Czasami szarpie podczas jazdy 1.6 AEE

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kris86bmw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 30, 2011 21:38

Czasami szarpie podczas jazdy 1.6 AEE

Post autor: kris86bmw » wt maja 31, 2011 01:22

Witam
Szukałem i nic podobnego nie udało mi się znaleść. Mam nietypowy problem z samochodem. Mianowicie jak silnik osiągnie prawidłową temp. to podczas normalnej jazdy (bez przyśpieszania ani hamowania silnikiem) silnik dostaje napadu szarpania.Ale to nie zawsze tylko jak mu najdzie ochota. Do tego zauważyłem że podczas tego szarpania gwałtownie opada i się podnosi wskazówka obrotomierza. Co może być przyczyną? Byłem na kompie i brak błędów. świece, kopułka,palec, przewody WN -nowe. Nawet cała przepustnica została wymieniona. Ogólnie samochód serwisowany cały czas. Może to ma coś wspólnego z innym przypadkiem który ponoć udało się naprawić w tym golfie. Mianowicie podczas jazdy wcześniej sam sobie gasł bez przyczyny. Tak jak by się kluczykiem go zgasiło podczas jazdy. Ale elektryk wymienił jakiś czujnik i było wszystko prawie ok.
Proszę o pomoc i wskazówki bo mi i mechanikowi ręce opadają.



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Czasami szarpie podczas jazdy 1.6 AEE

Post autor: thomas1919 » wt maja 31, 2011 13:26

G28 czyli czujnik położenia wału. Czasami pojawi się błąd po vagu ale nie zawsze dlatego nic nie było widać. Miałem to samo i jest to w... jak wszystko już wymienione a dalej coś czasami szarpie i obroty na chwile spadają. Było trochę tematów i zdjęć z lokalizacją na forum. U mnie winą była poluzowana wtyczka. Często winą jest też przetarcie jednego z trzech przewodów od czujnika. W najgorszym wypadku wymiana czujnika ale wtedy miałbyś błąd na vagu.



kris86bmw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 30, 2011 21:38

Re: Czasami szarpie podczas jazdy 1.6 AEE

Post autor: kris86bmw » wt maja 31, 2011 15:22

Dziś mam odebrać brykę od mechaniora, i wątpię żeby była naprawiona. Miał zmienić cewkę zapłonową, bo jedynie ona została stara :otepienie: Ale jak odbiorę, to zaraz pędzę obadać sprawę. Zaraz postaram się odgrzebać te fotki gdzie się znajduje owy czujnik. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły proszę o wypowiedź. Wszytko postaram się obadać.



Tomcio1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 03, 2011 10:21

Czasami szarpie podczas jazdy 1.6 AEE

Post autor: Tomcio1980 » pt cze 03, 2011 12:04

ja mam co prawda golfa ale takie obławy że silnik znienacka gaśnie i potem był problem przez kilka minut z odpaleniem a rozrusznik normalnie pracuje to przyczyna leżała w czujniku Czujnik halla na wału rozrządu

w sprawie obrotów a dokładnie skazówki umnie miałem też z tym problem że w czasie jazdy nagle czujnik zaczął szaleć jak opisałeś problem miałem z kostką stacyjki



kris86bmw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 30, 2011 21:38

Czasami szarpie podczas jazdy 1.6 AEE

Post autor: kris86bmw » pt cze 03, 2011 13:20

No ja miałem takie objawy jak opisujesz wcześniej, ale po zaprowadzeniu do elektryka wymienił jakiś czujnik i teraz mi nie gaśnie, lecz przerywa....nie zawsze tylko czasami i tylko i wyłącznie jak jest rozgrzany.... Szukałem na forum gdzie może być ten czujnik położenia wału i niestety nie dość że nie mogę znaleźć fotki, to są zdania podzielone. Jedni piszą że go nie ma, inni że jest,...



mateusz33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 03, 2009 10:02
Lokalizacja: WWA

Re: Czasami szarpie podczas jazdy 1.6 AEE

Post autor: mateusz33 » pt cze 03, 2011 19:56

Mam ten sam silnik i miałem ten sam błąd,Przyczyna leżała po źle ustawionym zapłonie.



kris86bmw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 30, 2011 21:38

Czasami szarpie podczas jazdy 1.6 AEE

Post autor: kris86bmw » pt cze 03, 2011 23:50

Zapłon sprawdzali dziś. I jest wszystko ok. znaczy z zapłonem. Troszkę go opóźnili i bryka gasła sama z siebie. A jak ustawili normalnie to niestety owa przypadłość powróciła. Na wcześniejszym zapłonie była mniejsza, ale bryka gasła... A jak sprawdzić ten czujnik Halla? Może po jego stronie leży wina?



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Czasami szarpie podczas jazdy 1.6 AEE

Post autor: PAPAYOS » ndz cze 05, 2011 18:48

kris86bmw pisze:A jak sprawdzić ten czujnik Halla? Może po jego stronie leży wina?
Nie wykluczone, że wina leży po stronie Halla. Dla pewności że to wina czujnika podmień aparaty zapłonowe...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

kris86bmw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 30, 2011 21:38

Czasami szarpie podczas jazdy 1.6 AEE

Post autor: kris86bmw » pn cze 06, 2011 11:52

Najgorsze w tym wszystkim to że niem mam kompletnie skąd wziąć zastępczego aparatu zapłonowego :rozpacz: bo kupić i przekonać się że wina leży po innej stronie... :banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości