gasnie podczas jazdy na cieplym silniku

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateusz_b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 11, 2011 15:06

gasnie podczas jazdy na cieplym silniku

Post autor: mateusz_b » pn cze 27, 2011 09:51

witam!Posiadam Golfa mk2 1.3 benzyna.Mam problem poniewaz jadac np.90 km/h samochod nagle gasnie... Dzieje sie to raczej na cieplym silniku ale nie zawsze. Rowniez czasami rozpedzajac sie samochod nie przyspiesza plynnie tylko szarpie, tak jakby go cos dusilo czy cos. Wyczyscilem obydwie pompki paliwa, wymienilem filtr paliwa i nic. Moze byc to wina przeplywomierza powietrza??Dodam ze kable,kopulka oraz palec sa nowe.
Z gory dzieki i czekam na odpowiedzi



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

gasnie podczas jazdy na cieplym silniku

Post autor: prezesik25 » pn cze 27, 2011 11:39

Kolego takie figle potrafi płatać czujnik Halla znajdujący się na aparacie zapłonowym. W tym przypadku raczej tylko wymiana.


Obrazek
Obrazek

mateusz_b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 11, 2011 15:06

gasnie podczas jazdy na cieplym silniku

Post autor: mateusz_b » pn cze 27, 2011 18:28

A mozna jakos sprawdzic czy to na pewno padl ten czujnik?Czy jedynie u mechanika jest mozliwe sprawdzenie tego?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

gasnie podczas jazdy na cieplym silniku

Post autor: Paweł Marek » pn cze 27, 2011 20:14

Tak na 100 procent nawet mechanik nie powie, póki hall całkiem nie padnie. Trzeba by elektornika samochodowego co podłaczy oscyloskop. Jesli masz obrotomierz obserwuj go, jesli po zgasnięciu wskazówka nagle opadnie mimo ze silnik kręci sie jeszcze z rozpedu na biegu, to uszkodzenie halla jest bardzo prawdopodobne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mateusz_b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 11, 2011 15:06

gasnie podczas jazdy na cieplym silniku

Post autor: mateusz_b » wt cze 28, 2011 10:36

nie mam obrotomierza ale wielkie dzieki.Pojade do jakiegos mechanika i zobaczymy co powie



Awatar użytkownika
przemko1995
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob cze 25, 2011 13:54
Lokalizacja: ok. Bochni

Re: gasnie podczas jazdy na cieplym silniku

Post autor: przemko1995 » czw cze 30, 2011 13:59

witam. mam wlasnie podobny problem. gasnie w okolicach obrotow 2-3 tys. a ruszyc z miejsca da sie tylko palac sprzeglo. dzieje sie to co jakis czas raz jezdzi a raz go przerywa poprostu jak mu sie zachce. kable, swiece, kopulka nowe. nie wiem co sie dzieje, dzisiaj go przerywa a jutro nagle bedzie wszystko dobrze.dodam jeszcze ze jak gaz wcisne do konca to jedzie normalnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości