wcześniej nic nie dolewałem pomiędzy wymianami oleju? Ostatnie i chyba najważniejsze pytanie, czy możecie polecić jakiegoś dobrego fachowca ze śląska? Olej to syntetyk motul 5w30.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Zaczyna ubywać oliwy 1.6 16v

Post autor: Dam » pt lip 08, 2011 15:26

3 litry pomiędzy wymianami to chyba jednak trochę sporo, zwłaszcza na tak niski przebieg... Obejrzałeś dokładnie silnik oraz miskę olejową czy nie ma nigdzie wycieków?



peteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 14:34
Lokalizacja: Bytom & Wrocław

Zaczyna ubywać oliwy 1.6 16v

Post autor: peteer » pt lip 08, 2011 15:31

Zapomniałem dodać, że żadnych wycieków nie zlokalizowałem, w garażu pod autkiem sucho.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Zaczyna ubywać oliwy 1.6 16v

Post autor: hauer » ndz lip 10, 2011 19:13

volkswagen dopuszcza zużycie oleju na poziomie 1l/1000 km, zatem i 15l w okresie między wymianami uważane by było za normę. Jeśli nie widać wycieków to silnik zaczął brać olej. Być może skończyły się uszczelniacze zaworów -to pierwsze bierze się pod uwagę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości